reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Ja tam piję kawkę rozpuzczalną raz dziennie :tak: i nie mam zamiaru z niej rezygnować :-p
A ja do tej pory zapijałam się Jacobs Kronung fusiatą i teraz też piję, ale jedną dziennie, czasem dopijam jedną rozpuszczalną.

A a propos witamin, biorę feminatal do 12tyg ciąży, bo mam strasznie kiepską hemoglobinę i ogólnie morfologię :-(
 
reklama
Hej Dziewczyny!

Mnie dalej męczą mdłości, najgorsze jest to, że to nad ranem głównie i spac nie mogę :baffled:

Mój mąż też zauważył, że mi się brzuszek powiększył... Hmm... Trochę szybko:tak: Niestety z tego tytułu też jestem zmuszona zmienic garderobę, bo nie chcę maluszka ściskac:no:

W teście wyszło, że będzie chłopiec:happy: Taki wynik bardzo ucieszyłby mojego mężusia:-)
 
Pewnie już się denerwujesz;-) spokojnie do tego podejdz, ja bym zdawała, później czasu na to nie będziesz miała.
Ja w poprzedniej ciąży obronę pracy mgr odlożyłam na po porodzie. Żałowałam tej decyzji bo zamiast o obronie myślałam o małym Antosiu, który na mnie czekał. Nie byłam w stanie się skupić, a i nerwy też były, a jak dziecko karmisz piersią stres też niewskazany. Teraz wiem, żeby wszytsko załatwiać w ciąży, nic nie odkładać.

Stoneczka i ja do tych naleze co dużo na wadze w ciąży przybierają. z tym, że ja na poczatku ciąży;-) Z Antosiem tez tak miałam, a od 5-go miesiąca nie miałam wcale apetytu. A wszytsko przez ciągłą zgagę, okropność.


Zgadzam się w 100%, nic nie odkładać, wszystko załatwiać w ciąży, bo później świat się wywraca do góry nogami,że hej! I czasu brak jak nigdy.

A propos tycia w ciąży to ja utyłam w poprzedniej 9kg, Patryk ważył 4470g i jak urodziłam to w dzień po porodzie miałam na minusuie 1kg :szok:
Ale.. do 4 miesiąca gdzieś miałam okropne mdłości i mało jadłam, poza tym miałam szał na owoce i warzywa, wiec nie miałam prawa utyć!
 
Codo egzaminów na prawo jazdy głowa do góry:tak: ja na B robiłam 12 lat temu wiec inaczej było, ale w listopadzie robiłam prawko na A. Bradzo sie denerwowałam i niepotrzebnie, zdałam bez problemu, jeszcze pochwalił mnie egzaminator ze tak super jeżdzę;-) Pochwała prawdziwa tymbardziej ze ze mna sami faceci zdawali. No a teraz ubolewam ze pojeździć na motorku nie mogę:-( nie chce ryzykować.
 
Kalaszusza wciskam do wody tone cytryny zeby jak najbardziej kwaśna była i pije , bo wiem ze trzeba ale najbardziej mi wchodzi sok pomarańczowy:-D:-D myslałam że kobiety w ciazy tak przesadzaja z tym jedzeniem oj jak ja sie myliłam strasznie:baffled::baffled::baffled:, ale juz niedługo beda truskawki, czeresnie arbuzy mmmm juz mi slinka cieknie:)
 
Cześc Mamuśki:-)

Oj z tym spaniem to mi nawet nie mówcie. Nie wiem dlaczego najpierw cierpialam na bezsennosc, a teraz padam normalnie. O 20 jestem już nieprzytomna i zasypiam w sekunde, a potem w ciągu dnia jeszcze drzemka:tak:

kulaszusza gratuluje zdrowego i dużego dzidziusia:-)
Ja idę na wizytę i USG w czwartek. Mam nadzieję, że wyjdę z niej równie szczęśliwa jak Ty:happy:


Jutka, to idziemy razem na usg :-):-):-)

kulaszusza PIĘKNY DZIDZIUŚ !!!
i GRATULUJĘ BIJĄCEGO SERDUSZKA i świetnej Pani Doktor
 
Serduszko tyka w rytmie cza cza.....

Witam dziewczynki po przerwie. Kilka dni niebytu i tyle do nadrobienia. Przede wszystkim witam wszystkie nowe mamuski.

Bylam na pierwszej wizycie u swojej pani gin i mialam usg. Wszystko wskazuje ,ze ciaza tydzien mlodsza niz wynika z miesiaczki czyli tak jak wyliczylam. Termin na okolo 14.12. Widzialam serduszko tykajace i tak mnie to rozczulilo. Myslalam ,ze mi gebe rozerwie od usmiechu. Niestety niewiele bylo widac samej fasolki a doktor musiala mi lekko przycisnac brzuch zeby to serduszko zobaczyc. Tak sie gdzies za rogim kruszyna skryla. Ale migalo jak dioda :). Tuz pod zoltym babelkiem. Co do witamin to narazie tylko kwas foliowy , ktory i tak biore od dawna. Poza tym mnostwo wynikow. Morfologia, mocz, cukier, toksoplazmoza, wr, grupa krwi mojego partnera. wszystko ok poza tym ,ze mamy konflikt. Ja jestem ORH- a on ORH+.

