reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2014

slonkoonline mam dokladnie takie same mysli jak Ty! Tez sie zastanawiam jak to jest, ze kiedys kobiety rodzily po 5, 6 dzieci, nawet jak z babcia rozmawiam to mi opowiada, ze kiedys wystarczylo, ze kobieta na faceta spojrzala i juz w ciazy byla :p oczywiscie tak sie tylko smiala, ale mi sie wydaje, ze tak wlasnie bylo, moze to sprawa mniejszego stresu w zyciu, teraz ludzie sa napakowani chemia ktora otacza nas z kazdej strony, mniej ruchu, swiezego powietrza, choroby cywilizacyjne, to wszystko jest w nas i obok nas od narodzin, moze ma to jakis wplyw na plodnosc. Ale moze tez jest tak, ze teraz kobiety o tym, ze sa w ciazy dowiaduja sie juz 2 tygodnie po zaplodnieniu, mamy testy, bety, usg... Kiedys jak kobiety ronily to zapewne nawet nie wiedzialy, ze to poronienie, ale braly to za okres... W kazdym razie doskonale rozumiem Twoj strach, ja boje sie tak samo. I przez ten strach nie umiem do konca cieszyc sie ta ciaza. Nawet teraz, gdy kilka minut temu rozbolal mnie brzuch, taki bol okresowy to sie okropnie wystraszylam bo gdy poronilam to wlasnie takimi bolami sie zaczelo.... :(
Wlasnie zrobilam tak jak napisalas, specjalnie wybralam sie dzisiaj do centrum handlowego bo w mojej okolicy nie ma sklepu tego producenta i kupilam ten test, ktory w sobote pokazal mi cienka, ale zawsze druga kreske. Zamierzam znow testowac okolo srody, mam nadzieje, ze wytrzymam.

smerfetka Jezu, strasznie mi przykro :( 30 tc to juz przeciez tak pozno... Ja myslalam, ze sie uspokoje okolo 13 tc, ale teraz watpie zebym w spokoju dotrwala az do konca... Mysle, ze wszystkie sie uspokoimy dopiero jak bedziemy na sali porodowej i uslyszymy placz naszych dzieci.
Masz wspanialego lekarza, kurcze, jak ja bym chciala na takiego tutaj trafic. W Belgii ciaze prowadza ginekolodzy tak jak w PL? Tuaj niestety zwykly lekarz rodzinny, pozniej przejmuje pacjentke polozna... A to jak wygladaja badania (pomiar cisnienia, wywiad, ewentualnie wazenie) to po prost jakis koszmar i przerazenie...
 
reklama
Cześć dziewczyny :-)
Na imię mam Magda i po raz czwarty w swoim życiu dane mi jest przeżywać TE emocje ;-)
29 marca pozytywny test ciążowy, w 10 po owulacji. Póki co zero objawów. Mieszkam w Uk
i pocieszę wszystkie mamy mieszkające tutaj,że prowadzenie ciąży w Uk jest mimo wszystko
profesjonalne. Raz rodziłam w Pl i 2 razy w Uk. Jak dla mnie Uk górą ;-)

Teraz stanę w obliczu 4 cesarki. Pewnie podobnie jak trzecia ciąża i ta nie będzie łatwa, ale
czego się nie robi dla kolejnego okruszka.

Pozdrawiam wszystkie grudniowe mamusie:happy2:
 
Każda z nas zdaje sobie z tego sprawwę, ale realia dzisiejszych czasów i trudności z zajściem robią swoje. No oby cierpliwie i spokojnie doczekać końca, chociaz I trymestru. Później będzie łatwiej.
A propos objawów. W pierwszej ciąży poza spozniajacym się okresem chyba nic bym nie miała, gdyby nie to, że akurat zachorowałam na zapalenie okostnej twarzy (tu pozdrawiam wielce "uzdolniona" dentystów ;) ). Haftowalam przy tym równo. Później trochę jakby mnie mdliło, ale raczej z głodu,
nie umiem jeść z rana śniadania. Teraz natomiast chyba wyostrzyl mi się wech. Przeszkadzają mi pewne zapachy! Nawet pieczone bułeczki :) No i chyba naciąć rośnie mocno, bo często pobolewa i często WC odwiedzam.
 
milka u nas ciaze prowadza ginekolodzy i to jest super ;) kolezanka mieszka w holandii i tam tylko polozna , jedno usg w trakcie ciazy brrrr nie przezylabym tego :(
Mysle ze juz nigdy nie bedziemy spokojne o nasze dzieci , najpierw czlowiek martwi sie ciaza potem czy wszystko bedzie dobrze i tak az do 18 roku zycia dziecka :)

