reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

O mamo! Maxwell! Opowieść jak z najgorszego macierzyńskiego horroru. Aż mnie wszystko zaczęło boleć. Współczuję Ci cierpienia, a sama chyba kupię sobie stanik z futerka, żeby nie pójść w Twoje ślady ;)
Co do wagi Marysi, wcale nie była jakaś duża - w sam raz.
 
reklama
Właśnie dowiedziałam się że moje wyniki testu na glukozę wskazują na cukrzyce ciążową. Siedze i ryczę:-( i nie mam pojęcia co robić.
 
Tofika! Nie rycz, proszę Cię :( Po pierwsze wyniki trzeba skonsultować z lekarzem, a skoro "właśnie się dowiedziałaś" o godz. 21 to konsultowałaś je raczej z wujkiem google ;)
Po drugie wydaje mi się, że przed stwierdzeniem cukrzycy należałoby wysłać pacjentkę na powtórne badanie!
A po trzecie, nawet jeśli, to nie jest koniec świata. Już nam tak niewiele tej ciąży zostało. Na pewno dasz radę.
Nie smutaj się, bo i nam smutno :(
 
Witam jestem tu nowa i jeszcze nie bardzo wiem jak się poruszać po forum. Jestem mamusią z brzuszkiem czekam na rozdwojenie, planowany termin 21 grudnia.
 
Tofika-spokojnie, najpierw skosultuj to ze swoim ginem, pozniej pewnie z diabetologiem, jesli to cukrzyca to diabetolog powie ci co i jak jesc dostaniesz ksiązeczki i takie tam, zwykle dieta pomaga zeby utrzymac cukier na odpwiednim poziomie, tylko w razie czego glukometrem bedzesz musiala sprawdzac cukier- wiem co mowie bo u mnie jest cukrzyca, spoko bez paniki.
Jaki mialas poziom cukru po 2h?
 
Witaj Melani! Na pewno szybko się zorientujesz co i jak :)
Cieszymy się kiedy dołączają do nas nowe grudniowe Mamusie. Pisz, kiedy tylko będziesz miała ochotę :)
A tak btw, to pierwszy dzidziuś?
 
Tofika spokojnie nie płacz tylko skonsultuj się z lekarzem.

Melani witaj na forum, napisz coś więcej o sobie i swoim Maluszku czy znasz płeć ??

Przespałam 3 h w ciągu dnia a później cały czas leżałam nawet palcem dzisiaj nie kiwnęłam w domu i aż nie mogę patrzeć na ten bajzel ale zdrowie ważniejsze. Ciśnienie po podniesieniu się teraz z łóżka mam 133/78 i puls 75 zaraz znowu wracam do łóżka bo naczytałam się na necie jakie niebezpieczne może być ciśnienie w ciąży ... myślałam że zagraża tylko mi ale jednak zagraża i Maluszkowi ...
A mój Maluszek dzisiaj jakiś bardziej aktywny ... to chyba żeby mnie uspokajać że wszystko z nim w porządku.

Dobranoc zmykam do łóżeczka spać ... pewnie się pojawię jeszcze po 23 bo M wróci z pracy także wstanę.
 
Asko_ temat kołderki jak najbardziej aktualny. Przy okazji intryguje mnie jaki powinna mieć rozmiar do łóżeczka 120x60.
A kiedy czytam o kłopotach z interesem Kamilka mam ciarki. Dzięki Bogu, że będę mieć dziewczynkę! Bądź dzielna i zdaj się na lekarzy.

Sergi, mam nadzieję, że Twoje kłopoty rodzinne sa przejściowe. Głowa do góry!

Phelanio, dasz radę! Wierzę w Ciebie :)

Tofika, no to pozostaje Wam szklanka wody zamiast ;)


A tak w ogóle dzięki wszystkim za trzymanie kciuków. Pani laryngolog zdiagnozowała u mnie zapalenie ucha, a właściwie obu, przy czym jedno słabsze, drugie mocniejsze. Niestety powiedziała, że nie bardzo jest to czym leczyć ze względu na ciążę. Dostałam jakieś krople homeopatyczne i jeszcze dodatkowe cuda (tabletki pod język itp.). Zobaczymy co będzie. Swoją drogą powinnam pójść do ogólnego, żeby osłuchał moje oskrzela. No i nie wiem, czy zdążę jutro, bo akurat na jutro mam okulistę :/ Ja nie wiem jakbym wyrobiła z tymi lekarzami, gdybym musiała chodzić do pracy...

ja mam takie samo lozeczko i kupilam kolderke 100 na 135 i poduszke 50 na 60 do Patryczka,a teraz do Malej kupie tylko kolderke bo poduszka mi dlugo lezala w szafie..bo Mlody spal bardzo dlugo bez..

hej dziewczyny:) mnie dopadła chyba rwa kulszowa czy jak to sie pisze, wsumie nie wiem czy to jest to ale czuje takki bol promieniujacy do posladkow masakra;/
ja mam takie bóle.najczesciej jak za duzo chodze.masakra,przy pierwszej ciazy tak samo!!

