reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla Maluszka :)

prawda jest taka ,że jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził....:-)
imie ma się podobać rodzicom i nie ośnieszać dziecka ,a czy babcia będzie zadowolona czy wujek lub koleżanka to już ich sprawa :-p
 
reklama
a nawet jeśli w rodzinach patologicznych takie imię pojawia się statystycznie częściej niż w tzw normalnych, to ja nie uważam, że to dziecko jest jakieś gorsze
wręcz przeciwnie w bardzo dużej mierze takie dzieci są bardzo uzdolnione:tak:
i takie krzywdzące wnioski wypływają tylko od bardzo ograniczonych ludzi

my z wyborem imienia nie mamy problemu
mamy ustalony Top 5 dla chłopca i dziewczynki i z tego będziemy wybierać
i w nosie mam komentarze do mojego wyboru
 
ja nie sadze by wybor imienia mial jakikolwiek wplyw na uzdolnienia, ale w 100% podpisuje sie pod tym co napisala Framama, kazdy wybiera imie swojego dziecka i nikomu nic do tego...

co innego oczywiscie gdy gdzies pytamy o opinie w sprawie imion... na forum, wsrod znajomych... itp, gdzie jest pytanie tam sa tez odpowiedzi nawet krytyka i o ile jest kulturalna i uzasadniona to napewno jest tez godna wysluchania
 
Ostatnia edycja:
Nikola to bardzo ładne imię. A zresztą najważniejsze żeby imię podobało się rodzicom, reszta jest mniej ważna. Ostatnio moja "starsza" ciotka dość krzywo spojrzała jak usłyszała, że będziemy mieć Boryska.
 
zawsze jest gdzies takie imię które wypowiadając odrazu skojarzysz ze swoim dzieckiem ;) i takie powinnaś mu nadać a nie starać sie dogodzić babciom czy ciociom :)
 
Macie racje dziewczyny nie ma co się przejmować gadaniem innych. Każdy ma swoje upodobania, a wiadomo, że imię ma się rodzicom podobać. No oczywiście należy pomyśleć także o tym jak dziecko będzie się mogło czuć potem z takim , a nie innym imieniem, ale to już inna sprawa:)
 
ja nie chce nic mówić ale na zaliczenie z angielskiego na studiach miałam czytankę że w anglii w urzędzie przejdzie prawie każde imię dlatego śmiga tu już paru Frodo, Gandalfów, Wolverinów i inne takie O____O
 
reklama
w tym roku najpopularniejsze imiona dla dzieci w angli to (za czasopisem rozdawanym przyszłym mamom)
a dla chłopców:
mi się osobiście podoba imię Olivia (ale zbyt popularne a skrót Oliwka wręcz okropny) Mia (ale wszystkie jakie znam to strasznie ku%^szcza i odrazu źle mi się kojarzy) Lily (kojarzy mi się z dobrą kumpelą - Lilibet) a dla chłopców lubię imię Harry, Oliver i Max ;)
 
Do góry