Magda witaj :)
 
aguska a co wykldowca powiedzial/zrobil? na pewno sobie zasluzyl w kazdym razie ;)

Magda z UK witaj!! :-) ja tez mieszkam w UK, z jakiego miasta jestes? Wow, Ty juz masz pokazna gromadke, albo pokazna sie stanie juz niedlugo :) Kurcze, ja to bym chciala miec wlasnie 3 albo 4 :) Uwielbiam duze rodzinki :)
Powiedz, zazywasz jakies witaminy dla ciezarnych? Ostatnio sie ad tym zastanawialam i jako,ze tu sa inne niz w PL to nie wiedzialam co wybrac. Postawilam na Pregnacare plus, a Ty jakie bierzesz? I powiedz, jest jakas szansa ze otrzymalabym jakies leki na podtrzymanie takiej wczesnej ciazy jesli kilka msc temu przeszlam poronienie?
 
Milka, no bo musiałam zapytać o coś koleżankę obok, akurat to przyuwazyl i wsiadł na mnie ze nie wychowana jestem :p i tak sie zaczęła moja dyskusja z Panem.... Ogólnie grzeczna jestem dziewczyna, dziś coś we mnie wstąpiło :p
 
Nigdy nie robiłam badania na poziom HCG, czy musi być robione na czczo?

Jeszcze jedno pytanie. Jestem alergikiem (głównie wziewne), z uwagi na ciąże nie biorę leków. Dużo kicham. Czasem przy kichnięciu łapie mnie skurcz w dole brzucha. Zastanawia mnie to.... Gdyby ciąża była poza maciczna to lekarz widziałbym to na USG?

milka co do obaw o dzieci. Mogę w 100% potwierdzić. A nawet! Myślę, ze po tej 18 będziemy się martwić! Ja nawet teraz przy przeziębieniu małej głupiej, jak tylko ma wyższą temp. Mąż ma mnie lekko dość, bo ja zawsze panikuje i chcę do lekarza. Hihi... Teraz przypomniało mi się, jak pierwszy raz dostała drgawek przy wysokiej temp, a ja w ogóle widziałam to pierwszy raz. Chciałam ją w końcu zawinąć i jechać, bo nie wiedziałam co się dzieje :) Teraz się śmieje, ale nie było wesoło.
 
Milka ja generalnie nie przyjmuję żadnych wit w ciąży, dopóki wyniki badań mam dobre.
Staram się raczej dietą nadrabiać :happy2: Oczywiście kwas foliowy biorę do 3 miesiąca. Pregnacare
są ok. Brałam raz w 3 ciąży jak mi krew się pogorszyła i wszystko szybko wróciło do normy.
Co do podtrzymania...ja wiem,że oni tutaj panikę sieją dopiero po 3 poronieniu, więc po jednym
nie podchodzą do ciąży jakoś szczególnie, ale pamiętaj,że jeśli masz jakiekolwiek obawy, Twoja
położna nie może odmówić Ci wizyty u konsultanta (lekarz ginekolog, bądź inny w zależności od
Twoich obaw). Czemu myślisz,że potrzebujesz coś na podtrzymanie? Jak dobrze się postara człowiek, to
i w początkach ciąży robią usg. Ja w 3 ciąży miałam usg w 8tc, bo nam ktoś wjechał w tył samochodu
i bardzo się bałam,że coś się stało, kiedy mnie pas szarpnął :blink: Moja koleżanka teraz ma już 3 scan i będzie
miała 4 przed porodem, bo jest drobnej budowy i muszą mieć wszystko pod kontrolą. Na prawdę
nie jest tak źle tu z nimi:happy2:

A i zapomniałam. Jestem z Walii ze Swansea :-)
 
reklama
aguska i kurde zawsze patrza wtedy kiedy nie trzeba :p jak siedzialas grzecznie i sluchalas to tego juz nie widzial, ale sekunda nieuwagi i juz jestes niewychowana. ech wykladowcy/nauczyciele/szefowie... :p ;)

smerfetka zazdraszczam :) strasznie bym chciala isc do gina, musze poczekac niestety do lipca, dopiero wtedy bede w PL to sie wybiore.


kurcze, wszystkie macie takie typowe objawy ciazowe, a ja oprocz zaniku okresu i bolacych cycow nie mam nic :( mam nadzieje, ze sie cos jeszcze pojawi. a! mam zawroty glowy, ale szczerze to nie wiem czy to od ciazy czy moze cisnienie nie te...
 
Do góry