reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Jejku z tymi imionami to trzy światy :confused2:
Zawsze sądziłam, że to niezła frajda wybierać imię dla dziecka ale tak naprawdę to WIELKA odpowiedzialność
-Ja raczej nie patrzę, żeby imię się słodko zdrabniało, bo zdrabniać ciotki będą do 10roku życia, a przed takim dzieckiem daj Boże conajmniej 90 lat DOROSŁEGO życia
-Musi napewno pasować do nazwiska
Jeszcze pół biedy jak taka np Szantia Kopyto :sorry: (tylko przykład) wyjdzie w przyszłości za mąż za mężczyznę o "subtelniejszym" nazwisku... Z chłopcem już gorzej jak coś będzie się męczył do końca życia
przykład Maciej Maćkowski no litości :eek:
-No i pomyślcie jak Wasze dzieci skończą studia, będą jakimiś poważanymi lekarzami, prawnikami, a tu takie np:
dr Kacper....
prof Kajtek...

U Nas narazie w grę wchodzą
Aleksander-zdrobniale Aleks
Oliwier Tu mam opory
Hubert
Co myślicie?
Ciągle debatujemy:tak: Obyśmy skończyli na czas ;-)
 
reklama
-No i pomyślcie jak Wasze dzieci skończą studia, będą jakimiś poważanymi lekarzami, prawnikami, a tu takie np:
dr Kacper....
prof Kajtek...

U Nas narazie w grę wchodzą
Aleksander-zdrobniale Aleks
Oliwier Tu mam opory
Hubert
Co myślicie?
Ciągle debatujemy:tak: Obyśmy skończyli na czas ;-)

My w końcu nazwaliśmy synka Pawełek, już w szpitalu będąc tak zadecydowaliśmy.
Kierowaliśmy się podobnie jak Ty, bo potem dziecku nie było wstyd za imię.

Co do Twoich wyborów to chyba najlepsze Aleksander. Hubert też bym jeszcze akceptowała...natomiast jak dla mnie Oliwier odpada...
Nie wiem, ale przynajmniej jak dla mnie prof Kajtek wcale nie brzmi bardziej komicznie niż prof Oliwier....
Takie jest moje zdanie. W tej dziedzinie obije z mężem jesteśmy tradycjonalistami.

Z resztą wiecie jak jest z modą na imiona...
Kiedy nasze dzieci będą już dorosłe imię Oliwier czy kacper będzie zupełnie popularne, jak teraz np. Paweł.
 
Ja daję chłopcu Staś bo po moim tacie nieżyjącym... nie ma coś w spadku jego wnuk :), A dziewczynce dam Marysia, moje drugie imię...

Mężowi podoba się Madzia i Kacperek :D
 
Jeszcze nie wiemy jaka będzie płeć.Jeśli okaże się być to chłopiec będzie to Pawełek albo Tomek a jeśli dziewczynka to Amelka lub Ada.Jak narazie nie jesteśmy w 100% zecydowani:-p
 
-No i pomyślcie jak Wasze dzieci skończą studia, będą jakimiś poważanymi lekarzami, prawnikami, a tu takie np:
dr Kacper....
prof Kajtek...
Kacper to tak zwyczajne imię jak Krzysztof czy Paweł.
Kajtek to skrót od Kajetan:tak:
U mojego męża w szkole była Emilka i wszyscy się śmiali, że ma dziewczne imię i wymyślali jej przezwiska.
Pomyślałybyście, że Emilia to dziwaczne czy śmieszne imię:confused:
Dziwaczne wydają się imiona, z którymi rzadko się spotykamy.
 
A nasza królewna będzie miała na imie Julka :-):-):-) Babcia wybrała, ale czuję że będzie do niej bardzo pasowało ;))
 
reklama
Piękne imię ;) Też bardzo chciałam Kubusia ale w najbliższej rodzinie niestety mamy juz jednego Kubę i kiepsko by to wyszło...
U nas tez w rodzinie jest Jakub ale to maż moje Kuzynki co prawda bliskiej kuzynki bo moje mamy brata córki.
Nie przeszkadza mi to wcale gdyby brat moj np miał syna o takim imieniu to niee ale maz kuzynki nie przeszkadza mi too..:)::D:D:
 
Do góry