reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

O jej ,ja tez jak Tymkowi dawalam to mosialm uwazac bo choc zabkow nie mial to mogl np sobie do gardelka wepchac czy cos ,oj dzieci to pomysly maja :-D
 
reklama
Mam pytanie odnośnie polskich szkół. Szukamy obecnie dla Janka szkoły i oprócz normalnej holenderskiej, myślałam o zapisaniu go do polskiej. Oni realizują niestety tylko program uzupełniający, głównie w weekendy. Czy są tutaj jakieś mamy posyłające swoje pociechy na polskie zajęcia? Jak wrażenia?

Szczególnie interesują mnie te 2:

Szkoła przy Ambasadzie
www.spk-haga.nl/

I inna
www.szkolahaga.nl/
 
Iguana ja niestety za duzo wypowiedziec sie nie moge o pl szkole, bo nie mam doswiadczenia jeszcze z nia, ale wiem ze moja kolezanka posylala swojego synka do szkoly polskiej w srody, po szybciej skonczonych zajeciach w normalnej szkole holenderskiej. Moze sa jeszcze jakies inne, bo piszesz ze te sa otwarte tylko w weekendy??
 
Dobry Wieczor!!

Juz weekend sie konczy niestety :-( Ja sobie sama siedze i patrze na TV moje chlopaki juz spia.

Dzisiaj wstalam i sie przerazilam bo dostalam OKRES :-:)-(Caly dzien mnie boli podbrzusze:-(

Sencilla twoja Lilka ma juz zabki? Bo ta sobie mysle moj Filip jest pomiedzy twoja Lilka a Tomusiem od TheHague i jak narazie nie ma zabkaow i nic nie zapowiada sie zeby sie mialy pojawic i nie potrafi siedziec samodzielnie.
 
Iguana, moje dzieci chodza do polskiej szkoly, w amsterdamie. To jest szkola przy PL parafii.

No i jak wrażenia? Właśnie się troche obawiam bardzo religijnego ukierunkowania w szkole...ale przejedziemy się zobaczyć obie szkoły w Hadze i podejmiemy decyzję.

TheHague, znalazłam 2 szkoły w Hadze. Jedną przy ambasadzie i oni mają zajęcia 2 razy w tygodniu w środy i soboty (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum) oraz druga szkoła prowadzona przez rodziców wolontaryjnie, zajęcia co druga sobota tylko 2 godziny i tylko dla dzieci 2-8 lat, w tym 2 i 3 letnie dzieci mają zajęcia "na kolankach rodziców".

A tak na marginesie, już skończyłam karmić cycem Janka....I dzisiaj moja pierwsza lampka wina od baaardzo dawna:-D
Wine.gif
 
Ostatnia edycja:
Iguana, jesli nie chcesz katolickiej szkoly, to mozesz malego poslac do "zwyklej", w amsterdamie jest tez szkola "lokomotywa", bez religijnego ukierunkowania ;)

My jestesmy wierzacy i chcielismy poslac dzieci do szkoly przy parafii.

Na razie jestesmy zadowoleni, co tu duzo mowic, dopiero 2 razy byly zajecia. Dzieciaki szczesliwe, bo one sie kochaja uczyc :)
 
Anetko wspolczuje i lacze sie w bolu - sama mam okres, chociaz bezbolowy, to mozemy sobie przybic piateczke...
Nie przejmuj sie, ze Filip nie ma ani zabkow ani jeszcze nie siedzi sam. Tomek tez nie siedzi sam, chwieje sie.. ale co chwila probuje sam wstawac na nogi, takze jakos tak na opak mu to idzie :) Pamietaj ze na kazde dziecko przychodzi inna, indywidualna pora i nie ma co porownywac z innymi dziecmi :) bedzie goed!!! a co do zabkow to ciesz sie, bo ja tez chcialabym zeby Tomusiowi wyszly pozniej zabki, bo wtedy z reguly sa mocniejsze i zdrowsze, no ale nie da sie tego powstrzymac niestety :-D moja siostra miala rok i miesiac jak wyszedl jej pierwszy zabek, takze spokojnie :tak:;-):-)

Iguana no to chyba ta szkola przy ambasadzie, bo on wlasnie w srody chodzil, raz w tygodniu:tak:
 
reklama
Do góry