reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla kwietniowych maluszków

reklama
Wczoraj zaciągnęłam mojego ulubionego m do przeglądania list imion. Oczywiście nie udało nam się na żadne zdecydować, ale powstała lista "oczekujących":
* Stefania
* Felicja
* Urszula
* Nina
* Adela
Wszystkie nam się podobają, ale też do wszystkich mamy jakieś ale... Stefcia jest trochę staroświecka, Felicja może się kojarzyć z modelem skody. Małż nie lubi wersji Ulka (bo Urszula i Ula już tak). Nina to tak jakby drugi człon Antoniny (nasza starsza córka), a Adela to trochę takie "babcine" imię.
W sumie mi najbardziej podoba się Stefcia albo Ula a mężowi Fela albo Nina.
I bądź tu człowieku mądry i zdecyduj się na jedno ;)

Napiszcie jakie Wy macie skojarzenia z tymi imionami, może nam to pomoże zdecydować.
 
katarinna; tak bardzo subiektywnie:
Stefania- sliczne imie, podobaja mi sie te powroty do dawnych czasow, dla dziecka naprawde super propozycja.. ale hmmm... chyba ja sama tu i teraz nie bylabym szczesliwa jako Stefcia ... moze warto imie odniesc do siebie? a moze nadac mu nowy sens?

Felicja- najslabszy DLA MNIE typ... samochod przychodzi faktycznie na mysl...

Ula- ladnie! nikt nie musi do niej mowic Ulka...to Wy i potem ona bedziecie decydowac jak inni maja sie do niej zwracac!

Nina-fakt Antonina to byla u mnie alternatywa do Zosi i chcialam mowic do mlodej Ninka, Tosia...

Adela-ajjjjjjj gdyby moj maz nie byl na nie... bardzo mi die podoba, polskie, nie wydziwnione, nie masowe, Ada to super skrot dla osoby w kazdym wieku. Moglabym byc Adą :tak:
 
Mi i mojemu mezowi z podanych najbardziej podoba się Nina, ale masz rację że niektórzy z Antoniny robią skrót Nina, więc może być dziwnie, jak zaczną na dwie siostry mówić Nina ;-)
 
To mnie wczoraj ludzie probowali odwiezc od.imienia ZUZIA -btli tam rodzice jednej Zuzi i twierdzili ze zarowno ich coereczka jak i corki innych o ktorych slyszeli to.dziewczynik bardzo foszaste uparte i mazgajowate (?!) Slyszalyscie takie opinie o Zuziach????
bo ja osobiscie nie znam zadnej Zuzi i nie wiem :/ a imie mi sie bardzo podoba.

Poza tym jeszcze Lili Ania Alicja...sama nie wiem...z reszta M nie podoba sie zadno tylko Ola albo Patrycja.
 
Ella- ja nie słyszałam:szok:przeraza mnie takie spostrzeganie ludzi przez imie tego nazwij tak ta nie nazywaja bo bedzie taka siaka i owaka .Nad Alanem tez mi plakali ...ale to jest moje dziecko i nazwe go jak mi sie podoba w dopppie mam innych opinie:-)
 
reklama
Mi i mojemu mezowi z podanych najbardziej podoba się Nina, ale masz rację że niektórzy z Antoniny robią skrót Nina, więc może być dziwnie, jak zaczną na dwie siostry mówić Nina ;-)

Ja tez miałam wybrać imie Nina, ale zauwazylam, że kobiety o tym imieniu maja zrąbane życie. I została Sandra :)
 
Do góry