reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

reklama
Hejka

O szkolach piszecie a mysmy nadal Daanka nie zapisali :baffled::szok: ale jak slyszalam to do publicznej maja obowiazek przyjecia dzieci no i u nas na wsi to chyba nie powinno byc problemu.....

Anp wrzuc przepis na te buleczki, bardzo apetycznie wygladaja jak koffiebroodjes :tak::tak::tak:

Mysmy dzisiaj byli na zakupach ubraniowych dla Daanka bo juz prawie rzadnych spodni nie ma albo krotkie albo juz takie powycierane ze wstyd ubierac :rofl2: do tego buty i stowka poszla, a przy okazji moj M. kupil mi juz kozaki a Thijsiowi bluzeczke zeby nie byl poszkodowany :-D z nim to i tak mam spokoj do rozmiaru 90 bo mam kupe ubran po Daanie ale pozniej sie zacznie, z torbami mnie puszcza;-)
 
GOsia nic mi nie mow, a co ja mam powiedziec z moimi trzema dziewczynami?
hihi

bylas juz na parapetowce u tej kolezanki z ...huizen? Ja czekam na odwiedziny :)
 
Dobry wieczór...
Nad reszta jeszcze sie nie zastanawialismy, ale chcemy by nasze dziecko mialo dobry start w zyciu i znalo napewno kilka jezykow. Niestety tak jak The Hague napisala, to chyba jakies niezaspokojone ambicje rodzicow :-p bo u nas moj jest tylko policjantem, a ja pracuje w sadzie jako adwokat a jeszcze staram sie o status tlumacza przysieglego, jednak teraz ciezo jest cokolwiek osiagnac, i mam nadzieje, ze mojemu dziecku w zyciu bedzie latwiej.. Chcialabym :tak:
Alexja to normalne, że każdy rodzic chciałby jaknajlepiej dla swojego dziecka.
Troszkę mnie jednak zdziwiło to co napisałaś, że do niczego nie doszłaś bo twoj jest "tylko" policjantem, a ty "tylko" adwokatem...
Chciałabym być "tylko" pracownikiem biurowym, ale cieszę się z tego co mam....
Mi kamien spadl z serca .wlasnie dostalismy wiadomosc z pl ,ze urzad skarbowy umorzyl nam kare za te niszczesne nieujawnione dochody:-D
Nana gratuluję z całego serca
Cieszylam sie ze jutro pospimy bo w szkole wolne maja dzieci a tu sie dowiedzilam niedawno, ze ide na ranka/nocke do pracy (tj 3 w nocy pobudka). Czyli dzisiaj bede spala tylko 2h.
Anetko, ale musisz miec chyba dłuższą przerwe pomiędzy zmianami.... Nie do końca wiem jak tu jest ale chyba od 6 do 12h przerwy musisz mieć....

Ja chciałabym się wtrącić nieśmiało w temacie szkoły. Powiem tyle - pomijając która szkoła jest lepsza, a która gorsza chciałam tylko powiedzieć żebyście pamiętały o dobru swojego dziecka... Chodzi mi o to, że dziecko musi miec czas być dzieckiem i zapisywanie go na siłę do szkoły w której będzie się uczyć 3-4 języków niemal od 1 grupy plus jakies zajęcia dodatkowe "by dziecko miało lepszy start" może je poprostu unieszczęśliwić...
To tyle w temacie - mam nadzieję że nikogo nie uraziłam...
 
Nasz kolega Rosjanin, który mieszka tutaj w NL oznajmił nam dzisiaj, że będzie się żenił za 4 miesiące!:-D Planuje też powiększyć rodzinę. I w związku z tym jego wybranka udała się do lekarza, aby dostać skierowanie na badanie ginekologiczne/cytolgię itd. No i co usłyszała? "Pani jest zdrowa...no to NIE!" ehh... Uroki Holandii. Na prawdę nie chcę tutaj spędzić starości, bo jak się zacznę sypać to paracetamolem nie załatwię wszystkiego:baffled:
 
Iguana, cytologie robi huisarts - wiem, bo sama robiłam. A co do starości, to chyba nie jest tak najgorzej jak się nam wydaje...
Mam sąsiadow - oboje prawie 80 letni. W listopadzie 2011 ona byla na operacji macicy - wycinali nowotwór, ktory na szczęscie okazał się niezłośliwy. Teraz on - 16 sierpnia pojechal na operację kolana - wszczepili mu protezę i aktualnie jest na rehabilitacji.
W 2010 sporzątalam u innej 80 letniej pani, której wstawili endoprotezę biodra.
Więc jak widac nie tylko paracetamolem tu leczą:-D

A moja 60 letnia mama mieszkająca na stałe w PL musi sama płacić za aparta słuchawy bo NFZ stwierdził, że na refundację jest ... za stara.
 
