reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Akt urtodzenia to jest to co przyslali mi z Geemente? A my z moim T nie mamy aktow urodzenia tutaj tylko akt malrzenstwa. Ja to mam takie szczescie ze pewnie mi bedzie czegos brakowalo i nic nie zaltwie. A oni na miejscu wyrabiaja ten paszport czy bede musila jechac drugia raz? wogole to jeszcze nigdy w Hadze nie bylam mam nadzieje ze sie tam odnajdziemy ;-)
 
reklama
Anetka, jak bylam w 2008 to wyrabiali od razu. Teraz juz trzeba jechac drugi raz.. Dlatego paszport malutkiej wyrabialismy w czeskiej ambasadzie, bez kolejek, no i na szczescie moj maz musial tylko byc, beze mnie i bez dziecka. W PL ambasadzie musicie byc wszyscy...
 
Anetko ja bylam w gemeente po akt urodzenia bo nam nie wysylaja. zobacz co tam napisane, powinny byc dane Filipka czyli imiona, nazwisko, data urodzenia, gdzie, imiona rodzicow itd. geboorte akte sie to zwie.
Ja zlozylam wniosek i za okolo 2 tyg musialam odebrac.
 
Musze sprawdzic bo mi cos przyslali tylko nei wiem na 100% czy to jest to.

a teraz pytanie zionnej beczki. Pewnie kazda z was dostaje zorgtoeslag. Dostajecie co miesiac bo ja od 3 miesiecy nie dostaje i nie wiem dlaczego a najlepsze jet to ze przyszlo mi pismo z belastingu ze musze oddac prawie 800 czy calosc za rok 210 nie wiem dlaczego bo dochody mialam male.
 
po odbior paszportu mozna juz jechac samemu, bez calej ekipy :-D

Anetko jak male dochody to by Ci nie zabrali zorgtoeslagu,moze gdzies jest blad? co jest napisane w tym pismie?
 
Anetka, no wlasnie zorgtoeslag każą zwrocic, jak dochody sa za wysokie w porownaniu do wczesniej deklarowanych.. A jakie jest wyjasnienie tej decyzji?
 
reklama
Do góry