reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Witajcie....
Co do kawy.....to ja odstawiałam....czasem mała rozpuszczalna....ale generalnie nie pije....
Z tym becikowym to tez wymyslają....muszę tez zapytac ginka jak bede miała wizyte....mówicie ze trzeba miec zaswiadczenie,ze sie było u gina przed 10tyg.ciązy...albo juz załozoną karte?
Pozdrawiam
 
reklama
Cześć Dziewczyny,

kulaszusza - gratuluje maleństwa - cudo

Ja dziś byłam u nowego lekarza i się uspokoiłam (wcześniej byłam u strasznego idioty który mi takich bzdur nagadał że szkoda gadać)

Wyniki badań ok, betka ładnie rośnie. Za tydzień mam mieć zrobione usg i powinno już być echo zarodka.

Co do becikowego to dziś założono mi kartę ciąży więc chyba ok.

A kawy nie piję więc problemu nie mam i niestety nie pomogę. ;-)

Acha - moja lekarka powiedziała mi żeby żadnych witamin narazie nie brać - tylko kwas foliowy !!!

A pielęgniarka szepnęła żeby mieć przy sobie zawsze butelke wody i cukier w kostkach :-D (znaczy jakieś cukierki). Ja dziś prawie padłam w sklepie i właśnie to mi poradziła w takich przypadkach.

Mama Stacha - jak się czujesz/czujecie?

 
Cześć dziewczyny,
byłam dziś u internistki i jestem zniesmaczona, nie znalazłam jeszcze kompetentnego lekarza. Pozwoliła a nawet zaleciła mi brać emskie. Nie jestem przekonana czy to nie zaszkodzi fasolce.
Czuję/my się dobrze, jakbym wogóle nie była w ciąży. Mdłości zero.
Z tym becikowym to mam informacje takowe, że przepis wchodzi w życie z dniem 1 listopada i nas nie będzie dotyczył, bo wówczas będziemy po 10 tygodniu. Ale wpis załatwić nie zaszkodzi, nic nas to nie kosztuje. Pozdrawiam
 
Cześć dziewczynki! Poczytuję was regularnie, ale jak zabiorę się za pisanie, to zawsze coś przeszkodzi. Tak było dzisiaj - już zaczynałam pisać, a tu moje dziecko zaczęło gryźć kabel od laptopa i musiałam ścigać zbrodniarza:wściekła/y: Ma 10 miesięcy a już wszędzie wlezie. Co to będzie z dwoma urwisami?:szok::tak:
Mnie żadna kawa na senność nie pomaga, nawet nie w ciąży, więc nie piję. Mam zamiar zacząć chodzić na basen. Na razie nie przytyłam, ale w poprzedniej ciąży przybrałam 20kg, więc i w tej spodziewam się słoniowej wagi. Na szczęście po porodzie szybko umknęło :-) i z rozstępów miałam tylko trzy kreseczki, z których na pamiątkę została tylko jedna :tak: Z witamin biorę Prenatal, tak już od półtora roku :-D
Mamo Stacha, a co ci właściwie dolega, bo jakoś nie doczytałam.
Miłego wieczoru wszystkim.
 
Witam wszystkie mamy grudniowe. Często zaglądam na to forum i wkoncu zdecydowałam sie zarejestrować.
Obecnie moje maleństwo ma 7 tygodni a rozwiązanie podobno przypada na święta także bardzo fajnie:-) mąż bedzie miał prezent pod choinkę.

Już tak na wstępie chciałam sie zapytac wszystkich przyszłych mam o radę.
W przyszłym tygodniu mam egzamin na prawo jazdy ja należę do tych osób które zawsze sie strasznie denerwują boję się że może to zaszkodzić mojej małej fasolce wkońcu to bedzie dopiero 8 tydzień i nie wiem czy mam iść i zdawać czy dac sobie na wstrzymanie i zostawić egzamin na prawko na pózniej jak maleństwo już przyjdzie na świat. Co Wy o tym myślicie bo ja juz nie wiem.
 
Cześć dziewczyny,
byłam dziś u internistki i jestem zniesmaczona, nie znalazłam jeszcze kompetentnego lekarza. Pozwoliła a nawet zaleciła mi brać emskie. Nie jestem przekonana czy to nie zaszkodzi fasolce.
Czuję/my się dobrze, jakbym wogóle nie była w ciąży. Mdłości zero.
Z tym becikowym to mam informacje takowe, że przepis wchodzi w życie z dniem 1 listopada i nas nie będzie dotyczył, bo wówczas będziemy po 10 tygodniu. Ale wpis załatwić nie zaszkodzi, nic nas to nie kosztuje. Pozdrawiam
Cześć. Wszystkie mamy, które będą się starały o becikowe po 1 listopada 2009 muszą mieć udokumentowane, że były pod opieką lekarza od 10tc. Pozdrawiam.
 
W przyszłym tygodniu mam egzamin na prawo jazdy ja należę do tych osób które zawsze sie strasznie denerwują boję się że może to zaszkodzić mojej małej fasolce wkońcu to bedzie dopiero 8 tydzień i nie wiem czy mam iść i zdawać czy dac sobie na wstrzymanie i zostawić egzamin na prawko na pózniej jak maleństwo już przyjdzie na świat. Co Wy o tym myślicie bo ja juz nie wiem.
Pewnie już się denerwujesz;-) spokojnie do tego podejdz, ja bym zdawała, później czasu na to nie będziesz miała.
Ja w poprzedniej ciąży obronę pracy mgr odlożyłam na po porodzie. Żałowałam tej decyzji bo zamiast o obronie myślałam o małym Antosiu, który na mnie czekał. Nie byłam w stanie się skupić, a i nerwy też były, a jak dziecko karmisz piersią stres też niewskazany. Teraz wiem, żeby wszytsko załatwiać w ciąży, nic nie odkładać.

Stoneczka i ja do tych naleze co dużo na wadze w ciąży przybierają. z tym, że ja na poczatku ciąży;-) Z Antosiem tez tak miałam, a od 5-go miesiąca nie miałam wcale apetytu. A wszytsko przez ciągłą zgagę, okropność.
 
reklama
Dzień dobry dziewczynki miłego dnia i jak najmniejszych mdłosci ja myslałam ze mnie to niedotyczy,:baffled: niestety od wczoraj juz tez. :eek:ehhh.

Kalaszusza jak czytałam opis badania to płakac mi sie chciało, zdiecie super juz powoli możemy zakładac albumu na zdiecia dla pociech:)

Beata
jedziemy na wyspe Trogir niedaleko Splitu, juz sie nie moge doczekac, niby niewiele robie ale takie nic nie robienie bardzo nam sie przyda, bede miała okazje poływac trosze bo to dla nas ponoc bardzo dobre.

Kalaszusza ja piłam na poczatku kawe, teraz nie dam rady, a od wczoraj nie dam rady nic przełknać nawet woda mi nie smakuje:angry:no i niestety juz 2 kg przytyłam nie wiem jak bo prawie nic nie jem, ale praktycznie sie nie ruszam.

Odnosnie witamin to moj gin tez do 12 tygodnia tylko kwas foliowy i b6 na mdłosci i wit E po to na rozwoj zarodka dobrze działa, dopiro po 12 tyg. od daje Falvit.

Dejna witam serdecznie:-D:-D jeżeli masz sie tak bardzo denerwowac to moze sobie to przełóż , no chyba ze podejdziesz do tego tak ze nie bedziesz sie przejmowac bo teraz masz na głowie ważniejsze strawy i wszytsko inne nie jest wazne.a my bedziemy czymać kciuki:):tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry