reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

;D Hehe. No tak w końcu ładne imię a nie dość, że imię łądne to podobno Emilki to ładne dziewczyny są ;) Więc tylko czekać jak się będzie kolejka ustawiać :p.
Pozdrawiam
 
reklama
My z mężem nie możemy się dogadać. Gdyby był chłopczyk, to na pewno Pawełek, ale ma być dziewczynka i tu już zgodności nie ma- ja chcę, żeby miała na imię Marta, a mąż się uparł na Wiktorię.
 
Cześć!!!
Z imionami to tak jest, że rodzice dzieciom wymyslają najwymyslniejsze imiona a nikt nie zadaje sobie pytania czy sam by chciał mieć na imię Filemona, czy Filipina....
Kochane mamy postawmy się w sytuacji naszych dzieci...
Z mężem swojemu synkowi dalismy na imię Jakub, a córeczce która się ma urodzić planujemy dać albo Ewelina albo Lucynka...
mogą wydawac się pospolite ale są naszym zdaniem znośne i sądzę, ze moje dziecko wolałoby miec na imię Ewelina niż Filemona ale w końcu samao zadecyduje jak skończy 18 lat
pozdrawiam wszystkie mamy
 
A ja myślę, że to kwestia gustu. Jednym podoba się imie Filemona i uważają je za całkiem normalne a dla drugich jest ono "krzywdą dla dziecka". Nie widzę problemu - jeśli się komuś tak podoba to jego sprawa i jego dziecko, a mówienie, że to "krzywda" jest bezsensu. Imię ma się rodzicom podobać a nie wszystkim na około. Gdyby ludzie byli bardziej tolerancyjni i pilnowali swojego nosa myślę, że problem byłby inny...a tak to jak powiesz, że chcesz dać dziecku na imię np. Doda ( takie imię naprawdę istnieje http://imiona.net.pl) a tu zaraz z każdej strony "Chcesz skrzywdzić to dziecko?" Jak ty byś się czył nosząc takie imię?" Skoro mi się takie podoba... :). Ja bym tam mogła nazywać się np. Fiona czy Amelia(tak jak podałam...) ale mam na imię Magdalena i też bardzo mi się podoba :). KAŻDE imię jest PIĘKNE...tylko każdy ma poprostu inny gust co do tych dla nas najpiękniejszych :).
Pozdrawiam
 
Magdo!! nie chciałam nikogo obrazić, wręcz przeciwnie ostrzec tak się składa, ze Filomena ma na imię moja siostra i wiem ile wycierpiałą najpierw od dzieci w szkole, później od znajomych z liceum, nie zapomne reakcji nowopoznawanych ludzi na słowa cześc jestem Filomena, rodzina się przyzwyczaiła no ale zludźmi to różnie bywa
pamietam ile się napłakała przez swoje imię, po 18 roku zycia zmieniła i jest ok. Podobają mi się nowatorskie i oryginalne imiona ale na prawdę radze się zastanowić bo to wizytówka dla naszego dziecka na całe życie
pozdrawiam wszystkie mamy
 
Zgadzam się ludzie potrafią być naprawdę straszni i skrzywdzić okropnie. Ale widzisz myślę, że gdyby nie głupia reakcja dzieci w przedszkolu i ludzi problemu zapewne by nie było. I właśnie o to mi chodzi....Ludzie zwłaszcza w polsce są okropnie nietolerancyjni! Co kogo obchodzi jak mam na imię?!!. Uwagi należy zostwić dla siebie. Znałam ludzi z nietypowymi imionami mam też brata, który ma na imię Bertrand. Nie pamiętam żeby ktokolwiek mu dokuczał czy w przedszkolu czy szkole. Często mylili tylko wymowę tego imienia :). Mam też "kumpelę" Roxanę. Opowiadała mi tylko, że jej mama nieźle się namęczyła żeby uznali jej taką pisownię. A! I poznałam też pewną Sibillę mówiliśmy na nią Sibi :). To tyle ode mnie...:).
Pozdrawiam
 
Skąd się biorą takie dziwne imiona. Przecież te dzieci w przyszłości jezeli nie będą silne emocjonalnie są skazane na niemiłe docinki rówiesników. Obecnie są popularne różne imiona Nikola, Sandra, Paulina itp. Jest już dużo dziewczynek noszących takie imię i te dzieci nie będą pzezywane przez rówieśników. Imię Nikandra jest tak nieznane że współczuję z góry. Jeżeli dziecko będzie ciche, spokojne i nieśmiałe to !!!!!!!!!!!!!!!! żal mi go. Jak trafi na diabełka i gwiazdę to da sobie radę. Ale skąd mamy wiedziec jakie będą nasze dzieci.
 
reklama
A mój dzidziuś będzie miał na imie Tomasz albo Marika :) Za ok miesiąc może dowiem się już kogo mam pod serduszkiem - Tomusia czy Mariczkę :)
Co sądzicie o tych imionach?
 
Do góry