reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile ważą nasze dzieci

reklama
Pestko, trzymam kciuki, żeby było dobrze. A może przystawiaj ją jeszcze częściej, żeby zwiększyć laktację...
 
Mały wisi mi na cycku 24 godziny -padam ze zmeczenia.W dniu urodzin wazył dokładnie-3650.W poniedziałek -3950.czyli 300 gram mu przybyło.Mleka mam tyle ze moge odstapic;-);-).Wypijam hektolitry płynów,żadnej diety-jem mase surówek,owoców-i żadnych problemow z kupkami,wzdeciami -Adas cudnie grzeczniutki.
 
Pestko spróbuj częsciej przystawiać małą,a może spytasz o radę jakiegoś doradce laktacyjnego.Najważniejsze to utrzymać laktacje ale jeśli Ci się nie uda to się nie nerwuj bo to nic nie znaczy,jedne kobiety karmią piersią inne nie bo nie mogą lub nie chcą. Będzie dobrze.
Ja też mam od dwóch dni taki problemik,że mały często w dzień ssie no i piersi czasami już są puste,a on nadal głodny i ja wtedy się zastanawiam gdzie to mleko i czy go dokarmić ale wiem,że jeśli dokarmie to koniec cyca:-(
Limba no to tylko pozazdrościc tego mleka i tego,że jesz wszystko i nic się nie dzieje,zazdroszcze;-)
 
Ostatnia edycja:
Julcia, on wcale nie musi być głodny, może po prostu chcieć się poprzytulać. :-) Ja zakładam, ze jeśli Staś je (opróżnia jedną pierś), a zaraz potem chce dalej, to znaczy, że chce ciamkać a nie jeść :-)
 
Pestko-zadnych głupich mysli!!!!
Wycisz sie,pij słaba herbate z duża iloscia mleka,kup herbatke anyżową.Pij ,pij,pij.Grunt to nastawienie.Opatul piersi pieluszka,niech mają cieplutko.Może uznasz mnie za swiruske,ale wyobrażaj sobie ze masz cieżkie od mleka piersi-ze mleko jest słodziutkie i przystawiaj bobaska jak czesto sie da.Ja na trzeci dzien tez miałam kryzys,sutki pokrwawione,przyszedł nawał,guzy az pod pachami-ale spokój mnie uratował.

A jezeli sie nie uda-butelka tez dla ludzi.;-);-)Trzymam kciuki.
 
Mareczek ma 12 dni, przez pierwszy tydzień jego dzienna norma wynosiła 70-100g, przy masie urodzeniowej 3.400. jeśli do tej pory tak mu przybywa to już pewnie prawie 5 kilo waży:-)
 
Ja swojego maluszka jeszcze nie mialam okazji zwazyc, ale on juz w dniu urodzin mial 3800g, a teraz przy jego apetycie i sadzac po jego wygladzie to ma juz pewno 4500. Sprawdzimy przy wizycie na szczepieniu.
Pestka tak jak radza dziewczyny duzo pij, czesto przystawiaj i spokoj, spokoj...i dobre nastawienie, a napewno sie uda. A jesli sie jednak okarze, ze trzeba dokarmiac to trudno. Dla swojego maluszka jestes super mamusia i cycus czy butla tego nie zmieni. Pozdrawiam
 
reklama
Antoś 3455 urodzeniowa..3610 wyjściowa po tygodniu czyli 20 g na dobę.

Wisi ciągle na cycku - w zasadzie nie śpi. To zły nawyk . Dzisiaj wzywałam położną z poradni laktacyjnej. Muszę go budzićjak tylko zasypia przy cycku a ma to miejsce 2-4 minuty po rozpoczęciu karmienia. W ten sposób okazuje się, że mały je kiedy mu sięzachce pocysiać. A tak nie wolno....zobaczymy co z tego będzie. Mleka sama nie wiem ile mam bo tego się nie da okreśłić...pierski jak to okreśłiła położna miękkie i wiotkie ale taki ich urok być może..nie czuję jak wzbierają, nie leci mi samoistnie mleko...a uważam, że dbam o proces laktacji - bawarka , herbatka z Hipp i woda( mnóstwo wody) czas pokaże co i jak będzie.....nie załamuję siętym, że dzisiaj umyłam się o16ej..tym że jestem sama_ mąż w delegacji a mama dziś już pojechała...ileś tak pociągniemy a jak młody dalej nie będzie spał i ciągle marudził dokarmimy!!
 
Do góry