reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Dziewczyny ja wyskocze z dziwacznym pytaniem: jakich rzeczy uczycie juz swoje dzieci? albo czego powinno sie juz uczyc. wiem ze niektore ucza dzieci pic z kubeczkow i my tez chcemy zaczac jutro. Oprocz tego malej czytam, spiewam, mowie powoli "mama","tata","julia" zeby uczyla sie slow(pewnie za wczesnie na to...nie wiem) no i pokazujemy jej czesc i papa.

Mój tata nauczył Julke rączkę podawać, czyli cześć robić. Codziennie rano przychodził do niej mówił cześć i wyciągał rękę aż kiedyś ona zaczęła to robić. Ja ją nauczyłam kosi kosi, myzia, cacy robić:-DBardzo lubi tez zabawę w akuku.Popróbuj różnych rzeczy, na pewno coś mała polubi:tak:
 
no wlasnie tylko to jest tak, przed szpitalem jak kladlismy go o 20.30 spac to sie budzil pierwszy raz ok 3-4
po szpitalu pierwsza pobudka ok polnocy, i dawalm mu herbatke, probowalam oszukac ale to nie ma sensu bo to cwaniak maly jest i za godzine albo pol znow sie budzi na mlesio:/:cool:

A może spróbuj dawać stopniowo mniej mleczka, bo tak zaraz przejść na wode to może dziecko czuje za dużą różnicę.
 
U mnie na początku było identycznie budził się ok 3 później mu się poprzestawiało i budził sie o północy i o 3. Dawałam mu herbatkę i po godzinie znowu wołał. A teraz już nie woła, powolutku i sie oduczył dziecko wie czego mu potrzeba i jak dojrzeje że wieczorny posiłek mu wystarcza nie będzie już wołał mleczka w nocy. Michał na noc je 210ml kaszki z mlekiem a przedtem wystarczało mu 150ml mleka.
o ja sie ciesze ze ma;y zjr juz chociaz 160ml mleczka z kleikiem, bo mial okres ze jadl tylko 50 albo 40ml...:/ wlasnie chyba sam musi do tego dojrzec...:confused2:
n

no to gratulacje :) oby tak dalej :tak:



Wcale nie za wcześnie :tak: Ja też mu ciągle nawijam 'ma-ma' 'ta-ta' 'ba-ba' i on mnie uważnie słucha i gada po swojemu, a czasami uda mu się powiedzieć 'ba' 'ma' 'ga' lub niezidentyfikowane coś :-D Grunt to osłuchanie dziecka z wyrazami - mówić wolno i wyraźnie i z uporem :)
Oprócz tego piosenki, okrzyki radości (wtedy ma największą radochę :)). I Aluś już wie, że jak mówię 'brawo', to się klaszcze w dłonie :tak: Chociaż nie klaśnie, ale złoży rączki i się śmieje :)
Na słowo 'piątka' podaje rączkę i próbuje przybić :-D

Kasia mojej szwagierce kazali oszukiwać małego wodą nocy, bo za dużo przybrał na wadze, ale w efekcie ma tylko biedaczka częstsze pobudki - napoi go, żeby za pół godz wstać i dać mu cyca :tak:
Trudno powiedzieć, jak oszukać dziecko. Mi się na mod nie budzi w nocy...rozumię, że Bebilon Pepti dostaje, skoro od lekarza? Aluś ma to mleczko i smakuje mu bardzo :tak: Zresztą wszystko jest lepsze od Nutramigenu :-D
no wlasnie u nas jest to samo daje mu herbatke albo soczek tylko po to zeby za godzine wstac i dac mu mleko...:crazy:

fajna fajna prezent pod choinke :-D
Olek mial byc wigilijny:laugh2:a jest sylwestrowy:-p

A może spróbuj dawać stopniowo mniej mleczka, bo tak zaraz przejść na wode to może dziecko czuje za dużą różnicę.
no wlasnie moze tak sprobuje bo wody to on wogole nie dostaje tylko herbatki i soczki


MAM JESZCZE PYTANIE DO MAM Z WYSP!;
Dziewczyny bo my mamy zamiar sie wyprowadzic we wrzesniu lub pazdzierniku do anglii, i mam pytanko:
1.jak to jest z benefitami? czy jak pojade, i dziecko jest urodzone tu w pl to mam mozliwosc otrzymania jakichkolwiek dodatkow?
2. jak wyglada sprawa utzymania?czy za 1 pensje i ew. benefity bedziemy w stanie sie tam utrzymac?
3. czy da rade cos odlozyc jak bedziemy tam we trojke?
 
