reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudzień 2009

reklama
ANNAGRUSZKA czyli mamy nie tak daleko do siebie:-)bywałam kiedys w Kaliszu:tak:powiedz mi czy jest tam jeszcze sklep Big Stara?I nie wiesz moze czy teraz w niedziele odbywa sie tam giełda samochodowa?Jak tam najlepiej dojechac od Błaszek?
 
A tak wogóle to nie powinnam używać służbowego komputera do takich celów jak forum:-p ale w domu nie bardzo mam czas:no:Najawyżej dostane zje..ke:baffled:

Lepsze forum niż oklepane NK! T się wkur..ł wczoraj i po przeczytaniu regulaminu, nic nie zaznaczył i się cieszy, ze za miesiąc konto mu usuną :-D

Kto pojdzie dzis na spacer z moim Miskiem? ;-) Ladna pogoda jest :blink:

ojj z Robercikiem to i na Antarktydę pójdę :)))

ula pampki tanio to fakt!
mnie nikt wczoraj chyba nie doczytal! w tesco kupialm 104szt huggiesow za 49.99.
szkoda ze u mnie nie ma POLO!!!!!!!!!

Ja kupiłam wczoraj karton pampersa za 85 zł ;-) Jednak wolę pampersy :tak:

ooo to musze sie wybrac, chociaz zrobilam dzis zapasy, ale mam slabosc do promocji, albo powiem tesciowej zeby kupila, bo jest kierownikiem sklepu:p
a co!niech kupi wnukowi:p


ja tez chcialam ale juz nie bylo:wściekła/y:za to kupilam pampki:tak:i gratuluje kolejnego zabka!

wrocilam ze sklepu kupilam uchwyty do butelek, kubka niekapka, balsam, smoczki do butelek 6+, 3 soczki i sloiczki i peklo 100 zl!!!:-(
wkleje wieczorem fotki Olka z niekapkiem:D:tak:
wogole, taka zakrecona dzis jestem, wsiadalm do autobusu, zapominalam kupic bilet i przejechalam 2 przystanki na gapca, a potem rozlalam cole w sklepie hehehehe.... i po drodze spadalo mi kilka rzeczy z torby...boze!!!!!! ciamajda!

Tak jak Ci radziłam w Realu???

hmmm....to ja nie wiem czy z tym szlkem bede ryzykowac:) GOOOOOOOOOL!!!!! jejejejeje GHANA!!!!!! :):):)

Kurde a ja wczoraj Pottera ogladałam :-D:-D:-D Nawet antypotteracz T oglądał i pytał w kółko o wszystko :-D

Stoja juz wasze dzieci na nozkach jak sie je trzyma pod paszkami???Moja stoi ale zaraz jej sie nozki uginaja.

stoi i to jak :-D A gdy sadzam go, to nie chce zgiąć nóżek i się podnosi :-D

Nie bylo latwo bo 3 razy juz sie poddawalam. Pediatra mimo, ze mila babka, to specjalnie mnie napieprzala, ze mam duzo pokarmu a karmic nie chce. Wjechala mi doszczetnie na ambicje, nieraz plakalam przez jej slowa, ale dzis jestem jej wdzieczna bo udalo mi sie pokarm utrzymac, udalo mi sie naklonic corke do picia mojego mleka.

Z Julka roznie sobie radze. Niestety nieraz musze ja oszukac i np mieso, ktorego nie lubi, wkladac miedzy salatke czy ziemniaki, oczywiscie w mikroskopijnych wielkosciach...
Ale oczywiscie slodycze uwielbia.
Lubi tez np szpinak czego ja przelknac nie jestem w stanie.

Fajnie że karmisz, ale mi się nie podoba takie wjeżdżanie za psyche :no: Że musisz karmić i koniec...każdy ma prawo sam decydować,a w PL jest tak, że narzucają Ci z góry karmienie piersią. Ja znam wszystkie plusy karmienia naturalnego i sama karmiłam, ale jeśli ktoś Ci mówi, że potrafisz wykarmić dziecko, a ono spada z wagi ,to coś jest nie tak prawda?

ja tez kupuje jak na razie sloiczki, ale po wczasach planuje juz zaczac mu gotowac....a moze tez faktycznie bede mu gotowac na 2 dni a jak mi sie nie bedzie chcialo to bede dawac sloiczek....:) chociaz co do mrozenia to znalazlam takie cos:
Sezon na mrożonki to przede wszystkim zima i wczesna wiosna. Zeszłoroczne warzywa i owoce są już wtedy mało wartościowe, a nowych jeszcze nie ma; brakuje też wielu dodatków do potraw. Mrożonki warto jeść przez cały rok, bo są zdrowe i coraz bardziej różnorodne.
Zamrażanie to najlepsza forma przechowywania żywności, ponieważ mrożonki tracą kilkakrotnie mniej witamin A, C, witamin z grupy B niż podczas przechowywania owoców i warzyw, gdzie zastosowano inną metodę. Na przykład straty witaminy C podczas zamrażania i przechowywania w niskich temperaturach nie przekraczają 20%, a przy tradycyjnym przechowywaniu, np. w piwnicy, zanika niemal cała witamina C, 5-30% witaminy A. Dla porównania, kompoty i dżemy są uboższe o 35% tej witaminy, warzywa suszone o ok. 50% a syropy aż o 75%. Dodatkowo produkty mrożone zachowują aromat i smak. Bardzo dużą zaletą mrożonek jest brak jakichkolwiek konserwantów. Cukrzenie, solenie, marynowanie też konserwuje żywność, ale powoduje większe straty i zmianę smaku przez wprowadzenie substancji konserwujących. Zamrażanie jest jedyną metodą utrwalania żywności, która nie powoduje utraty walorów smakowych i odżywczych produktów.
Tylko jak to sie ma do zup:)

Ja też sama gotuję, chociaż czasami kupię słoiczek na wypad do parku ;-) Aluś uwielbia moje zupki :-) Każdą je z apetytem. Ze słoiczkami różnie, ma swoje ulubione ;-)
Co do mrożenia jedzenia, to ja zielonego pojecia nie mam. Niby mrożenie pozbawia witamin. Staram się kupować na bieżąco warzywka i owoce, ale czasami zamrożę coś.
 
reklama
Do góry