reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Papayka a to USG genetyczne jest refundowane?

Ja mam 26 lat więc ze względu na wiek napewno odpadam. Ale czytałam, że to nieinwazyjne warto zrobić, a mój M uważa, że to tylko niepotrzebny stres. Czytałam tutaj, że wiele z was będzie robić tą przyzierność karkową (nie wiem czy to to samo, ale chyba tak) i już mam mętlik w głowie.
 
reklama
Becia, niestety nie wiem... bede robic to badanie za granica. Ale wydaje mi sie, ze powinno byc, od mojej gin w PL slyszalam, ze staje sie to badanie powoli standartem, tyle, ze nie wiem czy kazdy gabinet usg to robi...
 
Dziewczyny ja będę robić tylko usg przezierności, na PAPP-A mam skierowanie ale mi powiedzieli ,że to kosztuje 470 zł ! masakra, zrobię tylko przezierność a jeśli wyjdzie coś nie teges to mi zrefunduje NFZ resztę.

A byłam dzisiaj załatwić położną środowiskową i bardzo miła pani położna mi powiedziała ,że to najwyższy czas dała mi numer do siebie i kazała dzwonić w razie czego, aha i jeszcze ok 8 m-ca zajrzy do nas do domku i pomoże z zakupami dla malucha ( da listę czego nam brakuje).

Mam też do was pytanko moje dziecko ma 2,5 cm i lekarka w szpitalu powiedziała ,że ma wymiary jak na 9,5 tygodnia a ja już prawie w 11 jestem :( no i się martwię, no ale podobno jest ok i to pewnie przez to,że palę ale nie mogę się powstrzymać....może macie jakieś rady na pozbycie się nałogu ???
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczęta :-)
widzę, że temat prenatalnych nadal na tapecie. napiszę jak to będzie wyglądało u mnie. ja jestem zapisana na USG prenatalne, które się robi między 12-14 tc u specjalisty, którego poleciła mi moja ginka. będzie to tzw. badanie genetyczne, czyli standardowo przezierność karkowa i obecność kości nosowej + ocena wszystkich narządów, pomiary długości itd... badanie ma trwać 45 minut. nie każdy ginekolog wykonuje USG prenatalne, są wybrani lekarze, którzy w tym się specjalizują, u nas w mieście (120 tys mieszkancow) takie badania podobno robi tylko dwóch lekarzy, także nie jest to taka prosta i standardowa sprawa. ja myślę, że warto zrobić takie USG, a poza tym będziemy mogli popodglądać malucha przez te 45 minut :-). o testach z krwi będę jeszcze rozmawiać z moją ginką, nie wiem czy się na nie zdecyduję, choć pewnie dostanę się "kwalifikuję" do nich ze względu na wcześniejsze poronienie....
 
cos dzis dola mam.... cos mnie pobolewa w okolicach pachwina, jajnik..... jakos tak dziwnie, bo do tej pory nie bolalo... umowilam sie na pt na wizyte u gina... zobaczymy... chyba po prostu dzis nie jest moj dzien....:-(
 
cos dzis dola mam.... cos mnie pobolewa w okolicach pachwina, jajnik..... jakos tak dziwnie, bo do tej pory nie bolalo... umowilam sie na pt na wizyte u gina... zobaczymy... chyba po prostu dzis nie jest moj dzien....:-(

nie martw się na zapas, takie bóle w pachwinach, po bokach w ciąży jak najbardziej się pojawiają, w końcu macica zaczyna rosnąć i rozciągać się. najgorszy ból, to ten, który utrzymuję się w dole brzucha, na środku, tak mówiła mi moja ginka....spróbuj się troszkę położyć i zrelaksować, na pewno zaraz przejdzie, mnie też czasem tak pobolewa...
 
reklama
Papayka spokojnie. Ja też wczoraj miałam tragiczny dzień. Dzisiaj już lepiej. Też mam czasem takie pobolewania. Mój M wczoraj mówił, że chyba weźmie coś na uspokojenie, bo myślał, że już ze mną nie wytrzyma. Ja staram się w takie dni troszkę zwolnić, poleżeć, odpoczywać. Wczoraj nie poleżałam i wieczorem panika :/
 
Do góry