reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

dziewczyny wreszcie jestem! zepsuł nam się komputer i nie miałam jak wejść... i nawet was nie nadrabiam, jedyne jakieś 60 ostatnich stron :szok: bo inaczej to był miała ze 100 do nadrobienia :-D nie dałabym rady tyle nadrobić w jeden wieczór ;-)

spóźnione ale szczere wszystkiego najlepszego dla Emwu z okazji urodzin :-D


Ula, Maciek też ma blade śluzówki, ale pediatra powiedział, że nie chce go niepotrzebnie kłuć ponieważ u dzieci alergicznych często jest słabe wchłanianie żelaza... ja mam zresztą tak samo ;-)
Zalecił podawanie zupki z królikiem (wiadomo mięso zawiera żelazo ;-)) i za miesiąc do kontroli... jeśli dalej będzie blady to wtedy zrobi mu morfologię;-) A krew pobiera się z paluszka ;-)

a u nas pobierali cały czas z żyły w główce :szok: bo mój Wojtek (alergik) miał anemię i niski poziom żelaza, ale na szczęście wyszedł z tego :-D


Pierożki ravioli z serem -
takie cos tylko ja robie to ze zwyklym zoltym serem w srodek wkladam troszke masla i kostke zoltego sera..i di tego sos jak do sphagettiii robie:)
hehee zmyla dla meza zeby nie bylo ze czesto sphagetti to robie mu to inaczej na talerzu wyglada a podonie smakuje:D
ślinotok mam! jak ja kocham jedzenie
d050.gif
d050.gif


Juz po wizycie , naszczęście pomyślne wiadomości :) wprawdzie mały ma niedobór witaminy d3 i wyniki nie są za dobre, ale nie ma krzywicy :-):-):-) muszę zwiększyć mu z jednej kropelki na dwie wit d3 i dawać wapno w syropku, wystawiać g jak najdłużej na słoneczko i powinno być dobrze, ale jeszcze za 2 miesiące następne badania krwi zeby zobaczyć czy coś sie polepszyło;) nasza lekarka twierdzi, ze lepiej dac trochę mniej tej wiataminy niż za dużo, bo nadmiar jest zdecydowanie gorszy niż niedobór:tak: ale jestem szczęśliwa, że wszystko jest w miarę oki :) a płaska głowka z tyłu jest poniekąd przyczyną tego niedoboru, ale wapno, ukladanie na bok (będziemy toczyć o ta pozycję boje:-D) a potem siedzenie napewno poprawi wygląd główeczki :D
super!!! u nas też objawy krzywicy zanikły :-D tylko ja podawałam mu przez 3tyg po 4krople wit D3, a teraz podaje po 2.. tzn mam podawać ale w tej chwili nie podaje bo jest słońce :-)

to moje lozko jest chyba najzdrowsze w okolicy :D scielone jest raz na tydzien maksymalnie!!!!!!!!!!!! hieh :D

moje to samo :-D


Kasiuch jak dziecko ma pleśniawki to może nie chcieć jeść bo one bolą :( Wojtek tez miał i poszły aż do gardła.. oj długo z nimi walczyliśmy :szok:

Witamy sie :)
Laski ja jestem w szoku ze juz tyle bobaskow ma zebalki !
Normalnie gdzie nie popatrze to widze w sygnaturze zeby powstawiane !szok
a my dalej bezzebni jestesmy i chyba dobrze nam z tym !
napewno bedzie gryzl jak juz bedzie mial zeby bo sie rzuca na kazdego z dziaslami i zaciska z calych sil !Bede pogryziona a Filip bedzie kasowal kazdego jak bilety ;)
u nas dokładnie to samo :-D



