reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2014

Hehe....no ciekawe :-) Ja w sumie już mogę powiedzieć,że na *-spam-* mi się sprawdziło,bo pokazuje synka pod znakiem zapytania,czyli płeć nie.pewna i może być dziewczynka :-) Pewnie zbieg okoliczności z całą czwórką :-p
 
reklama
ja w pierwszej ciązy do połowy wyglądałam ładnie raczej, mam z natury cienkie włosy a w ciąży wydawało się ich bardzo duzo. Po połowie zaczęły się wypryski, kaszka na policzkach, wszystkie kosmetyki uczulały...:)
TEraz też włosy lekko wzomcnione, mniej się przetłuszczają,pazury jak sztuczne:) Ale nie wiążę tego z żadną płcią.
Również okreslanie po kształcie brzucha to dla mnie conajmniej śmieszne, nie wierze w zaleznosc miedzy tym a płcią. No ale niektórym się przypadkiem ta metoda sprawdzi i w nią wierza, a moim zdaniem tak jak MAgda napisała- szanse 50na50, no bo jak inaczej:D

A te kalendzarze to już wogole..


A jeszcze co do ciąży, to najgorszą dla mnie przypadłoscią jest pękanie naczynek, od zawsze mam wrazliwą naczynkową cerę, ale to co się dzieje teraz, to aż płakać się chce.Twarz całą w czerwonych pajączkach,ale nie tylko, co rusz znajduję nowe naczynko na ciele - na brzuchu, na żebrach, na nogach też masakra...

A ten głód, to druga zmora ciążowa. I oto jest pytanie - oddawać się w pełni tej przyjemnosci, a po porodzie patrzec w lustro i beczeć i żałować, czy odzywiać się racjonalnie i cierpieć katusze :)

Ostatnio byłam u babci, ona strasznie tłusto gotuje, akurat smażyła kopytka - dodała do nich wielką łychę smalcu, i taką samą margaryny:szok:jak powiedziałam że nie zjem tego, to zaczęło się - że dziecko urodzi się niedozywione i itd.

Wogole wkurza mnie podejscie starszych osob - jak szczupłe dziecko to niedozywione- Arek jest szczupły, waży 13kg i wiecznie słyszę, że za chudy, że jesc chyba nie daję.
 
Oomamba ja wolę uważać na jedzenie juz teraz. Po I ciąży gdzie przytyłam bardzo dużo i po II,gdzie nie przytyłam dużo,ale wciąż miałam duża nadwagę po I ciąży, ciąża z synkiem była cudowna. Przytyłam 10 kg,które spadło po 2 tyg i mimo 6 kg nadwagi,które wciąż miałam czułam się cudownie lekko :-) Teraz muszę bardzo uważać,bo już widzę,że nawet jak jem mało ( a cukrzykiem jestem,więc też bardzo racjonalnie), waga i tak szybko rośnie. Nie chce po porodzie zaliczyć depresji,tym bardziej ze mi nic samo nie spada i nawet bieganie za 4 dzieci nie pomoże ;-) To fakt,że ludzie niektórzy mają dziwne podejście do dzieci szczupłych. Co ciekawe,moja starsza córa je za 4,a szczuplutka jest,że nikt by mi nie uwierzył ile ona je :-) Powiedz,co używasz na te popękane naczynka do twarzy? Ja mam ten sam problem i wyglądam okropnie :-(
 
Ehhh Madzia, aktualnie używam zwykłego kremu, nie na naczynka, ale wierz mi że stosowałam wszystko chyba, a efekt wydawał mi się nijaki, ale jak widzę co dzieje sie teraz, to dobrze sprawdzał się u mnie naturalny ekstrakt na naczynka wymieszany z kwasem hialuronowym. Ja wogole lubię takie naturalne kosmetyki, rownież olej z orzechów laskowych dobrze działał. Ja zamawiałam z tej strony.Ekstrakt na rozszerzone i pękające naczynia krwionośne Zrób Sobie Krem

I własnie gdybym teraz miała coś kupować na naczynka, to taki zestaw: potrojny kwas hialuronowy, ekstrakt na naczynka i olej z orzechów laskowych i to wymieszane razem przed nałozeniem naprawdę daje efekt. Wszystko mozna na tej stronie zamowić.
 
Oomamba dziękuję Ci bardzo! Ja też jestem za kosmetykami naturalnymi. Co prawda teraz używam kremu z Avene,ale bardziej z przymusu,bo nie ma mi kto doradzić. Dziękuję za link :-) Poczytam później i coś sobie zamówię. Kumpela mi prześle jeśli nie robią wysyłki do uk. Muszę się czymś ratować,bo widzę,że jest coraz gorzej :eek: Ale to faktycznie w ciąży takie mega pogorszenie :-(
 
Ulenka - ja jak pisałam miałam krzywa wczoraj i też się obawiałam bo ja nawet herbaty z cytryna nie pije slodzonej, ale nie było tak źle .. najlepiej to w chłodnej wodzie rozpuścić to jakoś przelatuje dzisiaj odebrałam wyniki (o nich w osobnym watku :) ) Aaa jak tym razem córunia się nie uda to zawsze jest szansa za kolenym razem :pP

Gosia - szkoda nerwów na teściów ;] Może to faktycznie uczulenie poobserwuj czy przejdzie jak teraz ie bedzie miec kontaktu z psem.

