reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Dużo w tym co piszesz jest prawdą bo niekiedy imiona są naprawdę dziwne i dzieci potem sie wstydzą imienia swojego. Ja zawsze chciałam nazwać synka Dawid albo Olaf ale mój mąż veto postawił i jest Oluś ;)
Ale myśle że każdy rodzic sam wie co wg neigo najlepsze jest dla dziecka.
PZDR
 
reklama
No mi tez byloby dziwnie wolac na core Katrinka albo jakos inaczej
choc musze sie przyznac ze podobalo mi sie Nikola
ale tak nie dam wlasnie z tego wzgledu
 
jeszcze jedno...

jestem w stanie zaakceptowac tego Alexa czy Maxa, jesli rodzice dziecka planuja na stale przeniesc sie za granice... wowczas lepiej darowac imiona zawierajace polskie znaki czy trudne do wymowienia...
...innego powodu nie widze
 
MACIE RACJĘ. MOI ZNAJOMI DALI DZIECKU NA IMIĘ ALAN, ALE DŁUGO UKRYWALI JAK NAPRAWDĘ BĘDZIE MIAŁ ICH SYN NA IMIĘ. NIE WIEM CZY SIĘ WSTYDZILI?TAK TO WYGLĄDAŁO.
JA TEŻ JESTEM ZA IMIONAMI JAK NAJBARDZIEJ POLSKIMI!MOJA CÓRCIA,TO BĘDZIE WIKTORIA (GDYBY BYŁ SYNEK TO JARUŚ) ALE BĘDZIE CÓRCIA :)
 
Nie wiem po ile macie lat ale kiedy byłam mała matki zafascynowane tragficznym losem Isaury nadawały takie imiona córkom! Może któras z Was to pamięta? Potem masowo je zmieniały..
Imię niestety zagościło w Polskim annale:

ISAURA
Imię zapożyczone z brazylijskiego serialu TV Biała niewolnica, bardzo popularnego w Polsce w latach 70. Inne formy: Izaura.

 
O.. tutaj pani szuka genezy swojego imienia:
Wiadmość wysłana : 11.04.2005, 18:01, [*.tomasz.zagan.visnet.pl] :

Urodziłam się w 1986 roku i mam imie ze względu na ten serial. Nie przepadam za telenowelami ,ale interesowało mnie jaka była postać przez którą dostałam imie i dlaczego tak spodobała sie mojej mamie......
.

Już ona mamie podziekuje ;D
 
zamiast alexa aleksander...pomysł może i dobry, tylko,że na aleksandra mówią najczęściej olek, co już niestety nie bardzo mi się podoba, ja nie koniecznie upieram się na pisownię przez x, może być ks...
ale moje maleństwo będzie na 99% dziewczynką więc zostaje rebeka aleksandra, choć to też budzi jakieś społeczne kontrowersje ;)
 
reklama
Do góry