Witam jestem tu nowa i jeszcze nie bardzo wiem jak się poruszać po forum. Jestem mamusią z brzuszkiem czekam na rozdwojenie, planowany termin 21 grudnia.

witaj!napisz cos wiecej o sobie...ile masz lat skad jestes co bedziesz miec ??:)
pisz,pisz:)

maxwell wspolczuje,kurde to sie nacierpialas biedaczko!!!
dlatego ja mam mega grube pizamki;P a jak jest dekolt to proponuje pieluszke tetrowa na dekolt!!!!
 
jestem moje kohane Grudnióweczki:-)
jestem po 2 wizytach jak juz wiecie:tak:Cukrzyca jest na bank , juz nie ma zadnej nadzieji ;-)Pogodzilam sie z tym , sa plusy i minusy ale mysle ze wiecej plusów:-)Dostalam Glukometr i od jutra zaczynam mierzenie :szok:4x dziennie.
Zjadłam kolacje i za 20 min Moj M zrobi mi pierwszy pomiar tak dla próby:szok:troszke sie denerwuje ,bo nie wiem jakie to jest uczucie:baffled:Ale za nie długo sie dowiem i wam napisze.Dziekuje za wsparcie - na was zawsze mozna liczyc :*:-)
Raz w tyg mam chodzic na wizyte do diabetologa z dzienniczkiem w którym wszystko zapisuje.
Jesli chodzi o ginusia ,to powiedzial mi ze ze jest coraz wiecej kobiet w ciazy z cukrzyca i rodza zdrowe dzieci czasem i po terminie:-)Wystraczy sie pilnowac!!! Im wczesniej wykryja cukrzyce tym lepiej .
Tofika - ja beczałam cały weekend myslalam ze zwariuje , jak czytalam w necie o tym wszystkim to mnie przerazalo!!! dobrze bedzie jaka masz Glukoze?Jesli masz jakiekolwiek pytania pisz na PW.
Cukrzyca to nie koniec świata!!!:tak:
Człowiek sie przyzwyczaja ,ale po pewnym czasie czujesz sie lekka ,nie masz zgagi waga nie rosnie tylko stoi w miejscu,pozniej jak zaczniesz karmic bedzie Ci latwiej ,bo troszke trzeba zrezygnowac z niektórych rzeczy a ty bedziesz juz przyzwyczajona i dla Ciebie takie jedzonko bedzie normalne:happy2:Pamietaj ze majac cukrzyce dostarczasz malenstwu samych minerałów a nie pustych kalorii!!!!

To na tyle :-)
Jutro dam znac czy bolalo :szok:
Spokojnej nocki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
jestem moje kohane Grudnióweczki:-)
jestem po 2 wizytach jak juz wiecie:tak:Cukrzyca jest na bank , juz nie ma zadnej nadzieji ;-)Pogodzilam sie z tym , sa plusy i minusy ale mysle ze wiecej plusów:-)Dostalam Glukometr i od jutra zaczynam mierzenie :szok:4x dziennie.
Zjadłam kolacje i za 20 min Moj M zrobi mi pierwszy pomiar tak dla próby:szok:troszke sie denerwuje ,bo nie wiem jakie to jest uczucie:baffled:Ale za nie długo sie dowiem i wam napisze.Dziekuje za wsparcie - na was zawsze mozna liczyc :*:-)
Raz w tyg mam chodzic na wizyte do diabetologa z dzienniczkiem w którym wszystko zapisuje.
Jesli chodzi o ginusia ,to powiedzial mi ze ze jest coraz wiecej kobiet w ciazy z cukrzyca i rodza zdrowe dzieci czasem i po terminie:-)Wystraczy sie pilnowac!!! Im wczesniej wykryja cukrzyce tym lepiej .
Tofika - ja beczałam cały weekend myslalam ze zwariuje , jak czytalam w necie o tym wszystkim to mnie przerazalo!!! dobrze bedzie jaka masz Glukoze?Jesli masz jakiekolwiek pytania pisz na PW.
Cukrzyca to nie koniec świata!!!:tak:
Człowiek sie przyzwyczaja ,ale po pewnym czasie czujesz sie lekka ,nie masz zgagi waga nie rosnie tylko stoi w miejscu,pozniej jak zaczniesz karmic bedzie Ci latwiej ,bo troszke trzeba zrezygnowac z niektórych rzeczy a ty bedziesz juz przyzwyczajona i dla Ciebie takie jedzonko bedzie normalne:happy2:Pamietaj ze majac cukrzyce dostarczasz malenstwu samych minerałów a nie pustych kalorii!!!!

To na tyle :-)
Jutro dam znac czy bolalo :szok:
Spokojnej nocki.
phelania tak jak piszesz sa plusy i minusy ale czego sie nie robi dla dzidziusia!!!
bedzie dobrze z tego co slyszalam to te pomiary nie sa zle!!!
dawaj znac!!!:)
dobranoc grudniowwwwwy:)
 
Do góry