A co do zmian to teraz tak raz na mesiac - wyskakują wprysk takie coś jakby na @ aa po zatym to zadnych zmian nie zauwazyłam. paznokcie super rosną i twarde, włosy bez większych zmian.. Dziewczynka ściąga ze mnie urodę hehehe
 
Hej dziewczyny!

Melduję, że wróciliśmy z nad jeziorka. Było naprawdę fajnie, super spędziliśmy ten czas. Pogaduchy ze znajomymi, dzieciaki fajnie się bawiły i dogadywały. Tylko pogoda średnio dopisała, bo było przeważnie pochmurnie z przejaśnieniami i chyba ze 3 razy coś tam popadało. Ale i tak prawie cały czas siedzieliśmy na dworze.
A jutro niestety już do pracy...

oomamba - co do tej sofy z Ikei to moi rodzice mają taką lub bardzo podobną. Całkiem fajnie się na niej siedzi, ale nie wiem jak ze spaniem (jeśli jest rozkładana).

annte - trzymam kciuki, żeby wszystko było ok. Dobrze, że z dziećmi wszystko w porządku.

magda z uk - szkoda, że ciągle bóle dokuczają. Oby jednak jak najmniej.

slonkoonline - udanych wakacji :)

zanag - ja mam wizytę za tydzień i chyba też poproszę o zwolnienie. Jednak mimo, iż dobrze się czuję, to jak coś więcej porobię to już mi ciężko. Czas odpocząć. Super, że remont idzie do przodu :)
 
Gosia dopiero doczytałam o tej akcji z córcia. Powiem tak, może być alergia,ale nie musi. Ja miałam polipa w nosie i to była reakcja na kurz ( dostałam tego jak poszłam do jednej pracy,a tam kurzu było sporo). Laryngolog dal mi wtedy krople sterydowe i to zeszło. Problem minął jak zmieniłam prace. Może idź z córcia do laryngologa jak to nie zejdzie? Współczuję sytuacji z treściami :sorry:

Estranea super,że wakacje udane! Bierz to zwolnienienie,bo sama wiesz,że później odpoczywać nie będzie kiedy ;-)
 
reklama
renia mnie tez pobolewać zaczynają plecy czasami tak bardzo,zgrywa sie z pachwinami ze czasem do kibelka ciezko dojsc:eek:
eli to ciesz sie kochana ja mam niedobor co prawda nieduzy ale jednak mam nadzieje ze sie poprawi do wizyty bo moj gin ma fiśka na punkcie anemii i myslalam ze mnie polozy w szpitalu


co do cery to u mnie sie nic nie zmieniło włosy myje co 4 dni a musiałam przed ciaza co 2 bo tłuste miałam,pazury mam takie ładne ze az francuza sobie moglam zrobic jak nigdy bo zawsze sie łamały a bede miała córe nie ma reguły na to.
Tyle ze z Ami troszke rozstępów miałam a teraz...masakra!:wściekła/y:


oomamba ja u tesciowej słucham ze Ami chuda nie chce jesc itd mialam jej powiedziec ze moze zle gotujesz jak nie chce u Ciebie jesc:cool: wkurzyła mnie. Co ja zrobie ze jest szczuplutka juz taka figure bedzie miała rozwija sie dobrze nasza p pediatra mowi zeby nie wmuszac jedzenia. zrobic tylko mamy morfologie ale tak odkladam bo ona wie co to znaczy pobrac krew a jak bedzie plakala to ja razem z nia bede wyła a sama nie dam rady je utrzymac a mierzy 104 cm i wazy jakies 13-15 kg..a ona porownuje do swojej 2 wnuczki (92cm i 13 kg)
olcia moze i szkoda ale jak psy,koty w domu spia to i pchly sa a mnie tak pozarły ze cala w centki jestem,dobrze ze po wizycie bo co by gin pow Ami ma co prawda tylko 3 centki ale jednak. pow ze nie bede tam wiecej spala i koniec. ogolnie dobra kobita z niej ale czasem to mnie rozbraja na łopatki:no: Najlepiej jest jak ma do lekarza jechac 5 dzieci ma a zawsze do mojego dzwoni gdzie wszyscy sa na miejscu,tyle razy wolne bral zeby cos im pomoc albo zawiezc no ale ile mozna. Moze ja dziwna jestem ale moj Maz ma juz swoja rodzine (nas) ma inne plany,ale wez odmow...ALE SIE WYGADAŁAM ech...przepraszam:zawstydzona/y:

magda ale to schodzi jak bylismy u tesciow to do rana schodziło wieczorem od nowa a wczoraj jak wrocilismy od siostry pojawiło sie ale wykapałam ja wpusciłam wode morska i za jakies 20 min zeszło:sorry2:
 
Do góry