reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

nasza Mała w 13 t i 3 d miała tętno 171. może coś jest w tej teorii, bo dziewczynki są zazwyczaj mniejsze :-)
 
reklama
Może ja miałam ruchy pierwsze dlatego w 14 tyg i 1 dzień bo to chłopaczek (a chłopcy są raczej silniejsi?:p) Hehe, śmieszne jest to zgadywanie płci:)
 
Z tymi ruchami to faktycznie jest różnie, ja odczuwam je ok tydzień, no może troszkę więcej, ale narazie to takie subtelne giglanie :-), potrafię je już rozróżniać od jelit, bo to moja druga ciąża i nie miałam żadnych wątpliwości. Nie kojarzę jednak z której strony poczułam pierwszy ruch, a tak w ogóle, to czuję je zwykle, gdy siedzę! Rzeczywiście wg opini pierwsze kopniaczki serwują raczej chłopaczki :-)
 
Dziś ja mogę ponarzekać bo boli mnie prawa strona dolnego odcinka pleców:( Mam nadzieję, że to taki jednorazowy ból, góra dzień i minie;)
 
Przyznam sie szczerze, chcialabym dziewczynke. ale dla dobra ogolu lepiej, zeby byl chlopiec- Synek powiedzial, ze nie zniesie rozowego w mieszkaniu i lalek a specjalnie zostawia swoje meskie zabawki i rowerki, zeby nauczyc rodzenstwo pozytecznych rzeczy, chomikuje nawet stare zeszyty (zeby straszyc brata...)- mlody na pewno bedzie zainteresowany literkami... Powaznie bylby zawiedziony siostra a przeciez to on meczyl nas rodzenstwem od 2 lat... No wiec po prostu musi byc chlopiec... no... ale co corka to corka...
Nie wiem jakie tentno ma dziecie ale jezeli 2x wieksze niz moje to wychodzi ze dziewczyna!!! A ja siedze i dysze...
 
to u Ciebie mdmd się sprawdziło z tą płcią, wynika to tez podobno z tego że dziewczynki mają szybszy metabolizm stąd też wyższe tętno, ale piszcie dalej dziewczyny będziemy porównywać czy sę sprawdza to innym też.

tętno dzidzi/ w którym tygodniu mierzone/jaka płeć jeśli już znacie
 
W 14 tygodniu ciąży 143 :-) Chłopak jak w mordunie strzelił hehe, ale .. pamiętajcie, ze tu zależność ruchowa się pojawia. Wg KTG gdy dzidzia jest aktywna ruchowo, tęstno wzrasta o ok 20%! Normanie miałam ok 135/140, a gdy kopał od razu się zwiększało do ok 170...
 
reklama
Witam :-)
Ja rowniez nie znam plci... zachcianek nie mam jakis sprecyzowanych- jednego dnia mam ochote na warzywa, innego slodycze a nastepny dzien na konkrety. To chyba zalezy od tego czego akurat w organizmie brakuje.:tak: Co do ruchow to nie jestem pewna. Wczoraj poczulam cos dziwnego, jakby musniecie czy babelek od srodka ale stwierdzilam, ze to niemozliwe bo bylo to po prawej stronie na wysokosci pepka.Wydawalo mi sie to za wysoko :tak:
Jesli chodzi o tetno, to tez slyszalam te teorie. My mierzymy tetno dzidziusia w domu dopplerkiem i zazwyczaj wynosi okolo 160. :tak:
Czuja mamy na chlopca. Nie wiem dlaczego. Moze dlatego, ze u nas w rodzinie przewazajaca wiekszosc to chlopaki i trudno uwierzyc ze moglibysmy miec jednego rodzynka. :tak:Mimo wszystko nie zauwazylam, zeby mi wlosy szybciej odrastaly. Wprost przeciwnie wlasciwie.
Nie mamy jednak zadnych zyczen co do plci. Oby bylo zdrowe!!

Emwu - miedzy mna a rodzenstwem ( blizniakami- parka) tez jest spora roznica ( przeszlo 10 lat) Ja jestem ta najmlodsza w rodzinie i powiem szczerze, ze chyba nam wszystkim calkiem fajnie z taka roznica wiekowa. Ja bylam ich przytulanka, oni moim wspanialym, starszym rodzenstwem. Siostra teraz tez ma chlopaczkow w odstepie 9 lat i rowniez sa dla siebie kochani. Starszy uczy mlodszego jezdzic na rowerze, czyta mu bajki, opiekuje sie nim. Mlodszy patrzy w niego jak w obrazek. Ja tez chcialabym miec kolejne dopiero po kilku latach. Nacieszyc sie pierwszym, poswiecic mu mozliwie najwiecej czasu i dopiero wtedy miec kolejna przylepe... ale zycie pokaze. :tak:;-)
Pozdrawiam cieplutko Wszystkie i Kazda z Osobna ze slonecznej Anglii !! :-)
 
Do góry