Sencilla jedziemy na drugi tydz. nie wiem tylko jeszcze w jakim skladzie ;-) a grafik juz mamy napiety bo jedziemy na dwa dni i w tym chcemy jechac jeszcze do sprookjeswonderland w enkhuizen a do tego w sobote musze isc do roboty, czarno to widze chyba zadzwonie ze jestem chora......na kaca :-D:-D chcialabym do ciebie wpasc chodzby na chwilke ale nie wiem czy sie uda. W kazdym badz razie jak nie teraz to nastepnym razem, bo na pewno bede tam czesciej jezdzic :tak:

Iskierka dawno cie nie bylo, chodzisz juz do pracy????

A Ania tez gdzies wsiakla :dry::confused:

Nana gratki super ze tak to sie skonczylo :tak:
 
Iskierka dawno cie nie bylo, chodzisz juz do pracy????
No troche dawno, ale czytala na bierząco choc nie zawsze mialam czas lub ochotę odpisac...
Co do mojej pracy to bylam AŻ 2 razy i nadal czekam....
Wkleję to co napisalam na "Pogaduchach";
Umowe o pracę podpisalam od 24 września, w pracy byłam 2 razy - w tamten czwartek i wczoraj.
W czwartek bylam na popołudniu (od 14.. do 22.00), rozmiawialam z menagerem, obiecał mi pokój do odciągania i... poszedł do domu, na dlugiej pauzie powędrowalam więc do toalety. Nie miałam jeszcze laktatora więc mleczko wyladowalo w wc. W piatek mialam telefon, ze w poniedzialek mam na rano (od 6.00 do 14.00), sobotę przeznaczylam więc na szukanie laktatora. Mialam wprawdzie wybrany na marktplatsu za 15€, ale kobitka się od tygodnia nie odzywala. Stwierdziłam więc że nie będę więcej czekać tylko musze kupić inny. Kupiłam nowy w Thiuszorgwinkiel - ręczny z Medeli za 65€, bo jakos z Aventu za 60€ mi nie podszedł pod gust.
Wczoraj byłam w pracy i od razu uderzyłam do menagera z zapytaniem o pokoj. Zaprowadził mnie do sali narad, chwilkę porozmawialiśmy i mogłam spokojnie zamknąć drzwi na klucz i odciagnąc sobie mleczko. Mankamentem jest fakt, ze sala narad mieści się w drugim koncu zakladu i wszystko razem - droga tam i z powrotem oraz odciągniecie mleka zajmuje mi całą 30 minutową pauzę. No ale coś za coś.
Tym razem mleczko powędrowało do lodówki na kantynie a w domu do zamrazarki. Mam więc pierwszy zapas
yes2.gif

Dzis w pracy nie byłam bo miałyśmy wizytę w CB, na jutro dodatkowych pracownikow nie potrzebują więc znow siedzę w domu...
Na dodatek mąż otrzymał informację ze swojego uitzendbureau, że zgodnie z przepisami 21 październkia kończy mu się fase B i.... "dziękujemy, może pan wrocić za 6 miesiecy bez żadnego problemu"...
Znów mam więc w perspektywie kilka nieprzespanych nocy....

Byłam dziś w CB i
Olivia ma 5020g i 57cm.

A tu cos dla wszystkich mam:
Oficjalny Teledysk Jestem Mamą to Moja Kariera Natalia Niemen I am a Mother - YouTube
 
reklama
dzien dobry...

Karola jestem - Czytam ale z pisaniem mam problemy:tak:.. teraz juz bede regularnie... u mnie z nowy zawirowanie w pracy i w domu a do tego mam logopede z dziecmi dodatkowo;-) i znowu prasowanie od klientek tony wiec mi sie ciezko z czasem wyrobic... brat z dziewczyna tez byl wiec same rozumiecie...:sorry:

obiecuje was dzis doczytac i juz BYC TUTAJ:-)
 
Do góry