reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Dobrej nocki..... ja właśnie skończyłam pakować Karinie piernikowe serduszka na walentynki:tak::tak::tak:do szkoły... a co tam niech dzieciaki też sie ucieszą!:-D
Karola mnie sie zdaje jak Gosi...nie musicie oboje pracować...;-)
 
reklama
Cześć walentynki:-):-)

Czarna a gdzie ty się ukrywasz??:sorry:
A czy w peuterspeelzaal można dziecko zostawić 6,8 godz dziennie??
U nas w szkole jest ale 3 dni w tyg po 2 godz:tak::baffled:A ja potrzebuje na ok 6 godz 4 razy w tyg:baffled:


Miłosnych i owocnych walentynek dal was:tak::tak:;-):-)
 
Cześć walentynki:-):-)

Czarna a gdzie ty się ukrywasz??:sorry:
A czy w peuterspeelzaal można dziecko zostawić 6,8 godz dziennie??
U nas w szkole jest ale 3 dni w tyg po 2 godz:tak::baffled:A ja potrzebuje na ok 6 godz 4 razy w tyg:baffled:


Miłosnych i owocnych walentynek dal was:tak::tak:;-):-)

No nie niestety tam zostawia sie dzieci TYLKO na 2 2,5h dziennie 3 dni w tygodniu.Ewentualnie dostaniesz jeden dzien ekstra za ktory placi gmina jesli w CB uznaja ze dziecko potrzebuje czestszego kontaktu z dziecmi zeby np.jezyk rozwijac.Najczesciej dostaja to dzieci obcokrajowe.Dodatkowo raz w tyg.u nas przychodzi pani do domu i spedza czas z dzieckiem co tez ma na celu wspomozenie rozwoju jezyka itp,to tez jest placone z gminy.
Zapisujac dziecko do zlobka,przedszkola czy gastouders musicie oboje pracowac (podejrzewam,ze legalnie) zeby dostac dodateg z belastingu.Ale skoro twoja praca z tego co wiem polega na sprzataniu to czemu nie zalozysz sobie jedno osobowej firmy??To tez sie wtedy kwalifikuje jako praca i dostaniesz ten dotatek.

pozdrawiam
 
Czarna nie chcę zakładać firmy bo po pierwsze będzie wiekszy dochód i mogą nam odebrać dofinansowania:baffled: A po 2 myślimy o dzidziusiu :tak: więc się nie opłaca :baffled:Chciałabym przynajmniej do ciąży popracować ...jeszcze się nasiedzę wdomu:tak:Moja "znajoma" powiedziała ,ze moze jedno z rodziców nie pracować (ona tak posłała swojego brzdąca :sorry::nerd:) ale ja gdzie poczytam to wszędzie pisze ,ze jednak musimy obydwoje pracować:eek:

Robale dużżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżo miłości i szczęścia i radości !!!!!!!!:tak::tak::tak:


dobrej nocki
 
Ostatnia edycja:
a cięzko się dostać? Ja chciałabym żeby Alicja chodziła do Peuterspeelzaal własnie po to zeby sie osłuchała języka i pobawiła z dziećmi Ona w przyszłym roku w styczniu konczy 4latka więc już szkoła (rany ale dziwnie)

a czy dzieci w Peuterspeelzaal zostaą same bez rodziców?
 
reklama
a cięzko się dostać? Ja chciałabym żeby Alicja chodziła do Peuterspeelzaal własnie po to zeby sie osłuchała języka i pobawiła z dziećmi Ona w przyszłym roku w styczniu konczy 4latka więc już szkoła (rany ale dziwnie)

a czy dzieci w Peuterspeelzaal zostaą same bez rodziców?

No na poczatku ewentualnie moga rodzice troche zostawac,chyba ze nie wszedzie.Mojej kolezanki synek wlasnie zacza chodzic i ona z nim zostala pierwsze 2 dni,ale potemm panie powiedzialy ze trzeba sprobowac no i maly zostaje juz sam.Co do tego czy ciezko sie dostac to chyba zalezy od regionu.U nas kolejki sa spore,ale nie jakies straszne.Ja core zapisalam jak miala niecaly rok zeby miec pewnosc.Im szybciej pojdzie tym lepiej.Chodzi mi przede wszystkim o jezyk.

Dzisiaj bylysmy w CB i jest OK,Jessi wazy niecale 12kg i ma 86,5 cm

Karola my tez myslimy o drugim dzidziusiu,jak sie uda na na przyszly rok na lato planujemy.
 
Do góry