reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Ania bo wszędzie trąbią o tym że to może zaszkodzić stawom biodrowym, pozatym ZDAŻA SIĘ że dziecko uczy się krzywo stawiać nóżki..nawet któraś dziewczyna o tym pisała!
I nie chcę absolutnie nikogo urazić ale wg mnie chodzik jest tylko dla wygody matki bo dziecko w końcu samo się soba zajmie!
W dodatku pamietam jak moja młodsza siostra co chwile w nim się przewróciła! Może miała jakis felerny ale ja sie zraziłam już wtedy do chodzików!

tak ja pisalam kilka razy ze moj maz nauczyl sie w chodziku odpychac jedna noga i jak go postawili do samodzielnego chodzenia to tez probowal odpychac sie jedna noga... do dzis zostal mu ten nawyk tylko w znacznie mniejszym nasileniu... ale widac jak ciagnie noge.
 
reklama
tak ja pisalam kilka razy ze moj maz nauczyl sie w chodziku odpychac jedna noga i jak go postawili do samodzielnego chodzenia to tez probowal odpychac sie jedna noga... do dzis zostal mu ten nawyk tylko w znacznie mniejszym nasileniu... ale widac jak ciagnie noge.
u nas tymbardziej ze Maja ma jedna nozke jeszcze troche przekrzywioną.. ijedynie jak stoi to wtedy nogi same wymuszaja prostowanie jej


a moja kuzynka ma poltoraroczna corke..ktora bywala w chodziku i to nie za czestoo! a mimo to do tej pory jak biegnie zapomina ze biega sie cala stopa i leci na plcach no i sie wywraca..
 
Fikusek jak Cię boli to weź sobie nospę i przede wszystkim ciepły okład zrób.
Ja niestety miałam dosc często zapalenie pęcherze więc wiem co to znaczy :-(
co do kaszlu to kurczę...ja bym poszła do lekarza,nie zaszkodzi isc a może pomoże ;-)
Daffi moja też na początku miała taką czuprynkę,ale teraz to cienko z włoskami,hehe ...dziwne bo ja mam gęste i grube :-) no ale ona to wykapany tatuś.pewnie to jeszcze sie zmieni :-)chociaż jak tak patrzę na Twoja Julcię to niewiele starsza a włosków że hoho.
póki co to blondyneczka z niej,a oboje ciemne włoski mamy,hehe :-)
31072010545l.jpg

22072010511c.jpg


niby wygląda na takiego aniołka a wymęczyła mnie przed chwilą.
wyobraźcie sobie,że ubzdurała sobie zasypiac na moich rękach :-(
skacze mi na nich żeby ją dycała a jak nie dycam to ryk w niebogłosy,masakra.
sprzeciwiłam się to tak zaczęła płakac aż się zachodziła...i weź dziecka nie uśpij.
za słabą psychikę mam na to.

Daffi świetne body.
Mój by się cieszył jakby mała chociaż jedno miała z takim napisem bo na wszystkich tylko I Love My Mummy,hehe albo coś w tym stylu.
Nie moja wina,że tutaj nie widziałam takiego,hehehe.
 
Ostatnia edycja:
Fenix dzieki:) zrobie oklad po spacerku:)
Kingusia jest sliczna:)
na zapalenie pęcharza to łykaj vit C (chodzi o zakwaszanie), pij dużo wody żyby przepłukiwać pecherz ...no i jak to zapalenie to chyba bez lekarza się nie obejdzie ,bo u mnie zawsze kończyło się braniem furaginu a ten jest na recepte :tak:
 
u nas tymbardziej ze Maja ma jedna nozke jeszcze troche przekrzywioną.. ijedynie jak stoi to wtedy nogi same wymuszaja prostowanie jej


a moja kuzynka ma poltoraroczna corke..ktora bywala w chodziku i to nie za czestoo! a mimo to do tej pory jak biegnie zapomina ze biega sie cala stopa i leci na plcach no i sie wywraca..
ooo witaj Aniu :-)
 
Fikusek mozna kupić sobie bez recepty ziołowe tabletki na układ moczowy np urosept. Furagin jest lepszy ale na receptę a mi w ciązy właśnie urosept kazał lekarz brać.
 
reklama
Urosept mnie pomaga.

Co do włosów - jak dokładnie brzmi ten przesąd? bo cos tam słyszałam, zeby nie obcinać do skońćzenia roku, ale niestety. Zosia ma takie wlosy, ze i do oczu wchodzą i do uszu (wiec się drapie). ja podcinałam już ponad miesiąc temu.
A z przesądów ciążowych to najbardziej mnie powalił ten o myciu garnków - nie myć garnków, bo jak brzuch sie ochlapie, to się pijak urodzi :-D

co do zabawek
20 funkcyjna MAGICZNA MULTIKOSTKA box od ZiAndrzej (1160995383) - Aukcje internetowe Allegro
podobają mi sie niektóre zabawki od tego użytkownika - akurat na tą kostke chyba ciut za wcześnie, ale ma też psiaka autobus i parę innych ciekawych. No i ma zaletę, ze jest z Krakowa :tak: Mogę sama odebrać i w razie czego od razu się kłócić w magazynie ;-)

jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała - kiedyś była dyskusja (króciutka) o nauce języka migowego niemowląt, a tu gdzieś na forum wyczytałam, ze niektóre mamy w wieku 6 miesięcy zaczynają uczyć czytać :szok: metodą Domana. Co o tym myślicie?
 
Do góry