reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Masakra jak czytam niektóre wypowiedzi..
Pomyślcie 2 razy zanim skrzywdzicie dziecko
Powinnyście myśleć jak najbardziej w tej chwili o tym jak dziecko
będzie czuło się w tym imieniu a nie, że dacie mu imię z kosmosu bo macie akurat takie zachciewanki..
 
reklama
przeczytałam ten wątek od samego początku, 14 stron :tak: ale dzieki temu wien że moje maleństwo bedzie mialo oryginalne imie Tobiasz, jak bedzie dziewczynka to juz mniej oryginalna Zuzia
Imiona ja wybrałam i mąż bez większego marudzenia się zgodził, aczkolwiek po pewnym czasie stwierdził, że on wybiera drugie imię Tomasz, więc bedzie Tobiasz Tomasz a zeby było ciekawiej nasze nazwisko zaczyna sie na T i kończy na SZ:tak:
A córeczka? Poprosu Zuzanna Julianna T...sz
Jedno mnie zastanawia, gdy mowie innym o imionach wszyscy reagują podobnie: Zuzia? jakie ładne imie. A dlaczego Tobiasz?:tak::tak:

No bo Zuzia to popularniejsze imię niż Tobiasz.

Ja znam jednego Tobiasza... ma już 27 lat...
Ale też obiło mi się to imię o uszy jeśli chodzi o małe dzieci...

Jak dla mnie Tobiasz może być...tylko jak byś zdrabniała?

Jak jeszcze byłam w ciąży mąż ubierał się ,że nazwiemy syna Franek...ale mi się strasznie nie podobało...tak archaicznie Franciszek...Ja chciałam Wojtusia albo Kubusia...
Potem podobało mi się Piotr...Piotruś ładnie jest...ale niestety męża brat jest Piotr i wszyscy mówią na niego Pioter...masakra...PIOTER...drażni mnie taka wymowa... dlatego zrezygnowałam...
No i w końcu w szpitalu zadecydowałam że będzie Pawełek...co do tego byliśmy oboje zgodni.

A dziewczynka miała być Emilka...tu byliśmy w zasadzie od początku zdecydowani. Mi się jeszcze Kornelia podobała...ale Emilia bardziej. Z tym, że już w czwartym miesiącu stwierdzono że to chłopiec...
 
siostra moja ma synka Tobiasza i mowia do niego Tobiś,tobiaszek Tobi,Tobio :-D uwazam ze jest to sliczne imie,wogole kazde imie jest piekne wcale nie sa z kosmosu skoro istnieja takie imiona:-)
 
No bo Zuzia to popularniejsze imię niż Tobiasz.

Ja znam jednego Tobiasza... ma już 27 lat...
Ale też obiło mi się to imię o uszy jeśli chodzi o małe dzieci...

Jak dla mnie Tobiasz może być...tylko jak byś zdrabniała?

Tobi lub Tobiaszek, nawet teraz juz zwracamy się do naszego maleństwa Tobiaszek, choc jeszcze nie wiemy czy to chłopiec czy dziewczynka:tak:
Mąż na początku marudził, że Tobi - Tołdi :crazy:(ten z Gumisiów) ale teraz wszystkim mowi, że mamy Tobiaszka lub Zuzię
 
lvlarzka:

Większość imion jest ładnych i nie ma co krytykować rodziców i mówić, że wybrali imię z kosmosu, mi mój ojciec dał na imię Bogumiła, a mi w czasie dojrzewania strasznie się nie podobało to staro Polskie imię tylko stare baby miały tak na imię :eek: Ale w czasie dojrzewania, dorastania wiele rzeczy Nam się nie podoba Nasze imię, nazwisko, nos, figura, nogi itd. jest tego mnóstwo na co narzekamy, ale w końcu wcześniej czy później zauważamy zalety.

Jeżeli uważasz, że rodzice robią dziecku krzywdę imieniem to pewnie uważasz, że ktoś kto ma na nazwisko Psikuta nie powinien mieć dzieci !:eek:
 
siostra moja ma synka Tobiasza i mowia do niego Tobiś,tobiaszek Tobi,Tobio :-D uwazam ze jest to sliczne imie,wogole kazde imie jest piekne wcale nie sa z kosmosu skoro istnieja takie imiona:-)

Mi niestety Tobiasz kojarzy sie tylko z moim psem którego kiedyś miałam (ale nie piszę tego żeby kogoś urazić!!!) i osobiście nie dałabym tak na imię synkowi. Ale znam chłopaka o takim imieniu i wszyscy zwracją się do niego Tobi i akurat to mi się podoba :-) Jednak osobiście obstaję przy Julce, a jeśli będzie chłopiec to Adaś.
 
