reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych maluszków

Koronka
To kwestia gustu. Ja osobiscie bym tak dziecku nie dala na imie. Chyba ze bym mieszkala za granica to moze. To wasza decyzja i moim zdaniem kazda powinna byc uszanowana.
 
reklama
Ja również nie chciałabym mieć Kewina, ale są gusta i guściki ;)

U mnie w ogóle ciężko będzie się zdecydować na jakieś imię. Nie rozmawialiśmy jeszcze jakoś konkretnie na ten temat, ale ilekroć luźno rzucę jakiś mój typ - mąż kręci nosem...
 
Koronka ja lubię oryginalne imiona:)

Mój synek ma na imię Alan i tez reakcje były różne, ludzie moze wprost w oczy nie mówią, ale np na forach idzie poczytać komentarze typu "nie podobają mi sie Brajany i inne Alany"
Ale mnie to wcale nie przeszkadza:)

Początkowo, jak był malutki sama nie mogłam się troszkę przyzwyczaic jak do niego mówić i nawet troszkę załowałam, ze nie dałam "normalniejszego imiona" typu Bartuś czy Dominik na przykład, ale dość szybko ten stan minął. Teraz nie wyobrazam sobie zeby miał inaczej na imię :)

Zyjemy w takich czasach ze imiona zagraniczne beda coraz czesciej nadawane i za 15-20 lat Kweiny, Alany i inne bedzą na porządku dziennym.
Osobiście nie lubię starych imion typu Staś, Jaś, Antoś itp i ja tak bym nie dała, mimo iż nawet tu, na naszym czerwcu mamy wysyp:)

Moje dziecko to bedzie Amanda lub Jowita, chyba ze mi cos sie jeszcze odmieni, ewentualnie Marcel.
 
Koronka - jeśli imię pasuje do nazwiska to czemu nie :) Bo np. Kewin Nowak brzmi hm.. śmiesznie co najmniej.

Ja osobiście nie lubię takich zagranicznych i do tego spolszczonych imion, ale każda para decyduje tak, jak jej się podoba i mnie nic do tego :)
 
Hmm jak dla mnie to niech każdy daje takie imię jak chce, to rodzice powinni myśleć żeby dziecka nie ośmieszyć a czy ktoś chce dac Antoś czy jessica to mi bez różnicy.

Ja jak mówię ze chcemy dac Remik to wszyscy nosem i kręcą ale ja się tym nie przejmuje bo to moje dziecko i moja decyzja.
 
Minka
Mam znajoma ktora dala dziecku na imie szantel... pisanr oczywiscie po polsku bo nie chcieli w urzedzie pisac w innym jezyku. Jedna Dżesike Jasko ma w przedszkolu. W szatni pisze Dżesika.
A z tymi imionami to tez nie jest tak latwo... ja osobiscie jakby mama mi dala na imie zyda, hermenegilda albo cecylia... chyba bym ja udusia :-) ale za te 15-16 lat kto wie jak to bedzie. Co bedzie w modzie itd itp.
 
Dla mnie nadawanie imion to kwestia indywidualna niech każdy daje jak chce byle nie krzywdzić dziecka. Ostatnio koleżanka odwiedzała znajomych którym urodził się syn, dali mu na imię Natajetan... Głupszego imienia nie słyszałam. A jeśli chodzi o Kewina, Stasia, Irenke, Vanesse proszę bardzo, ja jestem jak najbardziej za w końcu to są zupełnie normalne imiona a że nie modne, spolszczone, zagraniczne czy staroświeckie no cóż kwestia gustu nie każdemu musi się podobać najważniejsze żeby Wam się podobało ;)
 
Wiecie co dla mnie dziwne jest jak np rodzice nadają pierwszemu dziecku np imię Hanna, Antoni, a rodzi im sie drugie dziecko, moda się zmienia i dają temu drugiemu dziecku na imię np Vanessa, Brajan itp. Dla mnie głupota troche.
Jeśli komuś podoba sie takie imie nie inne to jego sprawa, tylko zwróćcie uwagę na to jak będzie brzmiało dziadek Kewin, babcia Vanessa... czy chcielibyście sami mieć tak na imie i jak bedzie ono odbierane w towarzystwe jak dziecko podrośnie. Ja np uważam że małej dziewczynce pasuje imie Zuzia ale jak podrośnie to jak do niej sie zwracać?? Pani Zuziu?? Pani Zuzanno?? a jak zostanie dyrrktorem jakiejś poważnej firmy?? ;)
 
reklama
Ja np uważam że małej dziewczynce pasuje imie Zuzia ale jak podrośnie to jak do niej sie zwracać?? Pani Zuziu?? Pani Zuzanno?? a jak zostanie dyrrktorem jakiejś poważnej firmy?? ;)

Ja np Zuzkę biorę pod uwagę. Nie uważam, że to imię dla małej dziewczynki. Jak zostanie dyrektorem firmy, będą się do niej zwracać Pani Dyrektor (przecież nie po imieniu). A Zuzanna do mojego nazwiska pasuje ;)
 
Do góry