reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2014

reklama
Kulka i wszystkie dziewczyny po cc. Wszelkie bóle mogą być spowodowane rozciąganiem się zrostów. Po każdym tego typu zabiegu ( nie koniecznie tylko cc) w środku powstają zrosty. W każdej ciąży,gdy macica rośnie te zrosty się rozciągają i to boli. Nie jest to jednak groźne. Jedynie upierdliwe.


Więcej napiszę później bo teraz nie mam jak ;-)
 
kulka ja jestem po cc i rzeczywiscie czasami czuje blizne po tym zabiegu. swedzi czy drapie,dziwne uczucie,ale tak jak Magda napisala jest to zupelnie normalna sprawa:tak:
 
Dziewczyny, Wasze kciuki pomogly. Choc jeszcze nie wszystko wiadomo, a echo serca dziecka dopiero w piatek, troche sie uspokoilam.

Magda - dziekuje Ci bardzo za informacje. Ja chyba troszeczke panikuje, ale z drugiej strony to chyba normalne.

jesli chodzi o wielowodzie, to u mnie to wszystko dziwnie wyglada, bo mam AFI 13 cm w 20tc, a teoretycznie norma jest 14, wiec nie mam pojecia, czemu powiedzieli, ze mam za duzo. Wczoraj poszlismy do innego lekarza na usg - nie powiedzielismy nic o wielowodziu, a lekarz nic o nim nie wspomniala. Pod koniec badania zapytalam, czy uwaza, ze wody polodowe sa w porzadku, na co odpowiedziala, ze jest idealnie. Dziecko przelyka wody - pokazala nam to dokladnie, nerki pracuja. Nawet widzielismy na usg, jak maly polknal wode!!! Jesli chodz o anatomie, dwoch lekarzy, niezaleznie, powiedzialo, ze wszystko w parzadku. Niby wiecej wskazuje, ze jest ok, to ten niepokoj gdzies tam jest... ech, zycie ciezarnej :)

Chodzimy na usg do szpitala, gdzie maja najlepszy w kraju sprzet, ale jednoczesnie najwiecej pacjentek i zero indywidualnego podejsca - normalnie fabryka. Nie ma mozliwosci, by moj narzeczony wszedl ze mna na usg, dlatego zdecydowalismy sie na dodatkowe usg - prywatnie. oczywiscie nie przesadzamy z wizytami. Mysle, ze takie rozwiazanie jest najlepsze. Moze w kolejnych ciazach bede podchodzic do tego spokojniej...

Czy ktoras z Was byla na usg 3D? Ja nadal jestem w szoku, po tym, jak zobaczylam mojego szkraba, jak masuje sie po buzi i przytula do lozyska :) Po usg gapilam sie na filmik jak wariatka... czy oszalalam?
 
Śliwka, bardzo się cieszę, że wszystko w porządku! :happy:
Na pewno warto dla własnego spokoju pójść zawsze prywatnie, jeśli są wątpliwości.
 
Śliwka widzisz na pewno jest wszystko dobrze:tak: dobrze,ze poszlas i sie troche uspokoilas,mysle ze nie masz co sie juz denerwowac.
A 3D? no wlasnie mam zamiar isc na polowkowe z 3D,musze podzwonic i sie zapisac.
 
Śliwko węgierko, trzymam nadal kciuki za to aby wszystko jednak było w jak najlepszym porządku i Twoje obawy minęły.
Ja jeszcze nie byłam na 3d, gin mi powiedział, że dopiero w 26 tyg. Też się nie mogę już doczekać. Z córką miałam to samo co Ty, euforia i gapienie się w monitor komputera. Więc uspokajam Cię, nie zwariowałaś.

Uleńko, co się odwlecze to nie uciecze :-D na pewno dowiesz się na następnej wizycie. Ja poszłam do innego gina na połówkowe usg i z niczego się nie tłumaczyłam. Zrobił, wszystko wyjaśnił pokazał siuraki i już.

Qraa, ja jestem w drugiej ciąży i też ruchy czuję sporadycznie, ale wiem, że mam łożyska na przedniej ścianie. Najczęściej czuję wieczorem po położeniu się do łóżka. Też już bym chciała czuć wyraźniej by być spokojniejszą, ale trzeba czekać.

Kulka79, ja jestem po cc i teraz już nie ale wcześniej blizna swędziała mnie okropnie, teraz nie czuję i chyba w ogóle za bardzo jej nie odczuwam. Ale to normalne, że czasami daje popalić, przecież wszystko się rozciąga.

Cypryda, super że turnus taki udany szczególnie dla Miko. Dobrze, że człowiek ma możliwość konsultacji ze specjalistami na takich wyjazdach. I oczywiście życzę Ci z całego serca zdrowego dzidziusia!

Mysza, zazdroszczę Hiszpanii. A jak się czujesz, plamienia się nie powtórzyły? odpoczywaj kochana.

Kasiakulek, muszę zajrzeć na Twój profil.

Ja u mamy wypoczywam, a teraz idę kłaść dziecko spać. Jestem z Wami na bieżąco. Tylko z odpisywaniem gorzej.
 
Ja 3d tez polecam najwcześniej od 26tc. Oczywiście jeśli ktoś ma.możliwość częściej robić,to warto korzystać,ale jak ma to być extra wydatek,to lepiej poczekać ;-)
 
reklama
dobra zaraz dzwonie umowic sie na polowkowe,powiedzcie mi czy jest sens umawiac sie na 3D czy na zwykle? jest duza roznica? dodam ,ze moge sobie na ten wydatek pozwolic.
 
Do góry