reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

O no to dzieki kochana bo ja to wlewalam 300 ml i ciagle nowa grzalam bo nie wiedzialam czy moze ta woda dluzej stac i robie ze zwyklej przegotowanej to w takim razie bede trzymac w zwyklej jakiejs butli balam sie ze moze plastikiem przejsc albo cos.
 
reklama
Witamy:tak:

Boże nie wiem kto wymyślił tą metodę nauki samodzielnego zasypiania żeby przetrzymywać po minucie płacz dziecka...ale na pewno nikt mądry:no::no::no:
Kochana ta metoda sprawdza się ale u starszych dzieci, takich kilkumiesięcznych:tak: nie ma co maluszka maltretowac:no: na tym etapie wystarczy ze za każdym razem bedziesz go do łóżeczka odkładać;-) A na metode wychodzenia z pokoju tzrteba poczekac jak dziecko mniej więcej pół roku bedzie miało;-)
normalnie dziewczyny szok!!!!
Dostalam dzis pierwszy okres!!!
bardzo dziwne uczucie znow sie do tego przyzwyczajac itp....
juz pomyslalam o drugim dziecku he he:-):tak:
O kurcze, szybko:szok:
z agatka chyba juz jest lepiej :) ladnie mi zjadla popoludniu, kupa byla ... nawet udalo nam sie mleko zrobic jakos rozsadnie ... i zawsze zjadala max 90 a teraz ponad 120 wtrzachnela ... mam nadzieje ze to dobra wrozba !!
To super wieści!!!
Martuśka wszystkiego najlepszego:-):-):-)
I ja dołączam sie do życzeń.



Aśka i jak imprezka???

A ja wczoraj u gina byłam, wszystko oki:-)
 
Właśnie dziś czytałam w gazecie;-) że do pół roku dzieciom powinno się 5 min gotować wodę a potem tylko doprowadzać do wrzenia...ja osobiście przegotowuję każdy raz świeżą wodę!
I ja bym długo nie trzymała wody przegotowanej w butelce bo przecież nawet mineralną najlepiej trzymać w lodówce i spożyć do 24 h:tak:
Wiem że mi łatwo mówić bo tylko raz dziennie przygotowuję butlę ale to tylko moje zdanie;-):-D
 
Oto tłumaczenie ulotki SAB-SIMPLEX z niemieckiego SAB SIMPLEX:

Skład Składniki lecznicze: 1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu.
Pozostałe składniki: Carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda
Opakowanie Butelka z dozownikiem o pojemności 30 ml zawiesiny Czteropak (4x30ml) zawiesiny Opakowania kliniczne

Obszary zastosowania
-do leczenia objawowego dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiarem wydzielania gazów, np. wzdęcia, uczucie przepełnienia
-do przygotowania do badań w obszarze brzucha, jak np. rentgen i sonografia oraz przy przygotowaniu do gastroskopii i endoskopii
-przy wzmocnionym wydzielaniu gazów po operacjach
-przy zatruciach

Przeciwwskazania Nie wolno stosować przy nadwrażliwości na Simeticon lub inne składniki leku. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania podczas ciąży i okresu karmienia.
Środki ostrożności dot. stosowania i wskazówki ostrzegawcze Przy świeżo powstałych i/lub występujących przez długi czas dolegliwościach brzucha powinniście Państwo udać się do lekarza, aby rozpoznać przyczynę dolegliwości i powodowaną przez nie chorobę.

Interakcje z innymi lekami - nie są znane

Dozowanie O ile lekarz nie zaleci inaczej, proszę stosować się do tych instrukcji, w przeciwnym razie lek może nie działać właściwie!
Niemowlęta: do każdej butelki (chodzi o butelkę z mlekiem itp.) dodawać 15 kropli.
Sab simplex miesza się bezproblemowo z innymi płynami, np. z mlekiem. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować za pomocą małej łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem.

Skutki uboczne Do tej pory nie zaobserwowano skutków ubocznych. Wzdęcia (kolki) u małych dzieci Bóle brzucha przy przyjmowaniu posiłków przez niemowlęta i małe dzieci należą do najczęstszych dolegliwości, którymi matki i pediatrzy muszą się zajmować. Regularne ataki krzyku ok. pół godziny po posiłku mogą po wykluczeniu przyczyn organicznych być przyczyną dolegliwości trawiennych. Występują przeważnie w pierwszych miesiącach życia. Te dolegliwości są dużym obciążeniem dla dzieci i rodziców. Nie są one jednak postrzegane jako choroba i nie przedstawiają żadnych zaburzeń rozwojowych. Mogą występować zarówno u dzieci karmionych butelką jak i karmionych piersią. Przyczyna tych kolek leży w pożywieniu pochodzenia mlecznego, ponieważ pożywienie to przy ruchach żołądkowo-jelitowych prowadzi do silnego wytwarzania śliny (piany??) przez wiele godzin. Zamknięte powietrze nie może się wydobyć i prowadzi do bolesnych wzdęć.

Kupuje !

To to : ?

SAB SIMPLEX krople suspensja 30ml
ja mam i dziala-jak narazie kolek nie ma,maly pierdzi non stop:tak:
daje krople co okolo 3 godz przed karmieniem piersia -15kropli
mam pytanie czy ktoras z was karmi cycem a na noc daje butle bo moj maly to tasiemiec :baffled:wstaje w nocy co p1,5godz do 2 masakra marze o spaniu w nocy chociaz 4 godz on jest przezarty jego brzuszek powinien w nocy odpoczywac a on by jadl tylko:cool2::cool2:
 
Witam :-)

ja mam i dziala-jak narazie kolek nie ma,maly pierdzi non stop:tak:
daje krople co okolo 3 godz przed karmieniem piersia -15kropli
mam pytanie czy ktoras z was karmi cycem a na noc daje butle bo moj maly to tasiemiec :baffled:wstaje w nocy co p1,5godz do 2 masakra marze o spaniu w nocy chociaz 4 godz on jest przezarty jego brzuszek powinien w nocy odpoczywac a on by jadl tylko:cool2::cool2:

Ten sab simplex dajesz tak zapobiegawczo czy twój synek miał kolki?
Mój też pierdzi jak nie wiem, ale nie daję żadnych lekarstw, trochę się napina przy kupie, no ale musi się nauczyć i przyzwyczaić ;-) najważniejsze, że gazy wychodzą!

Też się zastanawiałam nad dawaniem butli wieczorem, bo u nas jest największa jazda tak od 19 (po kąpieli) do północy - wtedy chce jeść co godzinę (a może tylko ssać?) i zasypia właśnie około 23-24. Wtedy już raczej śpi, kilka godzin. No ale wieczory są dość ciężkie dla mnie i moich piersi...
Na razie jednak butli nie podaję, nawet nie mam żadnego mleka modyfikowanego kupionego...
 
Ja daję butlę właśnie po kąpaniu dlatego że cały czas wisiał na cycu:no:
Ale przynajmniej u nas to za bardzo się nie sprawdza....mały i tak nie zasypia od razu...trzeba go nosić bo inaczej jest cyrk...i czasami zaśnie dopiero godzinę przed następnym karmieniem...a na butli też max wytrzymuje 3 h:szok:
Teraz zmieniłam system:-)
Daję najpirw cyca przy którym najczęściej zasypia...a jak się przebudzi to daję bytlę...wczoraj wypiłdodatkowo 70 ml:szok:
Ale nosić i tak trzeba było:wściekła/y:
 
Właśnie dziś czytałam w gazecie;-) że do pół roku dzieciom powinno się 5 min gotować wodę a potem tylko doprowadzać do wrzenia...ja osobiście przegotowuję każdy raz świeżą wodę!
I ja bym długo nie trzymała wody przegotowanej w butelce bo przecież nawet mineralną najlepiej trzymać w lodówce i spożyć do 24 h:tak:
Wiem że mi łatwo mówić bo tylko raz dziennie przygotowuję butlę ale to tylko moje zdanie;-):-D

Na moje to paranoja! JA gotuję raz tylko mineralkę przez 5 min a potem tylko podgrzewam, ale nie gotuję:no:

Witam laski, nie mam za duzo czasu - zajrzałam, żeby powiedzieć, że żyję. U nas po mału - mały spał dziś od 21 do 7 rano:szok: bije wszystkie rekordy:-D nawet się obudzialm jak głupia o 5 rano z przyzwyczajenia:-D:-D
Idziemy dziś na Avatara do kina:-) Ehh mamy za dobrze hehe, ale trzeba się gdzieś wyrwać;-)
 
Właśnie dziś czytałam w gazecie;-) że do pół roku dzieciom powinno się 5 min gotować wodę a potem tylko doprowadzać do wrzenia...ja osobiście przegotowuję każdy raz świeżą wodę!
I ja bym długo nie trzymała wody przegotowanej w butelce bo przecież nawet mineralną najlepiej trzymać w lodówce i spożyć do 24 h:tak:
Wiem że mi łatwo mówić bo tylko raz dziennie przygotowuję butlę ale to tylko moje zdanie;-):-D
no tak ale ja gotuje wode za kazdym razem i jak szykuje malej 120ml mleka to daje 50ml tej goracej i 70ml tej juz ostudzonej.... wtedy jest w sam raz do picia... to chyba nie jest zly sposob??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja mam przygotowaną już wcześniej przegotowaną wodę-przechowuję ok 12 godz i przed karmieniem p;odgrzewam.. Zanim woda by mi się przegotowała i wystygła odpowiednio to mały by się mi zapłakał. Daffi też dobry sposób.
Tak wogóle to czeeeeść:)
 
reklama
Na moje to paranoja! JA gotuję raz tylko mineralkę przez 5 min a potem tylko podgrzewam, ale nie gotuję:no:

Witam laski, nie mam za duzo czasu - zajrzałam, żeby powiedzieć, że żyję. U nas po mału - mały spał dziś od 21 do 7 rano:szok: bije wszystkie rekordy:-D nawet się obudzialm jak głupia o 5 rano z przyzwyczajenia:-D:-D
Idziemy dziś na Avatara do kina:-) Ehh mamy za dobrze hehe, ale trzeba się gdzieś wyrwać;-)

hej luzzzna:-)
moja mala lobuziara chodzi juz spac o 22:-) przed zasnieciem kilka slodkich usmiechow i rozmow... pozniej oprozniamy nosek Frida...zaczyna sie placz i jak tylko skonczymy mala zamyka oczy jakby szybko probowala zasnac bysmy juz jej tym paskudstwem nie meczyli... i dzisiejsza noc spala od 22 do 7:-) przyzwyczailam sie do calych przespanych nocek:-)

a co do okresu to jestem happy bo juz mam nie bolesny:-) tak sie martwilam ze dalej bedzie to koszmar a tym razem nawet nie wiedzialam ze juz dostalam:-)
 
Do góry