reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Hej dziewczyny.
Jestem tu nowa, właściwie znalazłam to forum dopiero dzisiaj, i widzę że jesteście tu już całkiem ze sobą zżyte:-).
Mam do Was pytanko.
Jestem z Hagi...
Mam synka , 4 miesiące, i za jakiś czas chciałabym wrócić do pracy ale nie mam pojęcia jak tu wygląda temat ze żłobkami. Czy ktoś już to przerabiał? Czy jest gdzieś jakaś lista żłobków? Jakie są koszta i ile wcześniej trzeba malucha do niego zapisać? Przeglądałam po trochu to forum ale nie mogłam nic na ten temat znaleźć.
Bardzo proszę o jakąś odpowiedź. Z góry wielkie dzięki.:-)
 
reklama
Hej Majka

moja córcia idzie za miesiac do złobka..
jeśli chodzi o zapisy to ja sie nie orientuje bo zapisałam dziecko jak byłam w 3 miesiacu ciązy... takze dostałam złobek od daty która chciałam.... musisz sobie wybrać złobek i poprostu isc zapytac .. napewno udzielą ci informacji..najlepiej taki najblizej domu co byś nie musiała tracić duzo czasu na dojazdy i odbiory...
spróbuj wpisać w google kinderopvang zoeken i powinnaś znalesc jakas stronke gdzie wpisujesz kod pocztowy i wyszukuje ci najblizej domu...
jesli chodzi o koszt a to sa wysokie, zalezy na ile chcesz dni w tyg... ale jest to ponad 1000 e , jesli oboje rodziców pracuje to dostaniecie dofinansowanie z belastingu i to nawet 3/4 kwoty takze czesto wychodzi taniej niz opiekunka... zalezy to ejszcze od tego jak wysokie macie dochody...
 
Czytam was na biezaco, ale nie mam kiedy napisac. Dopiero teraz jak Filip spi to mam chwilke dla siebie bo przy nim juz nic nie idzie zrobic. Dzisiaj mialam lekkie chwilowe zalamnie. Obiad mi sie przypal,a Kuba marudzi ze gorace jedzenie a taki glodny ze nie moze poczekac, Filip mi marudzi bo cos chce ze stolu sciagnac, pies pod nogami sie plata. Nienawidze takich dni bo wtedy potzrbowalbym 4 dodatkowych rak. Teraz siedze z wyrztami ze z tych nerwowo az podnioslam glos na niewinne dzieci.

A tak poza tym to mialam ciezka noc bo Filip sie obudzil jak worcilam z pracy i nie spal prawie cala noc a jak juz zasnal to ja musilam wstawac do szkoly z Kuba. Cala noc lezal grzecznie(tyle ze nie spal) i ssal rog koldry. Rano szukalam pzyczyny tej bezssenej nocy i znalazlam pierwszy zabek na dole (jedyneczka).
Wczoraj wogole Filip fiknal z lozka na dywan, ale nic sie nie stalo mu.

Cieszylam sie ze jutro pospimy bo w szkole wolne maja dzieci a tu sie dowiedzilam niedawno, ze ide na ranka/nocke do pracy (tj 3 w nocy pobudka). Czyli dzisiaj bede spala tylko 2h.
 
Agss rzeczywiście terminy mamy zbliżone, jak się czujesz?
Iguana narobiłaś mi smaka tym martini, czasami mam taką ochotę na lampkę wina lub nawet kufel zimnego piwa, jeszcze sobie poczekam.
ANP co do opiekunek to mogę ci powiedzieć sama pracowałam jako niania stawki są od 6 do 12 euro a czasami nawet i 15. Ja zawsze brałam 10e za godzinkę.
Witaj Majka!
 
Diana ogólnie okej, tylko bóle głowy mi strasznie dokuczają... A jak u Ciebie? Kiedy usg połówkowe ? :)

Co do kinderopvangów to wszystko od zarobków zależy, mi wyszło że przy stawce 6,15 na h i przy 5 dniach w tygodniu około 300 e dopłaty(więc raczej taniej niż opiekunka), chociaż kto wie jak to w przyszłym roku będzie bo rząd znowu na tym chce oszczędzać.
Będę musiała się zapisać niedługo bo jeden jest do którego koniecznie chcę a boję się że potem miejsca nie będzie. Tylko nie wiem jaką date mam podać... Data porodu plus 10 tyg?
Madziula jak Ty podawałaś jak się zapisywałaś?
 
Agss ja sobie obliczylam od daty porodu 12 tyg ( 10 macierzynskie + 2 urlopu), mozesz podać przybliżona date i potem zmienic, nie ma problemu , ja 3 razy zmienialam ale to juz inna bajka:)
 
Dzięki dobrze wiedzieć (; A powiedz czy u Ciebie też jest taryfa flexibel i zwykła? Bo w tym co ja sobie upatrzyłam jest 11,5h na dzień co mi na miesiąc przekroczy ilość godzin, które mi przysługują... no i w sumie takie płacenie za nic, bo mi tylu godzin nie trzeba:no:
 
Tak jak i Tobie mnie również dokuczają bóle głowy ale to z powodu niskiej hemoglobiny, muszę nad żelazem popracować, ale mdłości już minęły i czuję się lepiej. Nadal dużo siusiam, piersi mam już dwa rozmiary większe, nie zdawałam sobie sprawy z tego jak to szybko wszystko się zmienia :)
 
reklama
dodam do tematu zlobka i opiekunki, ze za opiekunke tez sie dostaje zwrot z belastingu, o ile jest ona zarejestrowana w krajowym rekestrze opiekunek (LR).
 
Do góry