reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Marzka, sorki, wydawało mi się, że już dziś będziesz miała jakieś wyniki. Trzymam kciuki za jutrzejsze badanie i poprawną diagnozę.

Eliza, ja czasami piekę mięso i podaję na chlebku jako wędlinkę.
A jeśli chodzi o chlebek to podaję ciemny. A wy?
ja daję różny..ale chyba ciemny najzdrowszy ?


Marzka też trzymam kciuki za poprawną diagnozę ! oby było już lepiej ...
 
Eliza, ja czytałam, że ciemny zdrowszy i warto od małego przyzwyczajać dziecko do ciemnego. Ale . . . jasne też ma swoją zaletę - jest lekkostrawne. Przyznam się szczerze, że Frankowi jeszcze bułeczki nie dawałam (osobiście kojarzy mi się ze spulchniaczami), no i chlebek łatwiej pokroić w kosteczkę :-)
 
Eliza, ja czytałam, że ciemny zdrowszy i warto od małego przyzwyczajać dziecko do ciemnego. Ale . . . jasne też ma swoją zaletę - jest lekkostrawne. Przyznam się szczerze, że Frankowi jeszcze bułeczki nie dawałam (osobiście kojarzy mi się ze spulchniaczami), no i chlebek łatwiej pokroić w kosteczkę :-)
po troszku każdego trzeba i już..ja bułę do ćlumania na spacerze daje czasem ;-)
 
ja daję różny..ale chyba ciemny najzdrowszy ?


Marzka też trzymam kciuki za poprawną diagnozę ! oby było już lepiej ...

Czytałam gdzieś ostatnio, że błonnik z pieczywa oraz gruboziarnistych kasz nalezy ograniczac do około 2 roku zycia. Błonnik jest potzrebny ale łatwoprzyswajalny jest ten z warzyw i owoców. Dlatego z ciemnym pieczywem trzeba uważać:-)
 
Czytałam gdzieś ostatnio, że błonnik z pieczywa oraz gruboziarnistych kasz nalezy ograniczac do około 2 roku zycia. Błonnik jest potzrebny ale łatwoprzyswajalny jest ten z warzyw i owoców. Dlatego z ciemnym pieczywem trzeba uważać:-)
ooo właśnie czekałam na twoją opinię Martusiu :-) a napisz coś o dawaniu tych kanapeczek..czytałam ,że prawdziwe masełko jest najlepsze ,ale co z wędlinami kurcze..nie mam zupelnie dostępu do mięs ,wędlin innych jak ze sklepu ? jakie więc dawać- piec samemu, dawać te paczkowane, przeznaczone niby dla dzieci czy nie przesadzać i dawać zwykłe takie jak my jemy ?
 
ooo właśnie czekałam na twoją opinię Martusiu :-) a napisz coś o dawaniu tych kanapeczek..czytałam ,że prawdziwe masełko jest najlepsze ,ale co z wędlinami kurcze..nie mam zupelnie dostępu do mięs ,wędlin innych jak ze sklepu ? jakie więc dawać- piec samemu, dawać te paczkowane, przeznaczone niby dla dzieci czy nie przesadzać i dawać zwykłe takie jak my jemy ?

ja kupuje zazwyczaj szynke i dusze ja:) przyprawiam oczywiscie:) ale wiem ze zadnej niepotrzebnej chemi tam nie ma,ale nie ukrywam ze czasami kupie jakas chuda wedlinke ze skelepu,piers z indyka np,praowki tez je chociaz to nie zdroqwe ale raz na jakis czas kupie i wybieream te odtluszczone.

A chlebek podaje jasny,bo tez trafilam na atykul gdzie pisalo ze lepiej malym dzieciom jasne pieczywo dawac,ale jak mam razowy to tez zje:) Ale zdecydowanie wiecej jasnego je:)
 
misio no współczuje pieska ja zawsze ryczałam jak jakieś zwierzątko mi odchodziło , a z hałasem u nas to samo wiercenie od 7 godziny ocieplają nam blok.
ja tez wspolczuje straty pieska, nam jakis czas temu tez zdechl...
a co do ocieplania mieszkania- przezywalam to w maju, i tez filip strasznie marudny byl bo spac nie mogl, dlatego wspolczuje wam, oby szybko skonczyli
 
Witam się z uśmiechem,
miło was tu czytać. U mnie też buro, odechciewa się nosa za drzwi wychylić. Nie muszę narazie tego robić bo Stasia nie prowadzam do przedszkola, ma drobny katarek i zdarzy mu się zakasłać, a zależy mi by na długi weekend był całkiem zdrowy :-)
Wieczorkiem ruszam na salsę pokręcić pupcią, może mi jej trochę ubędzie :-)
Dopiero teraz weszłam na forum bo mój Fransisco nie chciał spać. Przestawia mi się na jedną drzemkę. Wasze maluszki śpią już raz czy więcej?
tez bym sobie poszla na salse:tak: filip u tesciowej spi 2 razy po 1,5 godz, a u mnie dwa razy i spi kolo godz. dopiero niedawno przestawilam rudzika z trzech drzemek, wiec mysle ze narazie dwie to u nas mus:-)
 
reklama
Do góry