Co do mycia zabkow lub dziasel to ja powiem ze narazie nie myjemy:no:zeboli narazie nie ma,Corce mylam zawsze tylko przed nocnym spaniem i ma super biale i zdrowe zabki:tak:wiec moim zdaniem to nie zalezy cze sie myje czy tez nie:no:jesli maja byc mocne to beda:tak:Mi mama nie myla jak bylam mala:no:zaczelam myc chyba od komuni i mam zeby zdrowe:tak:jeszcze dentysty nie widzialy:-D;-)
mam takie samo zdanie :tak: z tego co zauważyłam po starszych dzieciach to mycie zębów raczej nie przekłada się na mocność i czystość ząbków ;-) ale za to zauważyłam zależność, że raczej większość dzieci które w nocy pijają soki albo dość długo piją w nocy mleko, mają zniszczone ząbki, czernieją, pojawia się próchnica itd... ;-)
to takie moje obserwacje :-D
ja mojej Dominiśce myje zęby rano i na wieczór przed spaniem, picia soków w nocy nie było, jeśli już była taka konieczność to dostawała wode. Teraz ma śliczne białe ząbki ;-)


nessi, daffi przykro mi z powodu przepukliny
g040.gif
wyobrażam sobie jaki to musi być ból
g040.gif


Co do kąpania dziecka to ja uwielbiam jak Wojtaś jest świeżutki i dlatego jest myty codziennie. I tak jak pisała lanjaa "Tu nie chodzi tylko o higiene ale też o pewien rytm dnia. Julka już wie, że po kapieli jeszcze troche zabawy i idziemy spać:-D" -> u nas to samo :-) po kąpaniu jedzenie i spanie :-)



nie chce sie chwalic bo pewnie u was takie sukcesy juz od dawna...
ale moj synek przestal sie budzic w nocy na jedzenie:) zdarza mu sie rzebudzic ale wsadzam mu smoka i spi dalej..
tak wiec nakarmiony o 21 idzie lulu i je dopiero o 5:)

eee to mój Wojtek idzie spać o 20 i wstaje o 3;30 na flache :tak:


ja ci moge oddac troche mojego ciala.. mam go duzo.. kazdej na forum potrzebujacej by sie cos skaplo!!!!!!!
ja chce troche w cyce!! :-D


Dziewczyny, macie sposoby /maści czy coś/ na pęknięte żyłki? Bo mam trochę na udach, czerwone są /pod fiolet podchodzące/ i co by nie było widoczne nawet jak się opaliłam;/

na pajączki, żylaki iinne dziady.... na początek kuracja 2-tygodniowa Rutinoscorbinem ;-) 2 razy dziennie po 1tabletce. Bo trzeba żyły naprawić żeby nie pękały i nie rozlewały się

Macie po ciąży regularne @?
Bo ja właśnie mam bardzo regularne. To chyba sprawka plastrów anty jakie stosuję. Bo to jest tak, że przez 3tyg się stosuje, w 4 tygodniu odkłada bo ma przyjść @ i wówczas zawsze dostaję i potem po tygodniu przez kolejne 3 tyg stosowanie i tak w kółko. Super sprawa. I co mnie najbardziej cieszy to te @ w ogóle mnie nie bolą a przed ciążą pierwsze 3 dni @ były masakryczne.
skoro bierzesz plastry to @ muszą być regularne bo innego wyjścia nie ma
e020.gif
e020.gif




Hej lasencje:) Mam pytanko jak dziś ubrałyscie dzieciaczki???

samo body z krótkim rękawkiem :-D


ja mam regularne:) probowalam brac tabletki anty ale probowalam kilka rodzaji i strasznie sie po nich czulam:( a plastry ile kosztuja? dobrze sa tolerowane?
a ja źle je znosiłam.. miałam straszne bóle głowy po nich ;-)
 
reklama
w body z krótkim rekawkiem, w domu sam pampres
adoptowałam dzisiaj pieska:) urodził się w styczniu tego roku(tak jak Filipek), jest pieknym i mądrym szczeniaczkiem, a co najważniejsze- bardzo lubi Filipka i kotka Pinkiego :) moja mama nazwała go Tofik, bo ma taka karmelkowa maść, niestety z tej organizacji, która mi podałaś nie mieli szczeniaków, ale w Dąbrówku koło mojej miejscowości znalazłam Tego Jedynego :)
 
dziewczyny wreszcie jestem! zepsuł nam się komputer i nie miałam jak wejść... i nawet was nie nadrabiam, jedyne jakieś 60 ostatnich stron :szok: bo inaczej to był miała ze 100 do nadrobienia :-D nie dałabym rady tyle nadrobić w jeden wieczór ;-)

spóźnione ale szczere wszystkiego najlepszego dla Emwu z okazji urodzin :-D


a u nas pobierali cały czas z żyły w główce :szok: bo mój Wojtek (alergik) miał anemię i niski poziom żelaza, ale na szczęście wyszedł z tego :-D



