reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona, imiona...

reklama
Mnie się zaczęło podobać Lena dla dziewczynki, a dla chłopca Tomasz, z tym, że tak ma na imię mój teść.;-)
Rozmawiałam z M i w sumie ta zbieżność imion, jakoś nam nie przeszkadza. :-p
 
Jezeli bedzie dziewczynka to bedzie Vanessa i tego zdania nie zmienimy napewno bo tak sobie postanowilismy jak tylko zaczelismy byc razem i nawet jeszcze dzieci nie planowalismy ;) a co do chlopca to duzy problrm... mi sie podoba Nataniel <3 ale mojemu nie .. wiec staram sie namowic go na Nathana ;) prawie to samo :D
 
Jezeli bedzie dziewczynka to bedzie Vanessa i tego zdania nie zmienimy napewno bo tak sobie postanowilismy jak tylko zaczelismy byc razem i nawet jeszcze dzieci nie planowalismy ;) a co do chlopca to duzy problrm... mi sie podoba Nataniel <3 ale mojemu nie .. wiec staram sie namowic go na Nathana ;) prawie to samo :D

Ja mam 6 letniego Nataniela w domu i powiem Ci, że na początku każdy się w głowe stukał co to za imię. A teraz nikt nie wyobraża sobie, żeby miał inne. Uparłam się i koniec :)
 
karmelowa, każdy może dziecko nazwać jak chce, ale uważam, że niektóre imiona mogą dzieciom potem życie utrudniać. Rodzicom się podobają, ale to potem dziecko ma kompleksy, bo jest wytykane palcami :no: Weź takiego Mieszka na przykład - niby normalne imię, ale tak rzadkie i 'stare', że szkoda dzieciaka narażać na kpiny... Jasne, że się otoczenie w końcu przyzwyczai do dziwnego imienia, ale po co już na starcie robić dziecku pod górkę? :baffled: Dobijają mnie też imiona typowo biblijne - nie wyobrażam sobie nazwać synka np. Jezus, Samuel, Abraham :baffled:
 
Każdy ma swój gust :) Ja mam dosyć niespotykane imię, byłam jedyna w każdej szkole o tym imieniu, mało tego moja przyjaciółka też miała rzadkie imie, każdy wiedział od razu o kogo chodzi. Nie chciałabym żeby moje dziecko było 6-tym Kubą w klasie, zwlaszcza, że mamy jedno z popularniejszych nazwisk :) Poza tym mój synek już teraz jest dumny, że nie ma drugiego Nataniela w szkole :)
Dla mnie oprócz wydzwięku imienia, czy liczby jego występowania, najważniejsze jest znaczenie. Nathanael po polsku Nataniel oznacza dar od Boga.
Teraz będzie albo Kordian co oznacza Serce na dłoni albo Zoja, która oznacza życie. :)
Ale jak już napisałam każdy nazywa jak chce :)
 
reklama
A u nas jest w śród znajomych chyba z 5 Mieszków:) Zato moja koleżanka ma Kosmę i Jagnę:)
Może dziwnie imiona ale dzieciaki super:) Zresztą może dla tego do nich pasują bo mieszkają na takiej prawdziwej wsi a imiona są stare
 
Do góry