reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Też znam jednego Remka i ma 19 lat.Mało popularne imię jak na dzisiaj ale samo w sobie rzeczywiście jest fajne :)
 
reklama
Ja znam jednego Nataniela. Ma w tej chwili 23 lata. Strasznie nie lubi swojego imienia, ale to dlatego, że wszyscy mówią do niego "Nataś", bo samo w sobie Nataniel mu nawet pasuje.

Jeny "Nataś" wcale się biedakowi nie dziwię ;-)

Ja jeśli poznaję mężczyznę i przedstawia się np Piotr, Krzysztof to tak się do nich zwracam
Nie zamierzam na siłę zdrabniać Piotrusiu czy Krzysiu, bo to jak dla mnie zarezerwowane jest dla małych chłopców, a nie dorosłych mężczyzn
Wiadomo dla babć i cioć nazawsze zostaną Piotrusiami itd :tak:
Co innego jeśli chodzi o kobiety Zdrobnienia mile widziane jak dla mnie ;-)
Remigiusz bardzo ładnie, tak męsko i dostojnie :tak:
 
co do dopasowania imienia do nazwiska dziecka...fakt trzeba dobrze sie zastanowic nad imieniem zeby pasowalo do nazwiska ale nawet jesli wybierzemy piekne imie a na nazwisko bedziemy miec np psikuta to i tak bedzie smiesznie brzmialo.i np.doktor wojciech psikuta...:-)
mi sie bardzo podoba liliana dla dziewczynki albo klementyna a dla chlopca eliasz ale mezowi sie nie podobalo,a nasz syn ma na imie filip tomasz :-)

iza813 Odp: Imie dla dziecka
Moj pierwszy syn urodzil sie w PL i mial miec na imie Simo,ale panie urzedniczki kazaly mi wybrac odpowiednik tego imienia tj Szymon,gdyz imienia Simo nie ma w polskiej ksiedze imion.Z jakiej racjii urzednicy maja decydowac jakie imie bedzie nosic MOJE DZIECKO

to tez zalezy od miasta,moja kolezanka chciala dac synusiowi nicolas i nie mogla bo w pl to jest mikolaj a druga kolezanka ale juz z innej miejscowosc ma corke zoje a w pl to zofia i nie miala problemu z zarejestrowaniem dziecka:-):-)
 
hej u nas już postanowione na 100% będzie Polcia czyli Pola nam bardzo się podoba chociaz naszej rodzince nie bardzo ale mam nadzieje, że się przyzwyczają :-)
 
u nas będzie Tomasz, Tomek, Tomuś, Tomeczek czy jak kto woli :-)
imię znane, ale ostatnio mniej popularne:tak:
 
u nas będzie Tomasz, Tomek, Tomuś, Tomeczek czy jak kto woli :-)
imię znane, ale ostatnio mniej popularne:tak:

Aga, a Ty czasem nie zastanawiałaś się też nad Oliwierem?
Nie jestem pewna czy dobrze kojarze :zawstydzona/y:
Prawie wszyscy moi chłopcy mieli na imię właśnie Tomek, aż wkońcu wyszłam za Sebastiana :-)

Imię Sebastian bardzo mi się podoba
Rodzice mówią do męża Bastek, Bastuś
 
Aga, a Ty czasem nie zastanawiałaś się też nad Oliwierem?
Nie jestem pewna czy dobrze kojarze :zawstydzona/y:
dobrze kojarzysz miał być Oli, ale małż kategorycznie zabronił, bo mu się to imię z OLIWKAMI kojarzyło :-D:-D
potem wahaliśmy się między Aleksander a Tomasz i w końcu wybraliśmy Tomasz:tak:\\
no chyba, że młody zrobi psikusa i będzie dziewczynką he he
 
dobrze kojarzysz miał być Oli, ale małż kategorycznie zabronił, bo mu się to imię z OLIWKAMI kojarzyło :-D:-D
potem wahaliśmy się między Aleksander a Tomasz i w końcu wybraliśmy Tomasz:tak:\\
no chyba, że młody zrobi psikusa i będzie dziewczynką he he

:-D
My wahamy się pomiędzy Aleksander, a Oliwier
Jest 50/50 :confused2:
Czemu wkońcu zrezygnowaliście z Aleksandra?
Ja mam stracha przed "zdrobnieniem" Olek, ale Aleks już brzmi lepiej
 
przeczytałam ten wątek od samego początku, 14 stron :tak: ale dzieki temu wien że moje maleństwo bedzie mialo oryginalne imie Tobiasz, jak bedzie dziewczynka to juz mniej oryginalna Zuzia
Imiona ja wybrałam i mąż bez większego marudzenia się zgodził, aczkolwiek po pewnym czasie stwierdził, że on wybiera drugie imię Tomasz, więc bedzie Tobiasz Tomasz a zeby było ciekawiej nasze nazwisko zaczyna sie na T i kończy na SZ:tak:
A córeczka? Poprosu Zuzanna Julianna T...sz
Jedno mnie zastanawia, gdy mowie innym o imionach wszyscy reagują podobnie: Zuzia? jakie ładne imie. A dlaczego Tobiasz?:tak::tak:
 
reklama
:-D
My wahamy się pomiędzy Aleksander, a Oliwier
Jest 50/50 :confused2:
Czemu wkońcu zrezygnowaliście z Aleksandra?
Ja mam stracha przed "zdrobnieniem" Olek, ale Aleks już brzmi lepiej
zrezygnowaliśmy z Aleksandra, bo po pierwsze zdrobnienie Olek mnie odstraszało:angry: a przecież nie zmusze rodziny i znajomych, aby mówili Aleks:-p
a po 2 Tomasz miał na imię ojciec mojego małża- choć ja się tym nie kierowałam.
zrobiłam duuuużą listę imion chłopięcych, które mi się podobają i mój Małż. wykreślał te które odpadają i tak zostały tamte 2, a potem właśnie Olek mnie zniechęciło i to, że nazwisko mamy też długie
 
Do góry