reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

U nas jest tak samo ze szkola jak u Sencilli.

Ayni mnie nigdy nie bolalo przy okresie a teraz to wyjatkowo a leci ze mnie tak ze nie wiem jak dam rade w pracy. Mam podpaske i tampona razem i staracza na 1h:-(Mam nadzieje ze to tylko pierwszy raz taki. A co do obkurczania to przy kubie tez nic nie czulam, ale przy Filipie to byla maskara a zwlaszcza przy karmieniu gorsze niz skurcze porodowe.

Alexsja jezeli moze zapytac to masz meza Holendra?
 
reklama
Anetko :szok: jaki okres :szok: wspolczuje Ci bardzo, bardzo..:-( co my kobiety musimy przechodzic... jak nie porody, to okresy:-( mam nadzieje, ze szybciutko Ci przejdzie! A to juz zakonczylas karmienie piersia, czy to tak sie polaczylo? Matko, mam nadzieje, ze przynajmniej przez rok okresu nie bede miala, ale wiadomo jak to z tym bywa... :confused2:
Tak, mam Holendra, ale jeszcze nie meza, tylko narzeczonego :) jestesmy juz 9 lat razem..
 
Alexja ja dalej karmie piersia a okres dostalam bo czytalam ze jaka sa dluzsze przerwy w karmieniu to wtedy niestety przychodzi.
Zawsze czytalam i slychalam z zaciekawieniem jak ktos opowiadal o swoich zwiazkach (mieszanych) teraz mam znajoma Polke ktora ma meza Holendra i z nim ma 2 dzieci. Uwielbiam ja te dzeciaki mowia z nia po NL a z moim Kuba po PL.
A ty ile mialas lat jak tutaj przyjechlas? Bo zastanawiam sie jak to bedzie w naszym przypadku jak dzieci sobie dadza rade z jezykiem itp
 
Nie planujemy tutaj zostać na zawsze, do Polski też nie wracamy. Za jakiś czas pewnie gdzieś dalej wyfruniemy. Zobaczymy gdzie nas poniesie;-)

Dzisiaj widziałam pierwsze stoiska z olie bollen!!! ...więc już zima blisko:-(

OOO zaintrygowalas mnie troche, myslalam, ze bedziecie chcieli z mezem wracac do Krakowa za pare lat... A jakie inne kraje bierzecie pod uwage ?

No i z tymi oliebollen to straszna rzecz mi zrobilas! Ja uwielbiam oliebollen, te swiezutkie, mieciutkie... Ach, teraz bede meza wysylac zeby sie rozgladal za nimi, a mialam zrzucac ostatnie obciazniki :D


Ayni a Ty mieszkasz na wsi? To pewnie tam nie bedzie problemu z dostaniem sie do szkoly, bo tam dzieci same swoje. Jak tam Twoj Adas rosnie? juz ma 2 tygodnie :-) a za niedlugo roczek hehehehe :-)
:tak:

My mieszkamy w prowincji Zeeland, i na naszej wyspie nie ma nawet wiekszego miasta, dopiero w Bergen Op Zoom, 20 km od nas, ale to juz Brabant ;-) i tu faktycznie sami swoi, kazdy tu zapisuje dzieciaki do szkoly a dopiero jak sa nieco starsze aby same podrozowac wtedy mozna myslec o miescie. Nie ma tez problemow z przedszkolem czy voorschol, sa az 2 kinderopvang i 1 voorschol i nie trzeba sie duzo wczesniej zapisywac. Ale teraz juz rozumiem skad u was takie bizabi, powiem szczerze , ze wczesniej sie dziwilam czemu tak wiele z was tak wczesnie mysli o wyborze szkoly. Porownujac z mniejszymi miastami czy miejscowosciami faktycznie wydaje sie to duzym wyzwaniem.

A nasz Adasko, dziekuje, miewa sie swietnie, nic mu nie dolega , codziennie niemalze zdobywa nowe umiejetnosci , rozumiesz pewnie o co cho ;) male, duze sukcesy ;) wlasnie lece do przebrac :-D

aaa cos jeszcze mialam pisac, nie marudz, piszesz dobrze po polsku, ja jestem w nl sporo krocej a pisze czasem jak kaleka albo sie wyslowic nie moge, ale to ewidentnie brak jakis lektur w jezyku polskim, az wstyd czasem sie przyznac, ale niestety kazdy jezyk nawet ojczysty trzeba trenowac :tak:
 
HAGUE pisalas ze twoj Tomcio zamiast do siadania to odrazu staje.No wlasnie moj Tymek tez tak robil i to bylo spowodowane wzmorzonym napieciem miesniowym.Pamietam nawet ze lekarka w CB jak to zobaczyla to sie bardzo zmartwila i powiedziala ze trzeba isc do neurologa.Nie wiem jak to jest u was ale u nas to wygladalo tak ze jak sie bralo Tymka za raczki i podciagalo do siadania to on odrazu na nogi wstawal .Nogi mial sztywno a gora tzn plecki mu lataly byly gietkie.No i ogolnie to ci powiem ,ze on po terapi to najpierw nauczyl sie wstawac a dopiero siedziec.No ale wydaje mi sie ze jakby bylo cos nie tak u was to by chyba w CB to wylapali .
 
Alexja ale TY BABO wymyslasz :-D po polsku mowisz i piszesz swietnie!!!! Ja znam tutaj w NL tez Polaka, ktory ma teraz 30 a przyjechal do NL jak mial 10 lat i po PL mowi ladnie, ale juz kaleczy, mowi np. "ide na umowienie", a nie na spotkanie :) Hihi.

Nana Tomek tez siada, ale musze go trzymac, bo jeszcze leci na boki, w przod lub w tyl. Jak go trzymam za raczki to siada ladnie. Stawac jeszcze nie umie, tylko chodzilo mi o to, ze probuje sie podciagac, jak np. stoi na kolankach. Wiesz, Tomek ma jeszcze niecale 8 miesiecy, wiec mysle ze co do wstawania na nogi to ma jeszcze sporo czasu, narazie duzo bawimy sie w parterze, raczkowanie (a raczej czolganie sie na brzuchu i pelzanie) po calym domu idzie mu super i w sekunde potrafi przeleciec przez caly salon i juz znajduje sie w kuchni :-D Ja bylam w Polsce u znajomej pediatry i nie stwierdzila u Tomka niczego nieprawidlowego, tutaj w CB tez niczego sie nie doszukali, takze mysle ze jest ok :happy:
 
ja wlasnie robie koszyczki z papieru, bo dziewczyny jutro u opiekunki maja swieto, a do tego slodycz i skaczace zabki origami.
kreatywne popoludnie :)
co za pogoda, Wy tez taka macie?
 
reklama
Ja skorzystalam z chwili wolnego czasu , tj wolnego od malucha i uwaga zjadlam 2 brazowe suchary z dzemem i wypilam kawke latte.

Nie wiem czy lubicie takie rzeczy, ale moze szukacie jakiegos prezentu dla kogos, kolezanka na FB zszerowala taka actie, zawieszki za darmo , placi sie tylko koszty wysylki, 4,95 za sztuke

WAAT?

szeruje sie z wami :D ja co prawda nie skorzystam, bo nie lubie za bardzo obwieszac szyi, ale moze ktos ? :rofl2:

Aaaa Iguana, o ile nie pomylilam osob, pisalysmy kiedys chyba o ciuchach i bizurterii vintage, znalazlam super webshop, moze Ci sie rozwniez spodoba ?

http://topvintage.nl/
 
Ostatnia edycja:
Do góry