reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Hej hej:)

Wpadlam na chwilke poki moje laski spia:tak:
Normalnie nie mam na nic czasu, ledwie sie nie obejrze a tu znowu wieczor...

Jednym slowem zarobionam:-D
Zaczal sie nasz magiczny miesiac i juz nie moge sie doczekac zeby poogladac zdjecia Waszych pociech! pociesza mnie fakt, ze juz niedlugo i wszystkie bedziemy rozpakowanee;-)
 
reklama
Zanim zaczne was nadrabiac to napisze wszystko co sie dzis wydarzylo.

Luuuzna jutro zostanie mama z rana ma jako pierwszą zaplanowaną cesarkę!!! mocno trzymam kciuki za nia:-)

Moja kolezanka wlasnie oznajmila mi bo sie dowiedziala ze jest w ciazy!!!:-) Ale mało tego miaała 5-cioraczki z tym ze jeden zarodek obumarl i sie wchlonal ale tamte 4 wydaja sie byc wporzadku... jej chlopak jak sie dowiedzial to biedny zemdlał:-)

Co do KTG to wreszcie jakiś postęp!!! Skurczybyki są jak cholera i bardzo brzuch sie stawia!!!! z tym ze nie sa regularne ale lekarz dzis az robil wpis jakis do ksiazeczki nie znam sie na tych ich oznaczeniach bo KTG wyszlo dosc ciekawe i powiedzial ze porod juz tuz tuz. mam oczekiwac bo w kazdej chwili moze to nastapic i chyba ma racje bo caly czas czuje te skurcze... co chwile mnie chwytaja ale wcale nie sa takie bolesne:-)

Trzymam kciuki za Luuuzna;-)
Widze ze u ciebie tez sie cos szykuje:-)cos mi sie wydaje ze wezmie cie szybko;-)

No jutro pomyśle o wizycie bo dzisiaj to już nie za bardzo... jeżeli opryszczka w takim miejscu wygląda jak opryszczka na ustach to na pewno to nie jest opryszczka. To bardziej przypomina pryszcza.
A opryszczka może być groźna jeżeli wcześniej już miałam z kilkanaście razy na ustach? Czy opryszczka na wardze sromowej jest powodowana tym samym wirusem co ta na ustach?

Mozna sie zarazic taka z ust:tak:trzeba uwazac,nie uzywac czasami tych samych recznikow do twarzy i do malej.

no własnie ja nie wiem co wymysle z tym zabezpieczeniem:confused: mam dosc brania tablet...zreszta przez 1,5roku w ciaze nie moglam zajsc po nich i mi caly cykl rozwalily, wiec juz dziekuje:no: pozniej myslalam o spirali ,ale skoro mam miec cesarke to odpada...poza tym co i raz slysze,ze ktos w ciaze zaszedl z ta spirala ,wiec chyba bym temu nie ufala:no: nie wiem sama...zobaczymy:confused: trzba bedzie powaznie podjac temat z lekarzem po urodzeniu, bo bron Boze w ciaze nie chce zajsc w najblizszym czasie;-) mam:tak: dość

Mi po tabletkach nie bylo nic:no:zreszta po zastrzykach tez nie,nie bylo problemow ani z @ ani z ciaza;-)teraz mysle o spirali ale to dopiero sie zobaczy co gin doradzi.

Jak odróznić sączenie się wód płodowych od zwykłego bezbarwnego śluzu ?

Na bieliznie mam sporą mokra plamę :-( i mocno parcie na stolec .....

Wody pachna podobniez sledziami.

no to i ja się pochwalę - mam skurcze od godziny co 12-8 min :eek: trochę inne jak dotychczas, bardziej kujące jak ciągnące w dół. i też czuję parcie jak na stolec... ehhhh.

No to zobaczymy ktora nastepna;-)

to mam teraz zwałe:zawstydzona/y:
moj brzuch sie napina własnie w ten sposób kilka razy dziennie i teraz nie wiem czy to maly czy skorcze fakt ze od jakiegos czasu mam silne bole spojenia i boli mnie tez krzyz i w dole brzucha ale juz sama nie wiem.........?????termin mam na sylwestra a drugi wyszedl na 26 grudnia

Mi czasami tez sie napina ale trwa to doslownie kilka sekund:tak:jakos narazie nie zwracam na to uwagi:no:jak sie zacznie to napewno bede wiedziala ze to juz;-)w koncu sie juz mialo skurcze porodowe;-)

Nie no porodowe tez moga sie zaczac od 15 min .
Powiem ,ze ja sama sie boje ,ze nie rozpoznam .
W pierwszej ciazy mialam wywolywane oksytocyna na sali porodowej wiec wiem jak one sa odczuwalne . Nie wiem natomiast jak sie zaczynaja kilka dni wczesniej w domku. Wtedy nie mialam zadnych akcji przygotowywawczych typu : braxtony, obnizony brzuch, biegunki, siusianie, wody plodowe, bole krzyza itp...
sama wiec jestem ciekawa jak to bedzie.

wiem jednak ze jak juz bedzie to bedziemy wiedzialy na 100% :)

Popieram:tak:napewno bedziemy wiedzialy ze to zblizajacy sie porod:tak:
 
Hej hej:)

Wpadlam na chwilke poki moje laski spia:tak:
Normalnie nie mam na nic czasu, ledwie sie nie obejrze a tu znowu wieczor...

Jednym slowem zarobionam:-D
Zaczal sie nasz magiczny miesiac i juz nie moge sie doczekac zeby poogladac zdjecia Waszych pociech! pociesza mnie fakt, ze juz niedlugo i wszystkie bedziemy rozpakowanee;-)



fajnie ze dziewczynki rosna i wszystko z nimi w porzadku oby tak dalej:)

u nas faktycznie zaczyna sie powoli wieeeeeeeeelkie rozpakowywanie:)
 
hej dziewczyny melduje sie tylko po to by napisac ze chyba sie zaczyna!!!
mam takie bole czekam jeszcze troche zobacze co bedzie sie dzialo jak sie nasili to jade do szpitala!!!
plecy i brzuch to pekaja czuje jak bym miala peknac i sie rozsypac zaraz!!!!
 
hej dziewczyny melduje sie tylko po to by napisac ze chyba sie zaczyna!!!
mam takie bole czekam jeszcze troche zobacze co bedzie sie dzialo jak sie nasili to jade do szpitala!!!
plecy i brzuch to pekaja czuje jak bym miala peknac i sie rozsypac zaraz!!!!



daffodill trzymamy kciuki:) jakby cos to szybkiego porodu zyczymy:) i trzymaj sie dzielnie:-):-)
 
reklama
to ja wam w koncu napisze co zalatwilam u laryngologa ... wiec dowiedzialam sie ze moje problemy z oddychaniem to jest wynik ciazy :D przyznacie ze to szalenie odkrywcze ?? :-D:-)
no i sie dowiedzialam ze mam skrzywiona przegrode nosowa - prawdopodobnie w skutek urazu !! no ale moja krtan "nie przejawia zadnyk zlych cech" :)
 
Do góry