Jesli chodzi o brzuszek to mi tez rosnie. A raczej tak puchnie. W ostatniej ciazy przytylam 16 kg a synek byl 4600. W moje spodnie sprzed ciazy wchodzilam juz po tygodniu. Zadnych rozstepo. Ogolnie lepiej byc nie moglo. O ciazy dowiedzialam sie w 12 tyg a do 16 bylam plaska. Dopiero potem mi balon wyskoczyl. A teraz??? To dopiero 8 tydzien a ja juz ledwo dopinam spodnie. Jak sie najem to mam brzuch ja w czwartym miesiacu. Po bokach jakies waleczki jak ktoras to zauwazyla. Pocieszam sie tylko ze to dlatego iz to druga ciaza wiec miesnie juz nie tak mocne. Oby to byla prawda. Nie chce byc jak slon.

Bedac w Polsce czulam sie swietni. Zadnych mdlosci , zmeczenia. Ledwo wczoraj wrocilismy a ja w lozku cale popoludnie. Dzisiaj nie moglam wstac i jestem tak padnieta ze nie mam na noc sil. No i oczywiscie znow mnie mdli.

Kawe pilam tylko jedna rozpuszczalna raz dziennie ale juz moj organizm odmawia od jakichs dwoch tygodni. Teraz tylko herbatka z cytrynka.

Beatko- gratuluje koloska :). Trzymam kciuki za egzamin.
Aparatka- jak samopoczucie? mam nadzieje ,ze juz dobrze. Chorwacja - super.
Mala Jedza - jak widzisz nie jestes sama. Wszystkie rosmiemy :)
Kulaszusza - powiedz mezowi ze jestesmy z nigo dumne :). Poprawil wizerunek meskiego gatunku tym gestem :).
 
reklama
Kiedys obiecalam ze napisze jak jest z opieka medyczna nad kobieta ciezarna w Irlandii. I napisze tak w skrocie po to tylko zebyscie nie narzekaly na nasza Polske :)
A wiec tak.
Za darmo przysluguje nam - 6 wizyt u lekarza rodzinnego (bada gardlo i cisnienie krwi a do tego daje skierowanie do szpitala. A , i jeszcze maca brzuch :) ) i 4 w szpitalu u ginekologa. Pierwsza wizyta u lekarza rodzinnego w 24 tyg ciazy a w szpitalu - ja mam termin na 7 lipca czyli wtedy bede w 18 tygodniu . Fajnie nie ? O badaniach prenatalnych, luteinie , duphastonie mozecie zapomniec. Jak Bog zazada tak bedzie. A po co badania prenatalne? Jak sie dowiemy , ze dziecko chore i tak trzeba urodzic - aborcji nie ma wiec po co sprawdzac. Kosmos jakis.
Mimo to musialam sie zapisac do tego narodowego programu zeby miec miejsce w szpitalu gdybym musiala urodzic tutaj. A porod wyglada tak jak u nas tyle ,ze jesli sie urodzi przed 24 ta, np o 11 wieczorem to do domu nastepnego dnia o 12 w poludnie :) . Tak miala moja kolezanka. Jesli urodzisz po polnocy to mozesz zostac do poludnia dnia nastepnego czyli dzien dluzej. Po cesarce 3 dni.

Oczywiscie jesli sie komus taki program nie podoba moze korzystac z opieki prywatnej ale wtedy musi sie liczyc z kosztem okolo 6000-7000 euro.

Mam jeszcze mozliwosc korzystania z programu i biegac do polskiej przychodni gdzie jest polski ginekolog. Wizyta u niego kosztuje 80 euro a usg drugie tyle. Do tego za wyniki krwi imoczu tez trzeba placic.

Wybralam czwarta opcje. I nie dlatego ze mi kasy szkoda choc to tez prawda ale przede wszytskim dlatego ,ze ufam mojej ginekolog ze Szczecina.
Zapisalam sie do narodowego programu irlandzkiego i odbebnie te bezsensowne wizyty u lekarza rodzinnego plus te kilka w szpitalu . Do tego mam zamiar byc co miesiac w Polsce bo i tak jestem z taka czestotliwoscia przez ostatnie dwa lata. Wtedy bede odwiedzala moja gin i robila wyniki. Teraz tylko pozostanie mi sie modlic abym byla w stanie znosic loty i zdazyc przed porodem do polski. Za porod w polsce zaplace okolo 3000 zl. Calosc wyjedzie mi ok.1000euro.
Lotow nie doliczam bo i tak latam gdyz budujemy w Polsce dom.

I teraz sprobujcie ponarzekac na nasz polski kraj :)
 
Do góry