reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Ada zapraszamy częściej na forum:tak:

a ja troszke posprzątałam, ale odpocząć trzeba;-)

Jolka to fakt, Antoś troszkę starszy, mam nadzieje ze zazdrosny o dzidzię nie będzie;-) najważniejsze ze jest juz samodzielny:-)

No i nie mam pomysłu co by na urodzinki przygotować:-(
 
reklama
Witajcie Dziewczyny.....
a ja juz myslałam ,ze to tylko ja jestem taka "leniwa" i zmęczona....pogoda piękna a mi się za nic zabrac nie chce.....
Ja mam kolejne usg 5 maja...moze tym razem zobacze juz Malenstwo no i co najwazniejsze ...bijące serduszko.....
Życze miłej soboty i werwy do weekendowych porządków....
Pozdrawiam....
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny,
przedstawiłam się już na forum o nas. Z przyjemnością do Was dołączam. Wg ostatniej @ termin mam na 23.12, owulację raczej miałam póżniej, terminowo należę do Was i cała jestem tylko dla Was :-) choć nie ukrywam, że cieszyłabym się gdybym deczko przenosiła do stycznia. Wizytę i usg mam 4 maja, wtedy będę wiedziała więcej.
Ciążę rozpoczęłam ciekawie, bo antybiotykiem (ponoć niegroźnym dla fasolki - Ospamox), a teraz moje dziecko przyniosło do domu jednocześnie rumień zakaźny i ospę wietrzną. Wychodzę więc z założenia, że wszystko może się zdarzyć. Jestem jednak dobrej myśli.
Z objawów mam napięcie w piersiach, ale niebolesne, bezsenność i częste wizyty w toalecie na siusiu.
Pozdrawiam wszystkie grudnióweczki i gratuluję z całego serca!!!
 
Mama Stacha Ospamox faktycznie jest bezpieczny w ciąży, ja też go brałam. Także bądź spokojna, napewno wszystko będzie Ok:-)

jolka111 ja nigdy nie śpie w dzień(normalnie...), a teraz dzięki mojej fasolce potrafię zasnąc nawet na stojąco:tak:
 
Maleńka korekta - my się już załapiemy na nowy poszerzony wymiar urlopu macierzyńskiego - 22 dni :-D a do tego możemy ubiegać się o dodatkowe 2 tygodnie pisząc podanie do Pracodawcy. Pracodawca nie ma w tej sytuacji możliwości podjęcia odmownej decyzji - poczytajcie TUTAJ
Fajnie też, że po naszym pełnym macierzyńskim, Tatusiowie mogą - jeśli wystąpią z wnioskiem- dostać urlop tzw. ojcowski, pracodawca też nie może go odmówić - warunek : ojcowski należy wybrać do końca 12. miesiąca życia bobasa. W 2010 wymiar urlopu ojcowskiego wyniesie 1 tydzień . Nie jest to bajeczne 9 m-cy ale zawsze coś na plus dla nas ;-)

Nie zgadza mi się. Ja z tej stronki zrozumiałam, że należy mi się tylko 20 tygodni.
I jeśli dobrze rozumiem mogę się ubiegać (i pracodawca nie może mi odmówić) o dodatkowe 2 tygodnie lub tata 1 tydzień - ale to już od stycznia 2010 więc nas nie obejmie.
Poprawcie mnie jeśli coś nie tak zrozumiałam.
 
Ja dziś zaliczyłam wizytę u gina. Wreszcie do mnie dotarło i..... bardzo się cieszę :-D:-D:-D
Ospamox, amoksycylinę można stosować w ciąży. Natomiast Furaginu w I trymestrze ja bym nie przepisała :no:
 
Witam dziewczynki,odwiedzilam kolezanke,do ktorej wpadla pewna znajoma i...temat oczywiscie krecil sie wokol malych dzieci lub brzuszkow, (dwie jestesmy poczatkujacymi) dziewczyna w ciazy mi mowi,ze nie wyobraza sobie miec celluitu ,ze nie moze do tego dopuscic i brzmialo to tak jakby bylo to najwieksza tragedia w jej zyciu- mysle,ze bedzie to jednak nie uniknione:-)ups!!!
Nie potrafie zrozumiec kobietek ktore bardziej martwia sie o swoje cialo,rozumie iz dbac o siebie trzeba ale:no:oj nie nie:szok:jakos nie potrafie zniesc takiego towarzystwa.
A wiec co do dbania o cialo,czy ktoras zna jakies specjalne,magiczne sztuczki?
Jesli tak to prosze o rade,ja osobiscie z celluitem sie (jesli sytuacja zmusi)zaprzyjaznie (ok.:zawstydzona/y:..moje posladki :wściekła/y:juz nawiazaly znajomosc) ale chcialabym w jakis delikatny sposob tez probowac sie go pozbyc lub wiecej przyjaciol jego typu nie zapraszac.A wiec drogie kobiety,czy smarujecie juz specyfikami swoje brzuszki,posladki i gorna czesc ciala?
 
reklama
Witajcie ;-);-);-)

...Ospamox, amoksycylinę można stosować w ciąży. Natomiast Furaginu w I trymestrze ja bym nie przepisała :no:

Dobrze to wiedziec rowniez i od was:tak:, bo ja wlasnie jestem na tym drugim antybiotyku. Niestety angina mnie dopadla:-(.

Kulaszusza - Jak tam USG, bo czekam z niecierpliwoscia!!!!!

A ja dzisiaj pierwszy raz taka zmeczona sie poczulam, ze bylam w szoku. Po mojej pracy poszlismy z mezem na zakypy a ja, jak bardzo je lubie tak bardzo ciagnelam do domu:-D W sklepach ciagle siadalam na poleczkach:-D

Pozdrawiam was wszystkie;-):-);-)
 
Do góry