reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile ważą nasze dzieci

Czesc dziewuszki.Mój skarbus zasypia po kapieli o 23,pobudka o 5,cycus i spi do 7,potem bawi sie do 10,cycus -spanie do 15,cycus spanie do 19 i zabawa az do kapieli.I tak codziennie.oczywiscie przy kazdym cycusiu -kupsko:-).Ogólnie aniołek,no i mam ten komfort ze prawie dorosle dzieci go zabawiaja i pilnują.Jutro wizyta połoznej lekarki-dowiem sie ile wazy.mały Adasko uwielbia byc nieskrepowany.Cały czas lezy z gołymi nogami i raczkami-inaczej sie drze :-)A miałam go krepowac w beciku:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
reklama
Czesc dziewuszki.Mój skarbus zasypia po kapieli o 23,pobudka o 5,cycus i spi do 7,potem bawi sie do 10,cycus -spanie do 15,cycus spanie do 19 i zabawa az do kapieli.I tak codziennie.oczywiscie przy kazdym cycusiu -kupsko:-).Ogólnie aniołek,no i mam ten komfort ze prawie dorosle dzieci go zabawiaja i pilnują.Jutro wizyta połoznej lekarki-dowiem sie ile wazy.mały Adasko uwielbia byc nieskrepowany.Cały czas lezy z gołymi nogami i raczkami-inaczej sie drze :-)A miałam go krepowac w beciku:zawstydzona/y::zawstydzona/y:

O Panie!!!!!! Antoś wstał ok 6:30 do 7:30 jadł...i do teraz na rękach leżenie nie spanie nie a cycka mu nie dam.....bo znów sięprzyzwyczai i będzie wisiał!
 
Moja mała mimo, że je łapczywie i strasznie się napłacze zanim upragnione mleczko jej poleci, na razie nie ma problemu z ulewaniem, czasem jak z cycem zaśnie, to z buzi jej mleko wypłynie, no i prawie się jej nie odbija, ale i tak kładę ją na boczku, bo na pleckach to się boję
 
U nas dzisiaj byla polozna i zwazyla mala.Tak wiec waga urodzeniowa 3530gr,w dniu wypisau ze szpitala (4 dni po) 3330gr,a dzis,w pierwszym tygodniu zycia 3560gr:-)Polozna zadowolona:-)Mamusia tez:-)
A z ulewniem i odbijaniem u nas jest tak,ze Majka zazwyczaj usypia w czasie karmienia,wiec jej nie ruszam.A nawet jesli to nie odbija jej sie-czasem tylko,po dluzszym czasie.Ulewa jej sie rzadko,teraz troche wiecej,ale to zaraz po zjedzeniu.No i czkawek ma duzo:-)Polozna mowi,ze to dlatego,ze duzo i dobrze je ;-)
 
No mój Adasko dzisiaj ma 4 kg:-),mysle ze ładnie rosnie.Noc miałam cudowną-zasnął o 8 nie dał sie obudzic na kapiel to dałam sobie spokój,o 1 w nocy napił sie mleczka i spał do 7.Kochane dziecko.Teraz juz sie bawi-ale zaczyna marudzic pewnie znowu do spania sie szykuje.Oby mu tak zostało z tym spaniem-odpukac.
 
Limba gratuluję tak grzecznego dziecka. Pewnie nie jedna z nas by tak chciała. Ja pocieszam się, że mój kiedyś wyrośnie z tego niespania i da odetchnąć troszeczkę.
 
Mój Jasiek dziś w nocy co godzinę chciał cyca, a je tak łapczywie że czasem się krztusi a potem mimo, że się odbije to łapie go czkawka czasem sie uleje. Nie wiem czy on je na zapas.... nie wiem co robić boję się że się przejada.

Magdziarko mamy ten sam problem z maleństwami - Jasiek wstał o 7 karmienie do 8.30 i spanko potem pobudka o 10 i do 13.30 nie chciał spać później z przerwami zasypiał ale na krótko razem na łożku zasnęliśmy ok 15.30 bo nie wiedziałam już jak go nakarmić :no: i uspokoić wstał o 17.30 i karmienie do 20 z przerwami na kimkę w końcu padł ze zmęczenia i nadal śpi mam nadzieję, że jeszcze troszkę pośpi:tak:
Wiecie co boję się, że on nie przesypia odpowiedniej dawki godzin dziennie....:szok:martwi mnie to
 
Aniknulka pewnie jak zliczymy przysypianie przy cycku to wyjdzie tego sporo. Ja za to miałam wczoraj przeboje z zasypianiem...mąz go ululał koło 22:30. Spał do 1ej do drugiej karmiłam usnął. Spał do 4:30 karmienie 5;30 zasnał spał do 7ej ..normalnie jajca ale mysle, że niedługo wyrobi sobie jakiś rytm!
 
reklama
no to teraz my:-):-)
Melcia po urodzeniu ważyła 3450 przy wypisie (po 10dniach w szpitalu) 3300 a obecnie wazy 3870g :-):-) je ładnie i dużo, nie ulewa (odpukać) i nawet daje sie wyspać:-):-) chociaz z zamilowaniem pcha sie na łapki:-p

co do zasypiania to Maleńka nas zaskoczyła strasznie - zasypia przy tym, czego mamusia słuchała w ciąży, czyli nic lekkiego:szok: a za ulubioną kołysankę wybrała sobie ten utworek:
YouTube - Judas Priest - Painkiller
i poważnie mowie - ona sie uśmiecha od ucha do ucha i zasypia w parę sekund:-):-):-)
nie wiem na ile to pedagogiczne, w końcu tyle mówią o tym, że dzieci to muzykę klasyczną powinny słuchać, a tu mój Bączek takie klimaty woli.:-):-) za to jakie miny mają goście jak w chodzą, z głośników jakaś łupanka (słownictwo mojej mamci, pasuje idealnie) i to wcale nie cicho, a dziecko śpi jak zabite:-)

Pestka - żadnych czarnych myśli i wyrzucania sobie od wyrodnych. Moja Melka od urodzenia jedzie na butli, i w szpitalu i w domu - po inkubatorze miała w głębokim poważaniu moje mleko i cyca i daliśmy spokój.
I też sobie wyrzucałam od wyrodnych i co mi z tego było?? Nic, tylko doła miałam. Twoje Dziecko i tak będzie Cię kochać, bez względu na to czy dasz mu cyca czy butlę. Najważniejsze, ze jesteś przy nim:-):-) Co nie zmienia faktu, że trzymam kciuki za to, żebyś mogła karmić cycem, bo widać że bardzo chcesz:-):-) Powodzenia i uśmiech proszę :-)
 
Do góry