reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Ankubator sto lat!!!! dużo zdrowka i szczęscia:*
Izi wiesz ja tak mialam i teraz i w poprzedniej ciazy, z reguly prawie co miesiac, roznica moglabyc ok. 2-3 dni, no chyba ze mialam prenatalne to ciut czesciej wyszlo, lub zamiast normalnej wizyty tylko sprawdzala wyniki tych badan. Tylko ze Kamila urodzilam 2 dni przed planowana ostatnią wizytą(miala byc 7 maja) a termin porodu mialam na 19 haha moze i teraz do 21 nie dotrzymam... choc juz sie nei nastawiam bo potem źle reaguje jak sie nei sprawdza hihi. Wiesz ja mam z nią caly czas kontakt i ona mi powiedziala ze gdyby cos sie dzialo to mam poprostu dzwonic i wtedy albo ona mi zrobic wizyte dodatkowa albo do szpitala, z jednej strony fajnie bo nie naciaga mnie na zbędne koszty wizyt, a z drugiej tak jak juz pisalam... ciekawosc mnie zzera niesamowicie co i jak.

aaaa mialam ci jeszcze odpisac o foteliku jesli jeszcze nei wybralas przedzialu wagowego, ja osobiscie wzielabym juz ten od 15 kg do 36, jakby nie bylo to duzoo bardzo tym naszym dzieciom nie brakuje. Moj Kamil wazy teraz 12 kg, a pamietam ze jak kupowalam ten od 9 to on był długi ale wazyl dopiero 7 kg i tez jakos spokojnie ladnie pasowal do srodka i wszystko bylo bezpiecznie zapięte.
Inka haha ja ostatnio myłam okna wieszałam firanke w małym pokoju, bo u siebie tez nie mam... i dupa. Weekendowy sex tez nie pomogl, zumba tez nie... chyba moja corka niegotowa jeszcze.

Swoją drogą mój termin porodu czyli 31.12 jest ustalony na podstawie dnia w ktorym zaszlam w ciaze(9kwiecien) bo ja mam dluzsze cykle i gdyby brac OM pod uwage to mam w karcie wpisane 25.12, ale tym sie eni sugeruje wcale. Jak juz cos to bardziej sugeruje sie datą ktora notorycznie wychodzila mi na usg czyli 2 styczen....

Venus27
a to na koniec tez mimo wszystko macie zabronione z mężem??? z reguły wtedy juz lekarz odpuszcza jak nie ma zagrozenia wczesniejszego porodu, a przeciez ciaza donoszona. Kurde to moj sam sie pyta czy napewno teraz jeszcze mozemy, a ja się smieje że teraz to juz tym bardziej to moze szybciej urodze:)
hehe ale w razie draki zostają zalecenie poloznej Mły, czyli odkurzanie na kolanie;p;p haha
sergii hm.. może ten Wasz prezencik chce się rozpakować pod choinkę?? skoro tak pilnie strzegł sie przez całą ciąże przed pokazaniem:)

Asko 20 grudnia mam wizyte. Lekarz nie mówił że nam nie wolno, ale ja chciałabym przetrzymać do stycznia..mimo wszystko;-)Gin mówił że nie wolno mi sprzątać, nachylac się ogólnie dużo lezeć jak chcę urodzić w styczniu. Mam kilka terminów porodu: 2 stycznia w moje urodzinki wg obliczeń z miesiączki (początek stycznia byłby idealny!), Z ostatniego usg w zależności co gin mierzył: 15 grudzień (czyli czekam hehe), 25 grudzień. Dziewczyny i co ja biedna mam mysleć? :-D
 
reklama
No właśnie z tymi szwami to i u mnie było najgorzej. W szpitalu jadłam na stojąco. Wysłałam męża do apteki po takie specjalne koło ratunkowe, ale to było na zamówienie i musieliśmy czekać. Bardzo mi pomogło, bo nawet siadanie na poduszkach to nie było to. Teraz musimy jeszcze raz przewalić piwnice i garaż, bo oponke gdzieś wcięło
venus- ja w takiej sytuacji bym sie oszczędzała i czekała na Nowy Rok ! :tak:
 
