reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

to ja trzecia... :-D

zaraz uciekamy do miasta na targ... na poszukiwanie rabarbaru... ;-):-) i do biblioteki poczytac ksiazeczki i sie pobawic... ;-):-)

Anetko, dlaczego Twoj maz uwaza. ze bedziecie musieli zwrocic te pieniazki?

milego dzionka dziewuszki... ;-)
 
reklama
Ja też zaraz zmykam a spacerek, bo dziś mamy przmusowy dzień wolny!:-D
Muszę zaliczyć bank, jakieś biuro i sklep ze sprzętem AGD..
A po drodze sto innych rzeczy!;-)
Anetko no właśnie na jakiej podstawie on tak wywnioskował z tym zwrotem?:eek:
Sencilla jak się czujesz?
Magdalena czyżby ciasto z rabarbarem w planach?:tak:



Ann śliczny opis...:-);-)
 
witam

ja nadal chora nie mam ochoty na nic zazdroszcze wam takich planow na caly dzien ja tylko patrze gdzie sie polozyc mecze sie juz 2 tyg wiec mam dosc
bylam u 2 lekarzy i obaj twierdza ze nic mi nie jest a ja nie moge glosu z siebie wydobyc :baffled:,pozatym mam tarczyce i 3 lata sie lecze na nia a tu mi powiedzial za mam wole od przeziebienia i zadne leki mi nie potzrebne a te ktore mam z pl moge wyrzucic bo nie mam tarczycy -to sie do tv:tak::tak: nadaje musislam powiedziec ze jezeli nie dostane skierowanie na badanie krwi to nie wyjde z gabinetu bardzo sie oburzyl a le dal!:cool::no:

:nerd::baffled:zobaczymy w poniedzialek co mi powie jak juz beda wyniki schudlam znowu ze szok mam 175 cm wzrostu i waze juz 48 kg to ytroche malo to od tarczycy tak mi idzie w dol waga oj jestem ciekawa co bedzie dalej

milego dzionka kobietki!!!:-D:-D:-)
 
Witam Was kochane kobitki:-)
mama mikołaja zdrówka Ci życzę:tak:
Magdaleno, Aniu w zeszłym roku mieliśmy bardzo małe dochody, mój M pracował przez uitzendbureau, później jakiś czas nie pracował, w sierpniu otworzył firmę i początki były fatalne, więc mieliśmy małe dochody, a belasting przyznał nam dodatek w wysokości 110e porównując nasze dochody z 2008r. Teraz już jest o niebo lepiej (odpukać w nie malowane) i nasze dochody są wyższe, więc napewno będziemy musieli zwrócić ten dodatek:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Szczerze wolałabym wogóle ich nie dostać niż później oddawać ponad 1300e:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:. Mój M pracuje ze swoim kumplem, który jest księgowym i właśnie on również uważa, że będziemy musieli te pieniądze zwrócić:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Dzien dobry kochane.
Mamo Mikolaja, przerazilam sie tym, co piszesz... Przeciez ten lekarz jest chory! On tez sie powinien leczyc, ale na glowe raczej :wściekła/y: Ja tez bylam chora na tarczyce, mysle, ze tak jak Ci radzila Beauty, powinnas udac sie do szpitala. Przeciez to moze byc niebezpieczne, zwlaszcza, ze wazysz naprawde malo... A jak sobie dajesz rade z malym?
Ja jakos zyje, powoli przeboje zoladkowe odchodza w zapomnienie, na szczescie doktorek przepisal mi cos wiecej niz tradycyjny paracetamol ;-), wiec juz leki dzialaja i czuje sie lepiej. Za to dzis w nocy meczyla mnie goraczka, telepalo mna jak osika na wietrze, a tu jeszcze Tosiunia sie budzila na karmienie. Dziwie sie, ze jej cyc nie wypadal, z tego mojego telepania sie :-D
Piszecie o tych zasilkach na dzieci... No wlasnie my tez chcielibysmy to zalatwic w koncu, ale mamy taka dziwna sytuacje, ze z Czech juz pobieramy jeden zasilek. Nazywa sie on "rodzicielski" i podobno jest czyms innym niz tutejszy na dziecko, wiec teoretycznie nalezalby sie nam tu w NL, tak nam powiedziala babka w belastingu. TYlko do tego potrzebne zaswiadczenie z Czech, ze pobieramy tam zasilek innego rodzaju. Ale oczywiscie babki w Czechach nie chca dac nam tego papierka, bo mowia, ze to to samo jest. POgubilam sie juz w tym wszystkim, sama nie wiem, co sie nam nalezy, a co nie. NIe mamy czasu tego zalatwic :(

