reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

reklama
Jejku z tymi imionami to trzy światy :confused2:
Zawsze sądziłam, że to niezła frajda wybierać imię dla dziecka ale tak naprawdę to WIELKA odpowiedzialność
-Ja raczej nie patrzę, żeby imię się słodko zdrabniało, bo zdrabniać ciotki będą do 10roku życia, a przed takim dzieckiem daj Boże conajmniej 90 lat DOROSŁEGO życia
-Musi napewno pasować do nazwiska
Jeszcze pół biedy jak taka np Szantia Kopyto :sorry: (tylko przykład) wyjdzie w przyszłości za mąż za mężczyznę o "subtelniejszym" nazwisku... Z chłopcem już gorzej jak coś będzie się męczył do końca życia
przykład Maciej Maćkowski no litości :eek:
-No i pomyślcie jak Wasze dzieci skończą studia, będą jakimiś poważanymi lekarzami, prawnikami, a tu takie np:
dr Kacper....
prof Kajtek...

U Nas narazie w grę wchodzą
Aleksander-zdrobniale Aleks
Oliwier Tu mam opory
Hubert
Co myślicie?
Ciągle debatujemy:tak: Obyśmy skończyli na czas ;-)

Kajtek to zdrobnienie od Kajetan , a dr. Kajetan brzmi bardzo dostojnie.
Osobiście zgadzam się że imię musi pasować do nazwiska, zwłaszcza dla chłopca :-)
Dla dziewczynki nadawanie bardzo wymyślnego nazwiska zagranicznego też jest ryzykowne .Załóżmy że imię bardzo pasuje do naszego nazwiska bo nazwisko nasze brzmi tak że zagraniczne imię do niego pasuje ...dajemy córci takie imię a ona za kilkanaście lat wychodzi za mąż za faceta o nazwisku np; Kozioł, lub Psikuta .(wiadomo serce nie sługa a męża nie wybiera się po nazwisku)
 
Ostatnia edycja:
U nas tez w rodzinie jest Jakub ale to maż moje Kuzynki co prawda bliskiej kuzynki bo moje mamy brata córki.
Nie przeszkadza mi to wcale gdyby brat moj np miał syna o takim imieniu to niee ale maz kuzynki nie przeszkadza mi too..:)::D:D:
To to chyba jeszcze pół biedy.Brat mojego chlopaka ma na imię Kuba i wydaje mi się,że byłoby dziwnie...:rolleyes2:
 
Mi od zawsze zalezalo na tym aby moje dzieci nosily oryginalne imiona.Imie Jakub bardzo mi sie podoba,ale ostatnimy czasy jak dla mnie jest zbyt pospolite:tak:.Moj starszy synek ma na imie Szymon,imie dosc popularne,ale nie az tak jak Jakub,Oskar czy Filip;-)
Drugi synus bedzie miec na imie Samuel,ja sie osobiscie z tym imieniem w PL nie spotkalam,wiec jak maly podrosnie i bede go odbierac z przedszkola to przynajmniej przedszkolanka nie beedzie watpliowosci ktory to chlopiec:tak::-)
 
Samulel...ciekawe :) Racja z tą przedszkolanką ale osobiście chyba bałabym się dać dziecku jakoś wyjątkowo na imię.Zaraz sobie myślę,że może być w szkole przez inne dzieci wyśmiewane z powodu innego imienia...:zawstydzona/y:
 
Kozioł, lub Psikuta .(wiadomo serce nie sługa a męża nie wybiera się po nazwisku)
Czyżby Psikutas bez "s":confused::laugh2:

Mi od zawsze podobało się imię Kubuś.
Nawet jakby mok rodzony brat nazwał tak swojego syna i i tak bym takie imię dała swojemu dziecku.
Imię podoba mi się od zawsze i zawsze chciałam tak nazwać dziecko........dlaczego mam zrezygnować:confused:
 
Fifi -dokładnie tak "Psikutas bez S:-D

A tu zamieszczam listę nazwisk skopiowaną z innego wątku o imionach dla dzieci .
Zanim nadamy naszym dzieciom niespotykane lub zagraniczne imię zastanówmy się dwa razy :-)

W naszym małym kraju żyją:

Alan Kowalski
Chantal Kocięda
Marek Browarek
Narcyz Baran
Dolores Kielbasa
Róża Kapusta
Wiolett Kur (na liscie obecnosci Kurwiolettka)
Eulalia Tyndyrynda - Drzyzda
Dżesika Bażant
Diego Nowicki
Michał Michałek
Brian Prytko
Ivette Poniatowski
Cynthia Szpak
Nikole Gołąb
Inez Dzigadło
Dżesika Młotek
Alan Jagiełło
Noemi Polewiak
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kajtek to skrót od Kajetan:tak:
Tak zgadza się :tak: Chodziło mi tylko o wyrażenie tego co myślę na takim szybkim przykładzie ;-)
Mi podobają się imiona w stylu: Jeremiasz, Amadeusz, Fryderyk, ale jakoś brak mi odwagi :-(
Dlatego nadal wybieramy pomiędzy:
Aleksander/Aleks
Hubert
Oliwier
(mąż się upiera)
Teściowa kocha się w typowo zagranicznych imionach Zaproponowała Nam Denis i Majkel :eek::sorry::eek:
Sory, ale na głowe nie upadłam
iza813 podała imię Samuel dla mnie przepiękne :tak:
 
Do góry