Mi niestety Tobiasz kojarzy sie tylko z moim psem którego kiedyś miałam (ale nie piszę tego żeby kogoś urazić!!!) i osobiście nie dałabym tak na imię synkowi. Ale znam chłopaka o takim imieniu i wszyscy zwracją się do niego Tobi i akurat to mi się podoba :-) Jednak osobiście obstaję przy Julce, a jeśli będzie chłopiec to Adaś.

:-) czasem tak jest ze jak imie nam sie kojarzy z kims innym to nie chcemy nadawac tego imienia,moja kolezanka dala corce na imie sabina,no i mi tez to imie kojarzy sie z psem innej kolezanki :-) ostatnio bylam na spacerze i ktos wola ewa ewa(tak mam na imie)odwracam sie a tam kobieta wola psa hehe usmialam sie jak nigdy.a adaś śliczne imie,tez myslalam o tym imieniu dla mojego synusia ale moj brat ma tak na imie:-) julka tez sliczne imie ale u moich kolezanek sa same julki i natalki,wiec u mnie by juz odpadlo.
 
:-) czasem tak jest ze jak imie nam sie kojarzy z kims innym to nie chcemy nadawac tego imienia,moja kolezanka dala corce na imie sabina,no i mi tez to imie kojarzy sie z psem innej kolezanki :-) ostatnio bylam na spacerze i ktos wola ewa ewa(tak mam na imie)odwracam sie a tam kobieta wola psa hehe usmialam sie jak nigdy.a adaś śliczne imie,tez myslalam o tym imieniu dla mojego synusia ale moj brat ma tak na imie:-) julka tez sliczne imie ale u moich kolezanek sa same julki i natalki,wiec u mnie by juz odpadlo.

Więc jak widać nawet tak pospolite imiona jak Ewa mają psy ;-) Ale osobiście i Tobi i Ewa to ładne imiona. Chociaż córce nie dam na imię Ewa ze względu też na pewne uprzedzenia, ale imię ładne :-) A Adasia wybrał mąż i mi też się podba, ale tak sobie czasami myślę że jak będzie chłopiec to będzie lekko pokrzywdzony... bo imieniny przypadną mu w święta :-) No ale zobaczymy, może już na nastepnej wizycie się dowiem czy bedzie Julka czy Adaś :-)
 
Więc jak widać nawet tak pospolite imiona jak Ewa mają psy ;-) Ale osobiście i Tobi i Ewa to ładne imiona. Chociaż córce nie dam na imię Ewa ze względu też na pewne uprzedzenia, ale imię ładne :-) A Adasia wybrał mąż i mi też się podba, ale tak sobie czasami myślę że jak będzie chłopiec to będzie lekko pokrzywdzony... bo imieniny przypadną mu w święta :-) No ale zobaczymy, może już na nastepnej wizycie się dowiem czy bedzie Julka czy Adaś :-)

wlasnie bedzie mial sie fajnie,ja z bratem zawsze czulismy sie wyroznieni w ten dzien :-)wszyscy o nas pamietali,dzwonili z zyczeniami no i wiecej prezentow bylo hehe,gwarantuje ze bedzie sie cieszyl z tego imienia,bo jest naprawde sliczne :-)
 
reklama
Mi niestety Tobiasz kojarzy sie tylko z moim psem którego kiedyś miałam (ale nie piszę tego żeby kogoś urazić!!!) i osobiście nie dałabym tak na imię synkowi. Ale znam chłopaka o takim imieniu i wszyscy zwracją się do niego Tobi i akurat to mi się podoba :-) Jednak osobiście obstaję przy Julce, a jeśli będzie chłopiec to Adaś.
Tobiasz, tez myslalam o tym imieniu,albo Tymoteusz..... albo Tymon nawet... ja jednak zostaje przy moim Nikodemie Ireneuszu.....

a Adas tez sliczne imie, tylko Julka mi sie nie podoba, wszystkie dziewczynki teraz takie imiona dostaja: Maja, Julka czy Amelcia.... ja dla dziewczynki mialam wybrane Nadia Antonina :p....
 
Do góry