reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

;-)
ja jestem przeciwniczką imion które moim zdanie krzywdzą dziecko...oczywiście kazdy ma swoje zdanie i nie zamierzam go podważać.Pamiętajcie jednak że to dziecko będzie je nosiło do końca życia...Więc warto zastanowić się dwa razy czy aby na pewno nie będzie kiedyś z tego powodu miało do Was pretęsji...Że z powodu waszego wymysłu czuje się gorsze...
Ja będę miała dwóch chłopców o będą to:Kubuś i Kacperek (ewentualnie Jakub i Szymon:)
Pozdrawiam cieplutko

A mnie się wydaje, że te imiona które teraz uważane są za oryginalne za kilka lat będą czymś pospolitym, dlatego nie wydaje mi się że można nimi skrzywdzić dziecko. Tak jak np Kacper jeszcze parę-naście lat temu też było to dla niektórych "dziwne" i mało spotykane imię a teraz jest bardzo zwyczajnym imieniem.
Mój synek będzie miał na imię Natan (mąż od kilku lat mówił o tym imieniu i to on wybrał) i jedynie to osoby starsze mają z tym imieniem problem.
Ale tak jak pisałam wcześniej za kilka lat stanie się zapewne zwykłym imieniem. i będzie pełno Natanów, Oliwierów, Nadii itp
Dla mnie ważne przy wyborze imienia to również to by pasowało do nazwiska, no i nie dam takiego samego imienia które noszą osoby za którymi nie przepadam ;-) bo coś w tym jest, znam kilka pań o pewnym imieniu i wszystkie mają taką samą wredną cechę hehe:-)

Życzę udanych wyborów imion dla naszych pociech :-)
 
reklama
U nas miała być Pola- mój wybór lub Wiktoria- wybór męża, a najprawdopodobniej skończy się tak ,że będzie Jagódka, bo 3letnia córcia nie chce słyszeć o niczym innym:)Ale w sumie to podoba mi się to co wymyśliła:)
 
na dzień dzisiejszy nie wiemy czy będzie chłopiec czy dziewczynka :(
ale imionka mamy już wybrane
chłopiec: Dominik Robert
dziewczynka: Julia Katarzyna
 
My jeszcze mamy sporo czasu, ale juz mamy problem, prawie żadne imiona nam sie nie podobaja.. :( jedne za nowoczesne i za malo polskie inne "stare" i "oklepane".. jak narazie to dla chlopca nie mamy nic.. mi sie podoba Damian, ale moj maz ma tak na imie, chyba byloby troche dziwnie miec dwoch Damiankow w domu, co? A "Damian Junior" brzmi glupio.. zreszta czy w ogole w Polsce stosuje sie "juniora"?

Przegladalam ostatnio imiona na jednej z polskich stronek i dla dziewczynek przypadly mi do gustu: Emma i Rebeka, niby nie polskie, ale nie brzmia chyba az tak bardzo zagranicznie.. nie trzeba zmieniac pisowni i maja imieniny (i swietych patronow), co myslicie? Podobaja wam sie?
 
My jeszcze mamy sporo czasu, ale juz mamy problem, prawie żadne imiona nam sie nie podobaja.. :( jedne za nowoczesne i za malo polskie inne "stare" i "oklepane".. jak narazie to dla chlopca nie mamy nic.. mi sie podoba Damian, ale moj maz ma tak na imie, chyba byloby troche dziwnie miec dwoch Damiankow w domu, co? A "Damian Junior" brzmi glupio.. zreszta czy w ogole w Polsce stosuje sie "juniora"?

Przegladalam ostatnio imiona na jednej z polskich stronek i dla dziewczynek przypadly mi do gustu: Emma i Rebeka, niby nie polskie, ale nie brzmia chyba az tak bardzo zagranicznie.. nie trzeba zmieniac pisowni i maja imieniny (i swietych patronow), co myslicie? Podobaja wam sie?

Damian ladne imie :) no i co z tego ze maz ma tak na imie?z pewnoscia bedzie dumny ze syn ma na imie tak jak on ;-) a dla dziewczynki brdziej mi sie Emma podoba,Rebeka tak twardo brzmi...powodzenia przy wyborze,ale zaloze sie ze jeszce pare razy bedziecie imiona zmieniac ;-)
 
wlasnie bedzie mial sie fajnie,ja z bratem zawsze czulismy sie wyroznieni w ten dzien :-)wszyscy o nas pamietali,dzwonili z zyczeniami no i wiecej prezentow bylo hehe,gwarantuje ze bedzie sie cieszyl z tego imienia,bo jest naprawde sliczne :-)

No i chyba jednak zostanie Adaś bo imię ładne a faktycznie może i lepiej że takie imieniny sa tylko raz w roku bo przynajmniej każdy zapamięta :-) A tak odnośnie waszych imion to rodzice tez fajnie wymyślili Ewa i Adam... tylko gorzej ze zgraniem wyprawania imienin :-) Chyba że u was nie ma tradycji zapraszania rodzinki.

Tobiasz, tez myslalam o tym imieniu,albo Tymoteusz..... albo Tymon nawet... ja jednak zostaje przy moim Nikodemie Ireneuszu.....

a Adas tez sliczne imie, tylko Julka mi sie nie podoba, wszystkie dziewczynki teraz takie imiona dostaja: Maja, Julka czy Amelcia.... ja dla dziewczynki mialam wybrane Nadia Antonina :p....

No u mnie właśnie z Julką się nie spotkałam, jedynie wiem że jedna z dziewczyn z ktorą studiowalam niedawo urodziła i dala tak na imię ale mieszkamy tak daleko od siebie i nie utrzymujemy kontaktu że mi to nie przeszkadza ;-) A Nikodem też fajne imię, tylko chyba mąż nie dalby się na nie przekręcić, ale mi osobiście zaczyna się coraz bardziej podobac :D

A jeszcze co do chłopcow to fajne imię według mnie to Tyberiusz, tylko że niestety kiedyś miałam okazję poznać pewnego Tyberiusza i za bardzo nie przypadł mi do gustu jego charakter i mimo że imię fajne to niestety skojarzenie złe...
 
No u mnie właśnie z Julką się nie spotkałam, jedynie wiem że jedna z dziewczyn z ktorą studiowalam niedawo urodziła i dala tak na imię ale mieszkamy tak daleko od siebie i nie utrzymujemy kontaktu że mi to nie przeszkadza ;-) A Nikodem też fajne imię, tylko chyba mąż nie dalby się na nie przekręcić, ale mi osobiście zaczyna się coraz bardziej podobac :D

Zaglądnij do pierwszego z brzegu placu zabaw i sie przekonasz, że co druga to Julka albo Maja :baffled::baffled: Jakby rodzicom się coś przyblokowało z wybieraniem imion dla dziewczynek :confused2::confused2:
Adama też na początku braliśmy pod uwagę, bo to piękne imię, ale zwyciężył Aleksander :tak:
 
Z tego co wiem to Adam obchodzi jeszcze 6 kwietnia imieniny, kazdy pamieta tylko o 24 grudnia :-)
U nas akurat nie obchodzi sie imienin,tylko urodziny,moze dlatego zawsze bylismy wyroznieni :-D
No fajnie wybrali,a najlepsze jest to że Adam ma siostre blizniaczke no i rodzice mieli dylemat ,bo ja jestem starsza no i nie mogla to byc druga Ewa,zostala Małgosia,no i zastanawiali sie jeszcze na Jasiem i Małgosią ,ale Adaś wygrał :-D

Tyberiusz?pierwszy raz słysze ale też mi się podoba :-D
 
reklama
Do góry