reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

reklama
dzien dobry
Moj Daanu juz zasnal, 2 godz. spokoju mnie czeka wiec chyba troche dom ogarne. Jemu tez zeby wychodza 2 gorne trzonowce i juz sie biedaczek meczy od 2 tyg. kupy wali mega wielkie i do tego doszla teraz goraczka wiec mysle ze to juz ostatnie stadium i w koncu sie przebija. :sorry2:
Powiedzcie mi dziewczyny czy wasze dzieci tez takie zwariowane na punkcie Teletubisiow sa???? bo Daan poprostu oszalal nic tylko by je ogladal, nic go nie interesuje innego normalnie wkurzam sie jak pomysle ze je kupilam bo tylko placze i spazmy jak mu nie pozwalam, a ja nie chce zeby tylko przed tv siedzial:no::wściekła/y:
Dziewczyny czy spotkalyscie sie moze gdzies z takim dzbankiem do kawy :confused:
10860002515.jpg
szukam i nie moge nigdzie znalesc
 
Dzien Dobry!

Faktycznie aktywnosc tego forum spadla drastycznie. Mam tylko nadzieje, ze to nie dlatego ze ja dolaczylam ha ha.

Mam maly problem, mojego dziecka zwyczaje pozmienialy sie nie do poznania w ciagu 3-4 dni. Zawsze szla spac ok.19-19.30, wstawala ok 6.00. W ciagu dnia jadla regularnie butle co 3h (gdy karmilam poersia to tez bylo co 3h) Czli w systemie 3 h -jedzenie, przewijanie i zabawa to laczie bylo 2h. Pozniej zawsze 1h drzemka. Czasmi gdy byla bardziej senna albo jak obudzila sie w nocy na chwile to wtedy drzemka dochodzila do 1,5h. Takich drzemek bylo kilka w ciagu dnia. Od poniedzialku (po zmianie czasu i po powrocie z wakacji z PL) MOje dziecko o 18 jest zmeczone, przetrzymuje ja do 19,30 bo chce by zmienil sie jej zegar wewnetrzny o tá przesunieta godzine. Dwa bardzo kiepsko je, pt. jak jadla ochoczo co 3h cos pomiedzy 150-170ml mleka, tak teraz wciskam w nia niemal to zjada po 80ml. Jedzenie stalo sie nieregularne okropnie, bo najpierw zje 80 pozniej za 2 h zje kolejne 80 itd...koszmar bo nie wiem czy jak zaczyna plakac czy to nie z glodu. W skali doby dawka jej jedzenia zmienila sie z ok. 800-850 ml na dobe na 550-600ml na dobe (zmienilismy tez mleko z pepti na zwykle, jako ze CB wykluczylo skaze bialkowa.) NO i co jest najciezsza kwestia juz kolejna noc wstaje ok. 4 nad ranem i zachowuje sie jak super wyspana. Zjada wtedy 100 ml bawi sie 2 h i idzie na drzemke zamiast 1h czy nawet 2 bo przeciez krociotko spala w nocy to po 30 min jest gotowa do dalszej zabawy, ale nie do jedzenia......

Sorki za ten szczegolowy opis, ale jako mama z 1 dzieckiem nie mam pojecia czy to wszystko moze wynikac ze zblizajacego sie zabkowania??? ciagnie sie tez za ucho czesto, ale wyglada mi to bardziej za ciagniecie sie ze zmeczenia....bo przy probie nacisku na uszko nie placze nie krzywi sie itd...

Mam nadzieje, ze napiszecie mi ze to normalne i ze dzieci maja takie fazy rozwoju gdzie zmieniaja sie nie do poznania i ze wszystko wroci do normy......
Zdarzaly jej sie szalone dni pt. malo drzemek, niechec do jedznie itd...ale to byl max jeden dzien i pozniej kolejnego dnia wszystko odsypiala.

Pozdrawiam i czekam na sugestie:)
 
Dobry wieczor mamusiom

Dorkaa jak dla mnie to normalne.Dziecko rosnie i sie zmienia.Ja dopiero od niecalego miesiaca sypiam do 7 razem z cora bo do tej pory to norma byly pobudki miedzy 4:30 a 6:00 rano.Dzieci moich kolezanek spaly do 9-10 z przerwa na butle a moja o tej porze ucinala sobie juz 2 drzemke.Spadek apetytu moze rzeczywiscie wynikac z zabkowania,ale moze to byc tez tak,ze mala jest coraz ciekawsza swiata i "nie ma czasu" na jedzenie.Nie martw sie, tylko staraj dostosowac.Jesli mala potrzebuje teraz mniejszych a czestrzych porcji to takie jej dawaj.Jeszcze nie raz corcia ci sie poprzestawia,juz niedlugo zaczniesz wprowadzac (a moze juz wprowadzilas???) inne posilki,mleko nie bedzie juz jej stalym pokarmem.
Teraz nie wiem co to znaczy "wroci do normy"???Ja juz od ponad roku ucze sie, ze norma nie istnieje ;) wiec glowa do gory,bedzie dobrze
 
Dzień dobry...


Carna jak dla mnie bardzo wyczepująca odpowiedź... ;-)
Agasta ja napewno skorzystam dzieki....:-D chociaż karmie cycem ale potem bedzie jak znalazł...hihi...
Ktoś pytał o gina albo położną hmmm nie słyszalam ale popytam...
I znowu poniedziałek! Do potem...
 
reklama
Dzien Dobry!


Czarna dzieki za odpowiedz:) Na moje szczescie moje dziecko wrocilo do swojej "normalnosci". Czyli wstala po odpowiedniej ilosci snu i zjadla z ochota:) I chyba jestem super szczesciara bo moje dziecko naprawde zyje dosc regularnie, a takie dni jak byloy ostatnio zdarzaja sie gdy ma pewnie jakis skok rozwojowy lub niestety gdy cos jej dolega. Ostatnio to byly no uszy:/ A tak na codzien, spi ladnie, je w miare regularnie i pomiedzy karmieniami ma drzemki i nietety w jej przypadku tylko w takim systemie jest naprawde radosnym dzieckiem, Ona musi miec swoj harmonogram dnia bo inaczej duzo placze i marudzi i mimo zmeczenia nie potrafi zasnac. Nie mowie ze dziecko ma zyc wg zegarka jak maszynka, ale uwazam ze gdy dziecko jednego dnia spi 17 h na dobe a pozniej z dnia na dzien przechodzi na 12-13h na dobe to nie jest normalne i przede wszystkim ok dla dziecka:) Zycze wszystkim milego dnia:)
 
Do góry