ślinotok mam! jak ja kocham jedzenie
d050.gif
d050.gif



super!!! u nas też objawy krzywicy zanikły :-D tylko ja podawałam mu przez 3tyg po 4krople wit D3, a teraz podaje po 2.. tzn mam podawać ale w tej chwili nie podaje bo jest słońce :-)



moje to samo :-D


Kasiuch jak dziecko ma pleśniawki to może nie chcieć jeść bo one bolą :( Wojtek tez miał i poszły aż do gardła.. oj długo z nimi walczyliśmy :szok:


u nas dokładnie to samo :-D




mam takie samo zdanie :tak: z tego co zauważyłam po starszych dzieciach to mycie zębów raczej nie przekłada się na mocność i czystość ząbków ;-) ale za to zauważyłam zależność, że raczej większość dzieci które w nocy pijają soki albo dość długo piją w nocy mleko, mają zniszczone ząbki, czernieją, pojawia się próchnica itd... ;-)
to takie moje obserwacje :-D
ja mojej Dominiśce myje zęby rano i na wieczór przed spaniem, picia soków w nocy nie było, jeśli już była taka konieczność to dostawała wode. Teraz ma śliczne białe ząbki ;-)


nessi, daffi przykro mi z powodu przepukliny
g040.gif
wyobrażam sobie jaki to musi być ból
g040.gif


Co do kąpania dziecka to ja uwielbiam jak Wojtaś jest świeżutki i dlatego jest myty codziennie. I tak jak pisała lanjaa "Tu nie chodzi tylko o higiene ale też o pewien rytm dnia. Julka już wie, że po kapieli jeszcze troche zabawy i idziemy spać:-D" -> u nas to samo :-) po kąpaniu jedzenie i spanie :-)





eee to mój Wojtek idzie spać o 20 i wstaje o 3;30 na flache :tak:



ja chce troche w cyce!! :-D




na pajączki, żylaki iinne dziady.... na początek kuracja 2-tygodniowa Rutinoscorbinem ;-) 2 razy dziennie po 1tabletce. Bo trzeba żyły naprawić żeby nie pękały i nie rozlewały się


skoro bierzesz plastry to @ muszą być regularne bo innego wyjścia nie ma
e020.gif
e020.gif






samo body z krótkim rękawkiem :-D



a ja źle je znosiłam.. miałam straszne bóle głowy po nich ;-)
ciesze sie, ze i u Was wszstko jest dobrze:)ze objawy minęły, u nas głowka tez nie opci się juz tak bardzo, my bierzemy 1 kroplę wit d3 codziennie, chyba ze jest brzydka pogoda to mamy dwac 2 :)
 
na pajączki, żylaki iinne dziady.... na początek kuracja 2-tygodniowa Rutinoscorbinem ;-) 2 razy dziennie po 1tabletce. Bo trzeba żyły naprawić żeby nie pękały i nie rozlewały się


skoro bierzesz plastry to @ muszą być regularne bo innego wyjścia nie ma
e020.gif
e020.gif
Hmm skąd taka dziwna metoda na 'pajączki'?:p
Po plastrach @ nie muszą być regularne bo przecież organizm to nie maszyna:) Ale pewnie dzięki plastrom łatwiej o to by jednak jakaś regularność była.
 
adoptowałam dzisiaj pieska:) urodził się w styczniu tego roku(tak jak Filipek), jest pieknym i mądrym szczeniaczkiem, a co najważniejsze- bardzo lubi Filipka i kotka Pinkiego :) moja mama nazwała go Tofik, bo ma taka karmelkowa maść, niestety z tej organizacji, która mi podałaś nie mieli szczeniaków, ale w Dąbrówku koło mojej miejscowości znalazłam Tego Jedynego :)

super:)
uratowałaś psia biedę:) gratuluje, żeby się dobrze chował:) foty jakieś wklej:)
daleko jest z wejherowa do gda?
 
reklama
Do góry