MAM JESZCZE PYTANIE DO MAM Z WYSP!;
Dziewczyny bo my mamy zamiar sie wyprowadzic we wrzesniu lub pazdzierniku do anglii, i mam pytanko:
1.jak to jest z benefitami? czy jak pojade, i dziecko jest urodzone tu w pl to mam mozliwosc otrzymania jakichkolwiek dodatkow?
2. jak wyglada sprawa utzymania?czy za 1 pensje i ew. benefity bedziemy w stanie sie tam utrzymac?
3. czy da rade cos odlozyc jak bedziemy tam we trojke?

1. Tak masz prawo do wszystkich benefitow takich samych jakbys urodzila tu na wyspach.
2. za 1 pensje i benefity dacie rade sie utrzymac
3. to zalezy od wysokosci pensji i kasy na przyklad ile bedziecie placic za mieszkanie, ale jezeli do rozrzucajacych kase nie nalezycie to mysle ze dacie rade jeszcze cos odlozyc moze nie kokosy ale zawsze cos.
*Przy jednej pensji powinniscie dostac szybko chate od panstwa o ile bedziecie chcieli.
p.s. a wiesz juz gdzie dokladnie bedziecie mieszkac? (chodzi mi o miasto).
 
Ostatnia edycja:
mi sie bardzo podoba ta spacerówka ;)

a ja mam calkiem podobna:) zielona:D bo mam wózeczek tako jumper i tam jest podobna specerowka:) w ogole moj to jezdzi w spacerowce gdzies od marca bo w gondolce nie chcial :)

Moim zdaniem bardzo fajny, ma pompowane kola co jest bardzo wazne - super!
mam nadzieje, ze ten wózek zda u nas egzamin:) często chodzimy po leśnych drogach na spacery, dlatego wybrałam pompowane koła,zeby amortyzowały wstrząsy :) a mój Filip też w gondolke sie już nie mieści :p
 
DOLACZAMY SIE DO ZYCZEN!!!!!!!!!!!!!!!wszystkiego co najlepsze!

Witamy Aniolka!:D
hehe sie usmialam nie chcial znaku krzyza!:p


my tak caly czas robimy od dluzszego juz czasu + jeszcze slowo baba:)
i tez sie zastanawiam nad niekapkiem zeby pozniej nie bylo problemu ze chce butle, chociaz nie wiem czy nie za wczesnie....?

dziewczyny my dzis u pediatry po mleczko bylismy i stwierdzila ze przepisze nam teraz jednak bebilon bo humana moze olkowi nie starczac...:/
wazymy 8145 ( w tyg. przybral 445g) i ma juz 71 cm!!!!!i sie dziwily ze olek ma mala glowke w porownaniiu do klaty ale stwierdzilysmy ze to za mama:):p
i MAM DO WAS PYTANIE!!!!!!!:
zalecila mi zebym go odzwyczajala od karmien nocnych, tylko pytanie JAK!? :eek::eek::eek:[/QUOTE]
ja daję Filipkowi mleczko (albo kaszke ) przed spaniem, a potem koło północy, i do rana (w sensie 5-6) wytrzyma bez mleka, ale zeby tak całą noc nie dawać to u nas napewno nie zdałoby to egzaminu, bo Filip zbyt często się w nocy budzi( co 2 czasem3godziny),i nie dałabym rady go tak często oszukac wodą(już próbowałam) :p
 
reklama
tak tak tylko ze ja mam wózek taki ze jest tez jako spacerówka ;) i ja na wsi mieszkam to taka ładna spacerowka to nie musi byc:happy:

a popatrz na allegro. sa fajne wozki zalezy ile chcesz przeznaczyc..
u nas jeszcze teraz otworzyli komis dzieciecy i super wozki sa.. co prawda same spacerowki tylko 2 bo tak to wielofunkcyjne i sie wscieklam bo jak ja szukalam to x-landery byly drogie a tu taki super x-lander za 990zl....
w ogole lozeczka turystyczne bardzo dobre po 100zl.. taki bajer ze szok! ludzie buszuja w nim jakby cos darmo rozdawali!
naprawde okazyjnie mozna wszytsko kupic:)
 
Do góry