reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Mi bardzo podoba sie imię Joachim, ale mąż nigdy by się na to nie zgodził ze względu na pochodzenie imienia.
Jak miałam praktyki w podstawówce to było dwóch chłopców w klasie, jeden Aron a drugi Eliasz :) i dzieci nie miały problemów z powodu imienia. Były lubiane i nikt się z imion nie śmiał.
 
reklama
Mi bardzo podoba sie imię Joachim, ale mąż nigdy by się na to nie zgodził ze względu na pochodzenie imienia.
Jak miałam praktyki w podstawówce to było dwóch chłopców w klasie, jeden Aron a drugi Eliasz :) i dzieci nie miały problemów z powodu imienia. Były lubiane i nikt się z imion nie śmiał.

Znam jednego Eliasza
Bardzo mądry i rozgarnięty chłopczyk Mówią na Niego w skrócie Eli, a Jego młodszy braciszek ma na imię Nataniel
 
A Ja mam straszny mętlik w głowie od zawsze podobał mi się Wojtek, Tomek, Michał i Sebastian, ale mojemu się nie podobają On chce Dawida...

A jeżeli dziewczynka by było to tylko Natalka przychodzi Nam do głowy :zawstydzona/y:

Na szczęście mamy jeszcze dużo czasu :tak:
 
A Ja mam straszny mętlik w głowie od zawsze podobał mi się Wojtek, Tomek, Michał i Sebastian, ale mojemu się nie podobają On chce Dawida...

A jeżeli dziewczynka by było to tylko Natalka przychodzi Nam do głowy :zawstydzona/y:

Na szczęście mamy jeszcze dużo czasu :tak:

mój synek ma na imię Dawid :-)
 
Ja znam Eligiusza :) taka artystyczna, spokojna dusza. W dodatku wygląda jak laleczka z porcelany (i tak przez kilkanaście lat). Mleczna cra, wielkie niebiskie oczy, brązowe geste lśniące włosy,lekko falujące... ;)już na zawsze to imię będę tak kojarzyć.

Za 10 dni poznam pewnie płeć maluszka ( lekarz obiecał,że nie spocznie poki nie określi ) i nie chciałabym dowiedzieć się,że to chłopiec i nie mieć dla nigo imienia ;)
dość mocno zakorzenił mi się w głowie Remigiusz
 
mm&ms dzieki kwietnioweczko:tak::-).Jeszcze z imion meskich podoba mi sie Jonasz ale juz kuzynka ma synka ktory sie tak nazywa dlatego chyba zostaniemy przy Samuel:-),no chyba ze moj partner sie rozmysli.I ciesze sie ze zyjac w Hiszpanii moge sobie wybrac imie jakie mi sie podoba,niwazne czy jest imie polskie,hiszpanskie,muzulmanskie czy chinskie:-p:-D
 
Moj pierwszy syn urodzil sie w PL i mial miec na imie Simo:angry:,ale panie urzedniczki kazaly mi wybrac odpowiednik tego imienia tj Szymon,gdyz imienia Simo nie ma w polskiej ksiedze imion.Z jakiej racjii urzednicy maja decydowac jakie imie bedzie nosic MOJE DZIECKO:confused::no:
 
Ja znam jednego Nataniela. Ma w tej chwili 23 lata. Strasznie nie lubi swojego imienia, ale to dlatego, że wszyscy mówią do niego "Nataś", bo samo w sobie Nataniel mu nawet pasuje.

iza813 w sumie nie fajnie wyszło z tym urzędem. Bo czasami słyszy się naprawdę nie tyle zagraniczne imiona co jakieś powymyślane i nikt jakoś nie zabronił ludziom zarejestrować dzieci pod takimi imionami... a Ty trafiłaś na jakiś bardzo radykalnych urzędników...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry