reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

wiecie co, ja jakos w ogole nie mam korby na punkcie tych usg 3/4D...jakoś dla mnie mogłoby tego nie być, fakt fajnie by było sobie fasolkę pooglądac w brzuszku jak sobie poczyna, ale wystarczą mi pamiątki z okresu ciazy w postaci zdjec rosnącego brzuszka i zwykłych zdjec usg. Ale rozumiem, ze inne mamusie nie odpuszczają takiej możliwości i jak najbardziej jest to ok:biggrin2:
ale za to nieodłącznym elementem dla mnie jest np. odciśnięcie maluteńkich nóżek i dłoni bobasa.np. w pierwszym miesiącu życia i na roczek :) to jest dla mnie super namacalna pamiątka malutkiego, slodkiego bobasa...no i w przyszłości mozna porównać ;-)

o np. taki
Zobacz załącznik 361102
 
reklama
wiecie co, ja jakos w ogole nie mam korby na punkcie tych usg 3/4D...jakoś dla mnie mogłoby tego nie być, fakt fajnie by było sobie fasolkę pooglądac w brzuszku jak sobie poczyna, ale wystarczą mi pamiątki z okresu ciazy w postaci zdjec rosnącego brzuszka i zwykłych zdjec usg. Ale rozumiem, ze inne mamusie nie odpuszczają takiej możliwości i jak najbardziej jest to ok:biggrin2:
ale za to nieodłącznym elementem dla mnie jest np. odciśnięcie maluteńkich nóżek i dłoni bobasa.np. w pierwszym miesiącu życia i na roczek :) to jest dla mnie super namacalna pamiątka malutkiego, slodkiego bobasa...no i w przyszłości mozna porównać ;-)

o np. taki
Zobacz załącznik 361102
Fajna pamiątka..ja w pierwszej ciąży zrobiłam sobie pod koniec sesję z brzuszkiem i mężem (jakoś tak w październiku)..a jak się Marysia urodziła, to kupiliśmy małej kronikę małego dziecka - na pierwszy rok, uzupełniałam pilnie wszystkie pierdułki, wklejałam fotki itd..też fajna sprawa..
 
kota-behemota ja mam na plusie już 5 kg, od początku ciąży zero mdłości i od kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży rzuciłam palenie a niestety bardzo mnie ciągnęło na papierosa i ciągle coś podjadałam - chociaż głównie owoce, ale efekty widać!!! Lekarz, który robił mi usg genetyczne powiedział, że chyba to córka, po patrząc pod pewnym kątem usg nic nie urośnie - ale to jeszcze za wcześnie. ja mam nadzieję, że jednak coś urośnie:-D

dziewczyny, czy Was jeszcze boli brzuch??? Bo mnie dzisiaj boli podbrzusze i trochę mnie to niepokoi. napiszcie czy macie podobne bóle.

Pozdrawiam!!!
 
klariss1 - ramka super sprawa będę musiała to zapamiętać i zrobić sobie takie :-)

Dagne - mam USG na 20-tego:-) oby te dni leciały tak szybko jak poprzednie :-) Choć przez ostatnie dni podgądałam maluszka średnio co 10 dni a teraz 3 tyg przerwy:-p ale tydzień już za Nami :-)

Ja na USG 4D może i się zdecyduje ale myślę, że pod koniec II trym. najszybciej.
Narazie poluję na ten detektor tętna - polecacie któryś?
 
kurcze ja mam jutro planową wizytę (drugą), i nie mam pojęcia, czy będę mieć usg, czy nie... chyba na przezierność jest za wcześnie, co myślicie? jak byłam na 1 wizycie, to dał mi skierowania na badania i kazał zapisać się na za miesiąc.
 
Wiesz dagne - to już chyba od lekarza zależy i jego chęci - z tego co wiem to badanie powinno się robić od 11 tc i 6 dnia ale znam przypadki gdzie było robione parę dni wcześniej.
 
Dziewczyny jesli chodzi o firanke to srobujcie na gg lub tel, bo nam przeciez podala, i spytajcie czy wszystko u niej ok:) Ja niestety musze juz uciekac nie mam za duzo czasu...
 
dziewczyny tak sobie czytam i widzę, że sporo z was chce się wybrać na USG 3d/4d...pamiętajcie tylko, że to usg przedewszystkim służy do dokładnej diagnostyki i myślę, że robienie go ot tak sobie tylko dla fajnego zdjęcia to chyba nie ma sensu. Usg 3d/4d najlepiej zrobić między 11 i 14 tc, gdzie mierzone są i sprawdzane dokladnie wszystkie narzady dzidzi i okolo 22 tc, kiedy to dokladnie oglada sie serduszko pod katem wykrycia ewnetualnych wad... ja jade na USG 4d w czwartek i będzie to tzw. genetyczne (miedzy 11-14tc), myślę, ze warto umówić się właśnie w tych w/w terminach, żeby był jak największy pożytek z badania. a zdjecia czy film to tylko taki dodatkowy bonus...
 
kurcze ja mam jutro planową wizytę (drugą), i nie mam pojęcia, czy będę mieć usg, czy nie... chyba na przezierność jest za wcześnie, co myślicie? jak byłam na 1 wizycie, to dał mi skierowania na badania i kazał zapisać się na za miesiąc.

Ja usg z przeziernością miałam robione w 11tc i 4 dniu. Po badaniu okazało się jednak,ze dzidzuś jest starszy o tydzień i jest to 12t i 2 dzień ciąży.

A co do bólu brzucha to odczuwam je czasami-nic na to nie biore. Niedlugo mam wizyte więc zapytam co z tym robic.
 
reklama
Właśnie wróciłam od gina i ... jestem przeszczęsliwa:-D:-D:-D:-D Jest wszystko ok. Kruszynka ma 68mm, przezierność 1 (norma do 2,6) i wychodzi mi już z pomiarów 13 tydzień czyli wszystko się wyrównało. No i pan doktor pow. że coś tam między nogami widzi, ale ja mu do końca nie wierzę, bo on u każdej coś widział:-D Jak mu pow. że to pewnie pępowina to on do mnie:"no gdzie tu pępowina" i zaczął się ze mnie śmiać. On taki wesoły chłopek, no i przystojny:-)
Sergi, ale nie ustawiaj mi chłopięcego suwaczka,ok?
Zdjęcie z usg wrzucę jak mi mąż zeskanuje.
Ale jestem szczęśliwa:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D W końcu widziałam moją kruszynkę, tak bardzo ją kocham :*

Majeczka cieszę się że jesteś, napisz czasem kilka słów co u ciebie.
 
Do góry