reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych maluszków

Mi się podobają standardowe typu Wojtek, Adam, Szymon. Dla dziewczynki mam jeden typ Ala tzn Alicja. Mamy Antoniego ale młody nie reaguje na nie. Najczęściej Antek, Antos.
Uwielbiam imię Dorota. I to naprawdę zależy od gustu. Ja nie żałuję że mamy Antka i mam nadzieję że i on nie będzie miał pretensji. :)

Temat rzeka i co mama to inne propozycje:)
 
reklama
Z imionami chyba sie nie dyskutuje tak jak z gustami :D moj chcial starszego frankiem zrobic ale mi sie te staropolskie nie podobaja i po wielu dyskusjach stanelo na mikolaju. Z mlodszym bylo jeszcze gorzej bo od 16 tc jak wiedzielismy, ze bedzie chlopak bylo szukanie odpowiedniego. Mial byc patryk zostal kacper. Teraz nie wiem sama co wymyslimy :D
Nie lubie tez imion tych z zagranicy zapozyczonych wlasnie jessic czy kewinow. Moze zle to ujmuje sa ok dla kogos ale u mnie poprostu nie przejda :)
A zuzia zawsze mi sie podobalo :)
 
A mnie imię Zuzia tez się nie widzi, tzn jak Martucha mam zdanie, dla małej dziewczynki jest ok, nawet i ładnie, ale dla osoby dorosłej nie pasuje mi wcale. Ale to tez kwestia gustu i upodobania:)
 
imiona to właśnie kwestia gustu. Mi osobiście Kewin nie bardzo się podoba, ale to każdego indywidualna sprawa. Ja mam właśnie Antka, jak w rodzinie na początku powiedzieliśmy, ze będzie Antek to trochę kręcili nosami, ale osłuchali się i przyzwyczaili :tak:
martucha noo tak jest, akurat Zuzia i Zuzanna mi pasuje i do dziecka i do dorosłego, ale np. mi się podoba imię Ignaś dla dziecka, wtedy Ignacy dla dorosłego, ale nie ma takiego "pomiędzy", bo jak np. zawołać nastolatka?
 
Minka ja mam na imie Wioleta. Teraz mi to nawet odpowiada bo w uk i tak wszedzie musze literowac ale w pl to od zawsze mialam problem. Ciagle musialam chodzic i poprawiac bo mi pisali wlasnie Wioletta a to dwa rozne imiona :D i tez bym tak dziecku nie dala no ale mamie sie podobalo :)
Anulka mi sie Zosia nie podoba ze wzgledu na popularny zwrot zośka. Ale kazdy uklada pod siebie :)
 
reklama
Minka - ja mam za to całą listę tych, które bym dała :D

Wczoraj lekarz się wygadał, że będzie chłopak, chociaż mieliśmy nie wiedzieć do rozwiązania. Te, które mi się podobają, to:
Artur,
Jakub,
Tymoteusz,
Igor,
Eryk,
Borys,
Mieszko,
Natan,
Piotr,
Miłosz,
Daniel,
Bartosz,
Kacper,
Szymon,
Emil,
Filip,
Konrad,
Maksymilian,
Wiktor,
Sebastian,
Marcel,
Oskar,
Tobiasz,
Oliwier,
Przemysław...

Także sporo tego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry