reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2014

Cześć Dziewczynki! Nam wczoraj stuknęło 6 miesięcy, ale to minęło. Za szybko czas płynie, niedawno była taka malutka kluseczka a teraz taki duży mądry dzidziu.
Różyczkowa już zmieniasz fotelik? My mamy taki do 13 kg, Wojtuś jest duży i pewnie z 10 kg teraz waży, ale jeszcze trochę pojeździ w tym. Foteliki wybiera mój mąż, sprawdzał, szukał i niby najlepsze są Recaro. Drogie, ale tu nie ma co oszczędzać.
Jak to dobrze, że mój Synuś tak ładnie je. Lazy zapowiada Ci się chyba niejadek. Mojemu wszystko smakuje, łosoś tak średnio, krzywił się, ale zjadł całą porcję.
A jajko? Kiedy zacząć podawać i jak? Chyba pora, nie? Podawałyście już?
 
reklama
Witam się. Przepraszam, że tak długo milczałam. Jestem strasznie do tyłu z Waszymi postami:-(
Ostatnio te dni mi tak mijają, nie wiem kiedy. Ja się pytam gdzie się podziało to niemowlę, które przywiozłam do domu ze szpitala;-) teraz mamy już małego rozrabiakę, który umie pokazać czego chce, a czego nie chce:p Olek w sumie je wszystko co Mu podam. Jedynie kręcił nosem na cukinie z ziemniakami Hipp. Czasem tylko wydaje się, że ma mniejszy apetyt. Chociaż owoce to w każdej chwili i w każdej ilości. Ostatnio dossał się do jabłka. Najpierw naskrobał sobie troche jabłka dwoma dolnymi jedynkami, a później zlizywał sok, który wypływał.
Malgonia, jajko możesz dodawać do zupki. W zasadzie to według nowych wytycznych możesz dawać całe jaja, ale jeśli Twój brzdąc je tylko papki, to białko odpada, bo go nie rozgnieczesz na idealne puree.
Miłego dnia
 
Heja!

Witam się przy kawce i pięknym słonku za oknem:tak:My już z samego rańca zaliczyliśmy pobranie krwi. Dwie fiolki pani mu upuściła i to z żyły nie z palca a on nawet się nie skrzywił:szok::-D:tak:Pani w szoku, ja w szoku, poczekalnia prawie mu brawa biła:-DZe starszym to zawsze brewerie było, teraz też mam i dla niego skierowanie i już się boję...
Wczoraj wszamaliśmy pierwszy słoik z kawałkami (pomidorowa z bobovity), całe ziarenka ryżu i jakieś maluśkie kosteczki marchewki, poszło extra:tak:W nocy nadal musi być amciu i to bardziej się domaga to moje dziecko niż za noworodka bo jak oczka otworzy to z miejsca niemal syrena, ja go migiem na ręce i smok w buźkę, a mąż w kuchni mleko robi, 200ml wydoi i jeszcze piszczy, ale daje się smokiem jakoś zapchać:szok:Ostatnio znajoma mi opowiadał, że jej córka w nocy wypija dwie butle po 250ml na raz:szok:Co prawda ma ponad rok, ale i tak szok...
lazy a może spróbuj z małymi słoiczkami i podziel sobie taki na 3, ja tak na początku robiłam:tak:Fajnie, że szpinak smakował:tak:A co do usypiania to jakbyś tak się spróbowała obok niej na łóżku położyć i troszkę potulić?
malgonia ze 2 tyg temu na wizycie pediatra zwróciła mi uwagę, że nie jemy jeszcze jajka. Kazała dać całe tj i białko i żółtko, chyba, że ktoś w rodzinie uczulony (a tak jest)to zacząć od połówki żółtka i tak też zrobiłam. Ugotowałam jajko na twardo i pół żółtka posiekałam i dodałam do obiadku, smakować smakowało i myślałam, że i ok przyjęte przez brzuszek ale na drugi dzień miał bardzo rzadką kupkę i myślę, że to po tym, więc zrobiłam kilka dni przerwy i dziś dam znowu i zobaczymy, z tym, że teraz mam wsiowe jajka, wtedy miałam ze sklepu choć z "0" i było na nich napisane, że jakieś bio...

Co do fotelików to my aktualnie mamy chicco, z tego co kojarzę jest chyba do 11kg, ale te foteliki następne są od 9msc i na tym etapie chcę właśnie Młodemu zmienić, pamiętam przy starszym to było tak, że niby się wagowo łapał jeszcze w ten pierwszy ale jego chęć siedzenia była tak duża, że bardzo się denerwował w tym małym, a nogi to mu tak wisiały, że masakra...Starszy ma fotelik kiddy też drogi (wówczas ok tysiaka) i dobrze w crash testach wypadał, ale teraz myślę o cybex, choć on ma tę nakładkę na brzuch jak ten kiddy, a wolelibyśmy bez tego...Też zostawiam tę kwestię mężowi, on jest kierowcą to niech decyduje;-)Bezpieczeństwo jest dla mnie na wagę złota, totalnie nie liczy się cena w tym przypadku.

No to się rozpisałam;-)Miłego dzionka!
 
Hej dziewczyny my z Lenka odpukac zdrowe. Mnie meczy alergia mala w poprzdnia niedziele goraczka w pon stan podgoraczkowy ale bylismy u lekarza zdrowa. wiec albo zeby albo upaly daly jej w dupke;) co tam u Was?
 
Witajcie!
My już dziś po szczepieniu, wszystko ok poszło, zero łez czy krzyku:tak:Mam już zaświadczenie ze żłobka do ospy, ale najwcześniej szczepią po skończeniu 9 msc, także jeszcze czekamy, zresztą nie wiem czy nie zaszczepimy się dopiero po roczku. Wyniki Małego bardzo dobre, także gorsze przybieranie na wadze to pewnie ruchliwość, choć teraz nie przybrał jakoś tragicznie bo 130g w 2 tyg i ponoć to ok. Mamy trzeciego zębola, prawą górną jedynkę, a lewa w natarciu:tak:Wsiowe jajka poszły nam na zdrowie, więc jemy:tak:Pytałam o zupki na wywarze i pani dr mówi, że nie ma już ograniczeń w aktualnych wytycznych co do miesięcy i po prostu jak dziecko zje 2-3 zupki domowe bez wywaru i jest ok to zacząć dawać na wywarze:tak:Ważymy 8200g, a mierzymy 71 cm, choć ubranka nosimy 74/80.
enigma fajnie, że Młody tak Ci chętnie wszystko zajada:tak:A mięsko już wcinacie?
m-s może to rzeczywiście upały...Bidulka Mała, dobrze, że już ok:tak:

Pozdrawiam i miłego dnia życzę!
 
Witam sie, poki Mlody zajety wcinaniem cycka.
Rozyczkowa, super, ze Synus tak dzielnie znosi szczepienia, u nas jest juz placz przy wejsciu do gabinetu. No i zebole u Ciebie ida jak burza. Nie marudzi przez nie? Podobno najgorsze sa kly do wyrzniecia. Super, ze jaja sa wcinane? Oby na zdrowie. Gdzie kupujesz te wsiowe jaja? Masz jakiegos pewnego sprzedawce?
Na chwile koncze, bo Olek juz skonczyl pic.
Ok, zajal sie zabawa na macie;-)
O co chodzi z tymi zupkami na wywarze lub bez? Chodzi tylko o takie na miesie? Sama na razie robie takie zupki warzywne. Wrzucam marchew, brokul i kalafior (lub co akurat mam w domu), zalewam woda, dodaje kapke oleju i gotuje. Robie za jednym razem na dwie porcje. Do takiego miksu dodaje kaszke glutenowa lub jajko. Mieso na razie podaje takie ze sloiczka po 6 miesiacu. Ale chcialabym powoli odchodzic od sloiczkow. Jedyny ich plus jest taki, ze pozwalaja na roznorodnosc, dzisiaj jagniecina, jutro cielecina itd, wiecie o co mi chodzi;-) Chociaz mam w planach kupic tuszke krolika, poporcjowac i gotowac Olkowie. Cieleciny czy jagnieciny nigdy nie kupowalam, nawet nie wiem gdzie dostane takie mieso. Cena pewnie tez zaporowa;-)
W czwartek mam wizyte u pediatry, ciekawa jestem ile bedzie wskazywac waga. Przyznam sie, ze troche sie obawiam:-(
 
Ostatnia edycja:
enigma moje młodsze dziecię generalnie jest raczej piszczko-skwierczkiem, więc ciężko ocenić czy to marudzenie to efekt ząbkowania czy nie, powiedziałabym, że chyba tak po prostu ma, a może przy zębach mu się nasila;-)Choć ostatnio odpukać mieliśmy dobre dni:tak:Co do jajek to moja mama ma znajomą co hoduje kurki i od niej kupuję, ma trzy kury na krzyż co łażą przy domu i dziobią w trawie, także bio i eko pełną gębą;-):tak:Jeśli chodzi o te zupki to z wywarem to jeśli byś gotowała mięsko i warzywa razem i tę wodę z gotowania dodawała, tak jak normalna dorosła zupa, a bez wywaru to warzywa gotujesz osobno,mięso osobno i dajesz ewentualnie tę wodę z warzyw, a tej z mięsa nie.
 
czesc dziewczyny, po dluuuuugiej nieobecnosci (w sumie to tylko sie przywitalam) witam sioe ponownie. Witamy sie z zabkiem. Na razie jestesmy po szczepieniach.Rozszerzamy diete ... chosc sadze ze marnie idzie. Tyle tych kaszek: mleczne, ryzowe, mleczno -ryzowe, soczki, deserki. A tu niedlugo trzeba wprowadzac gluten i sama nie wiem jak :( Gubie sie juz w tym i myle ze cos podaje nie tak :(

Dobrze chociaz pogoda zacheca do spacerow i nie trzeba siedziec w domu
Podrawiam :)
 
Witam!

hneczka
rozgość się i pisz jak masz chęć i czas;)
enigma jak tam z wagą u Olka?
lazy, mlagonia, gabi co z Wami dziewczyny?Hop hop!

Nie wiem tak szczerze za bardzo co pisać bo nie wiem czy w ogóle czytacie;)W każdym razie u nas bez większych zmian;)
Pozdrawiam ciepło!:)
 
reklama
Hej
U nas też bez większych zmian oprócz tego że mały łapie się wszystkiego i siada więc nie mogę zostawić go samego w wózku ani w lezaczku

Dziewczyny piszcie bo szkoda żeby nasze forum umarło
 
Do góry