AHa, a czy sie orientujecie, jak moge sie postarac o becikowe w PL stad? Aniu, Ty chyba to zalatwialas dla Erniego, tak?
MIlego dzionka, ja dzis w pracy.

 
mama mikołaja jedź do szpitala tam jest zupełnie inne podejście do pacjenta:tak:. Nie wiem czy przeczytałaś nasze posty wstecz, ale mój Niko był bardzo chory, wymiotował żółcią, przez tydz miał temp 39, nic nie jadł i był tak osłabiony, że nawet w dzień spał (z czego już dawno wyrósł):baffled:, do lekarza domowego nawet nie poszliśmy, bo ona nawet porządnie zbadać nie potrafi:szok::szok::szok:. Pojechaliśmy do szpitala, przeprowadzono z nami porządny wywiad, 2 lekarzy go zbadało i Niko otrzymał antybiotyk, 2 dni później już było o niebo lepiej:tak::-)
Jedź do szpitala, bo jeszcze zesłabniesz jak będziesz z małym sama w domu i co:confused:
Sencilla to poproście o pismo z Czech w którym będzie wyjaśnione jaki Wy dodatek otrzymujecie, bo skąd Pani z Czech może wiedzieć, że to to samo co w NL:confused: Jeśli się nie zgodzi to musisz przekalkulować co Wam się bardziej opłaca, dodatek z Czech czy dodatki w NL.
 
Anetko, oplaca sie nam bardziej dodatek z czech, ale skoro mamy prawo do obydwu, to czemu go nie brac?
 
dzień dobry laseczki:-):-)
my już w Holandii już sie nawet rozpakowałam :-):-)droga minęła nam bezproblemowo żadnych korków jak nigdy super mały też spisał się świetnie prawie całą drogę spał pod koniec trochę pomarudził ale nie ma się co dziwic tyle godzin w foteliku a teraz szaleje tu po domu jest wniebowzięty:-):-):-)już był chyba wszędzie:tak::tak:
narka do potem teraz spadam na kawkę:-):-)
 
Witajcie, zapowiada się dzisiaj piekny dzień. Oby tak zostało, bo powinnam w końcu na zakupy isć ;-)

Mamo mikołaja, skoro tak zle sie czujesz to nie czekaj do poniedziałku tylko wieczorem do szpitala jedźcie :tak:

Aneta, być może bedziecie musieli tylko czesc tych pieniedzy oddac, no ale to sie okaze dopiero na koniec roku.

Sencilla, a moze zlozcie wniosek o kinderbijslag i tam sie wpisuje czy sie pobiera jakies pieniadze na dzieci. SVB kontaktuje sie wtedy z odpowiednim urzedem w Czechach i jesli weryfikacja bedzie pozytywna to dostaniecie chociaz róznice wysokosci rodzinnego z tamtad a z tad ( tak jest jesli pobierany jest zasilek i w Pl i tutaj ). Próbować zawsze warto :tak:

Ide kawke robić, bo kolezanka zaraz przyjdzie :-) Miłego dnia mamuśki
 
reklama
Sencilla zgadzam się z Tobą jak najbardziej:tak: Płacimy tutaj podatki, więc chyba coś nam się należy:-). Musicie zrobić tak jak napisałam powyżej, zadzwonić do Czech i poprosić o pismo:tak:.
Dziewczyny, która ma dodatek do mieszkania:confused: Jak długo czekałyście na decyzję:confused: My załatwialiśmy huurtoeslag pod koniec stycznia i nadal cisza, a wydawało mi się, że Ania otrzymała go po 2 tyg:confused:
 
Do góry