reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Maga ja mam małego Olka. Ciężko było by całym imieneim mówic Aleksander a Alex jakoś źle mi się kojarzy. Tak jakoś protekcjonalnie. :-[ Wiec jest mały Olek
 
reklama
Maga_86... jesli tak nie chcesz tego Olka od Aleksandra, to masz jeszcze imie Aleksy...

imie tego samego pochodzenia co Aleksander, tylko rozpowszechnione w Rzymie wlasnie w tej skroconej formie... :)

 
kiedyś z mężem przekomarzaliśmy się jakiej płci chcielibyśmy dziecko: ja chciałam chłopca, on dziewczynkę i tak wyszło, że ustaliliśmy, że jak będzie chłopiec to ja mu wybiorę imię a jak dziewczynka to mąż

ponieważ nie wiadomo jeszcze jakiej płci jest dzidzia więc wszelkie rozważania są na razie czysto teroretyczne, ale chłopiec będzie miał na imię Piotr Franciszek (Franciszek miał mieć na pierwsze - po moim ukochanym pradziadku - ale ustapiłam)
co do dziewczynki to są różne opcje, cały czas była Agnieszka, ostatnio na tapecie jest Zofia, ciekawe co jeszcze wymysli mój mąż ;)

z imion żeńskich bardzo podobają mi się: Magdalena, Irena, Zofia, Julia, Laura, Maja, Anna, Maria, Elżbieta, Rachela, Sara (u dziewczynek nie wiedzieć czemu mam "ciągoty" do imion wywodzących się z judaizmu - może dlatego, że i moje imię - Magdalena i mojego męża - Szymon też z tamtąd pochodzą)

z męskich imion podobają mi się: Piotr, Tomasz, Marcin, Mateusz, Michał, Jarosław

mnie się wydaje, że imię przede wszystkim nie powinno brzmieć śmiesznie w połączeniu z nazwiskiem, powinno je dopełniać i ładnie współlgrać
 
A u nas miała być Natalka ale na usg okazało się ze nasza Natalka ma siusiaka ::) i pozostało wybrać imię dla chłopca a więc postanowiliśmy nadać imię mało popularne i wybraliśmy SEBASTIAN -akurat długie imię do krótkiego nazwiska ;D
 
U nas prawdopodobnie będzie dziewczynka i już dawno ma imię : KAROLINA, WIKTORIA, natomiast jeśli zdarzy się niespodzianka w postaci chłopczyka to absolutnie nie umiemy się z mężem dogadać i w zasadzie żadne imię nam się nie podoba. Dziś wypisałam sobie kilka, ciekawe co mi na nie powie ::) Oto one: FABIAN, FILIP, JACEK, KACPER, KORNEL, MARCIN, SZYMON, DOMINIK, DAMIAN, BARTEK, NATAN, MIKOŁAJ. A Wam jak się podobają? Mnie chyba najbardziej podoba się Dominik, chociaż sama nie wiem...

Kasiulamatula - imię Emilka też bardzo mi się podoba. Śliczne i fajnie że tak pozostało :)
 
moje kochanie stwiedziło, ze Damian-to jego pierwsza i pewnie ostatnia propozycja, nawet ładnie
 
reklama
Do góry