Ostatnia edycja:
Do mnie jutro wpada połozna i mam nadzieje, ze sciagnie mi szwy bo ciezko se siedzi (trzeba strasznie kombinowac). Mam pytanie do mam, ktore maja sciagniete szwy: czy to boli?? bo mnie bola te szwy nawet jak chodze jak bym miala jakies ranki i boje sie dac to dotknac komukolwiek ;|

Ja Wam powiem ze ten dzien przed porodem strasznie sie nalatałam, nasprzatałam, rozmrozilam lodówke i jadlam fasolówke i moze mi ten wysilek przyspieszyl porod haha bo 15 dni przed terminem to nie malo:)
 
nikuss- tylko Ci zdejmą poczujesz ulgę, przynajmniej ja tak miałam

Wracając jeszcze do rany po szwach (pisałam o tym na wątku sposób na...) polecam płyn RYWANOL no i właśnie tą oponke do siadania, bo karmić bejbika na stojąco też jest ciężko
 
Witajcie, dzieci śpią chwila spokoju, dziś córcia nie w przedszkolu bo tatuś nam autko zabrał, malutki spi od godz bo cały ranek nie mógł usnąć, chyba go brzuszek, to mamusia sobie czerwień rzuciła na pazurki bo jutro wyjście z domku do przedszkola córci na jasełka i spotkanie z Mikołajem i innymi rodzicami. Babcia Amelkę uspała, bo ja dalej dźwigać jej nie mogę, ja szwy tyle że po cesarce miałam rozpuszczalne. Właśnie nie wiecie ile nie można dźwigać po CC?? Moja córcia boi się Mikołaja, ciekawe jak to będzie. Jak byłam w szpitalu to w Mikołajki moja siostra i ciocia chrzestna wybrały się z Amelka na rynek w mieście bo było zapalenie lampek na choince i spotkanie z Mikołajem i słodkości to nie chciała podejść bo bała się i zastanawiam się jak teraz w przedszkolu będzie, mówi czy pojadę z nią i czy ją obronię bo ona się boi Mikołaja.

Ajc dziewczynki, noworodki 4kilo to kruszynki, zobaczcie to:
http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html
 
Venus27 jesli chodzi o termin to sugeruj sie tym z OM lub z pierwszych badan usg, te ktore teraz sa robione są mało miarodajne i jak zauwazylas mega rozbiezne, mi lekarka powiedziala ze dla nich wyznacznikiem sa te daty ktore byly w I trymestrze usg albo OM.
nikuss ja Kamil ur. dokladnie 14 dni przed terminem,a nie koajrze zebym robla cos szczegolnego, poprostu juz wczesniej na badaniu lekarka mi mowila ze szyjki prawie nie ma i ze urodze wczesniej....

a ja dziewczyny bylam po wynik moczu, i powiedzialam recepcjonistce co i jak, że mam obawy czy wszystko ok, że wizyta dawno byla a do porodu tylko 2 tyg, i kazala mi jutro przyjsc ze gdzies mnie wepchnie pomiedzy pacjentki jesli uznam ze jednak warto sprawdzic, a o wizycie w tym przypadku ktora ma byc 21 lekarka zadecyduje w razie czego jutro.

byłam na mega dlugim spacerze z mlodym, kupilam mu druga zimowa czapke, Karolci tez, bo mam dla niej pelno ale zadnej takiej cieplutkiej bardzo. Pozalatwialam pare spraw,i myslalam ze nei dojde do domu tak juz mnie kuło i pobolewał brzuch, tymbardziej ze nie umiem chodzic powoli tylko ganiam. Młody polozony... choc gada i broi w lozeczku ale pewnie w koncu padnie to i ja ide sobie poleniuchowac troche:)
milego popludnia
 
Nikuss, mnie trochę bolało ściąganie szwów, bo miałam je tak mocno ściągięte, ze położna nie mogła się do nich dostać, tym bardziej że w jednym miejscu miałam lekki obrzęk. Ale warto zacisnąć zeby, bo teraz czuję się jak w niebie. A co do rany, to ja sobie psikam octeniseptem, czyli tym płynem którym psikam pępek Adasia.
 
My juz po wizycie ;) Przytyło nam się, ważymy już 3920 i klatka piersiowa "urosła" o 3,5 cm, glówka też poszerzyła się o 3 cm. Tak więc coraz więcej Mikołaja :D Poza tym wszystko w porządku, rozwijamy się zdrowo! (odpukać w niemalowane!) :D

inka: u nas waga się nie zgadzała: na usg był większy niż w rzeczywistości
sergi, inka, papryka, venus, asko, kuponisia, bklaris, maxwell: dziękuję serdecznei za życzenia:wink:

papryka: super, że M. wraca na cały miesiąc :D od razu widzę, ze humor lepszy :)

popieram Nastazje: Bepanthen najlepszy- też na początku mały byl straszy gryzoń i poranił mi troszeczkę sutki, ale maść pomogła prawie od razu :tak:

nikuss: też się bałam, a jak przyszo co do czego to nawet nie poczułam ;D Ale mi ściągneli tylko jeden szew, bo w środku drugi mam rozpuszczalny :)
Dorotar: Matko swięta! "waży aż 6870 g i mierzy 69 cm":szok: i pomysleć, że ja myslałam, że mój bąbel jest duży :-D:-D:-D

Ciekawe czy ktoś się dzisiaj rozpakuje? Trzymam kciuki dziewczyny!
 
Witam Kochane

Podczytuje was codziennie ale w takich porach że wszystkie zapewnie smacznie spicie:-), młoda daje Nam dalej popalić, czasami w nocy przespi z 4 godziny, czasem budzi sie co 2 godziny na jedzonko i potem nie moze zasnąć, wczoraj normalnie mialam kryzys z niewyspania i diety ktora musze trzymac zeby dawac malej piers, dzisiaj zaczynam powoli wprowadzac inne jedzenie bo sie wykoncze, waze 14,5kg mniej i wygladam jak cien,

My wczoraj bylismy u lekarza i malutka tez ładnie przybrala na wadze bo w tydzien 300 gr prawie, to o wiele lepiej niz w zeszlym tygodniu gdzie bylo tylko 110 gr, nastepna wizyta 10 stycznia i pierwsze szczepienie.

Sergi-widze na suwaczku ze juz jeden dzien po terminie jestes, trzymam kciuki za Twoje rozwiązanie
Mła-widze ze Ty równiez powoli na finiszu jestes i pewnie juz czekasz z niecierpliwoscia na Emilkę
Papayko-ciesze sie ze Twoj m przyjedzie wczesniej i bedzie przy porodzie. A dlaczego jesli moge zapytac bedziesz miala cesarke?
Ankubator-wszystkiego najlepszego niech maluszek sie zdrowo chowa
Dorotar-ja tez mialam cesarke i od poczatku od pierwszego dnia po nosilam małą, nikt mi nie mowil ze nie mam dzwigac malej, tylko nie mam dzwigac wiekszych ciezarow, ale ja nawet wczoraj fotelik nioslam za co dostalam maly opr od mojego M

Dziewczyny trzymam kciuki za wszystkiego jeszcze nie rozpakowane
 
reklama
Cześć dziewczyny , wpadam codziennie na BB czytam , podziwiam nowo narodzone dzieciaczki a osobiście dalej czekam na swojego synka. W sobotę mam się stawić do szpitala na kolejne ktg bo na przedwczorajszym nic się nie działo: tętno ok, skurczy brak.
 
Do góry