reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Mój chodził do collegium jak był w przedszkolu i zajęcia miał na małym basenie na WDSie, a teraz ma basen ze szkoły- wożą go na pomorzany ale nie na orawska tylko do gimnazjum w uliczce ( nie wiem jak się nazywa) zaraz za byłym TRANSem

Aaa. To chyba szkola 64.
Nie, moj syn chodzil jak napoisalam do collegium odkad skonczyl 5 lat . Potem wyjechalismy do Irlandiii zapisalam go tu do klubu. Lubi plywac ale mnie przeklina bo teraz ma 14 lat i ma 5 treningow w tygodniu po 1,5 h z tego w czwartki o 5,45 rano:eek:. Do tego zawody raz w miesiacu.
Collegium wysylam go co roku na obozy szkoleniowe. Bardzo sobei i ja i on chwalimy. Nie dosc ,ze sa fajnie zorganizowane to juz ma certyfikat zeglaza i patent motorowodny. Mimo to najwazniejsze ,ze ma kontakt z dzieciakami w polsce i swietnie sie bawi. Polecam :)
 
reklama
Hehe, Emwu:) No może Cię któraś opitoli hehehehe:D A ja mam dobrą zabawę zapisując sobie co ile mam skurcze:) I dobrze wiem, że to nie są porodowe tylko zwykłe Braxtony, ale od czegoś trzeba zacząć. Poza tym te porodowe to są często a nie co 10-13 minut.
 
ja tam się nie obraziłam ;-) dobrze napisane....obserwuję siebie ale myślę, że zachowuję zdrowy rozsądek i nie panikuję przy każdej niby oznace bo nie widzę w tym sensu....i też myślę, że chyba wyczuję, że to właśnie poród....
 
podczepię się pod to pytanie, bo też od jakiegoś czasu się zastanawiam, jak to odróżnić...
:eek:

ktoś wie?

moim zdaniem na te saczace sie wody to te testy z apteki to najlepsze rozwiazanie ... albo pojechac na IP :)

ja mam takie pytanko do was..............czy macie jakieś sposoby na bol spojenia łonowego czy to już tak bedzie do porodu bolało?????

swietny sposob - jak zapytalam mojego gina o to to mi powiedzial "URODZIC!!"

no własnie miałam to napisac -twardniejacy brzuch to właśnie skurcze- na poczatku nie musza byc bolesne......z tego wszytskiego i mnie teraz dopadł....ałłłłłłłl..czas na fenka !

Jak dlugo jeszcze masz brac fenia ??

Ciekawe jak tam Akozka i Helcia:)

no ja sie juz zastanawiam co one porobily ... moglyby cos napisac !! jak cos to ja im zaraz napisze :)

coraz bardziej kuje, do tego rozwolnienie doszło... i Mały się mniej rusza.
ale pewnie i tak nic z tego... :confused2:

moze to juz to ??

No znow jestem :)

Tak czytalam kilka ostatnich stron i jesli moge cos powiedziec - tylko sie nie obrazcie na mnie :baffled:

Nie wierze ,ze 8 dziewczyn ma jednoczesnie skurcze co 10 - 15 min i siedzi na forum zastanawiajac sie czy to te wlasciwe czy nie , hm...

Oczywiscie cos wam sie dzieje - jak nam wszystkim bo to koncowka ciazy i organizm sie przygotowuje - trenuje ale to nie to.
jeszcze nei slyszalam ,zeby jakas mama zaczela porod i nie wiedziala czy to to.
Mozna miec watpliwosci przez pierwsze 30 - 45 min ale potem to juz sie wie.

Kazda z nas juz czeka i sie niecierpliwi. Jedne sie boja inne nie moga doczekac. Doszukujemy sie kolezanki. Trzeba troszke wyluzowac :)

Ja mam braxtony od 20 tyg ciazy. Kiedys mniej potem wiecej.
Od dwoch tygodni mam braxtony co chwila. Moglabym powiedziec ze co 15 min. Zaciska mnie od dolu do gory i w plecach. Brzuch mam jak kamien i do tego z jednej strony (prawej) bardziej wypukly . Moze uda mi sie zrobic zdjecie.
Nie sa to jednak skurcze porodowe. Od kilku dni doszly bole krzyza . czasem sa one razem ze skurczem brzucha a czasem nie - te juz bardziej przypominaja te porodowe ale to jeszcze nie porod.
W nocy boli mnie brzuch jak na okres plus krzyz czasem - wiec ,ze szyjka sie przygotowuje, mieknie, brzuch obniza - to wszystko zapowiada porod - w koncu to ostatnie tygodnie ale ten stan moze u nas potrwac dlugo dlugo.

Jednym slowem - jak sie zacznie to bedziemy wiedzialy,

Mysle, ze Nessi powinna uwazac bo to faktycznie brzmi jak wody saczace sie a reszta cierpliwie czekac.
Oczywiscie nie chce nikogo urazic bo rozumiem ekscytacje (sama zerkam na zegarek :) ).

ps. ciekawe , ktora urodzi w nocy i odpisze mi - i co cwaniaro? to nie skurcze porodowe:angry:

NO I MAMY RZECZOWE PODEJSCIE DO TEMATU :)
 
Hehe, Emwu:) No może Cię któraś opitoli hehehehe:D A ja mam dobrą zabawę zapisując sobie co ile mam skurcze:) I dobrze wiem, że to nie są porodowe tylko zwykłe Braxtony, ale od czegoś trzeba zacząć. Poza tym te porodowe to są często a nie co 10-13 minut.

Nie no porodowe tez moga sie zaczac od 15 min .
Powiem ,ze ja sama sie boje ,ze nie rozpoznam .
W pierwszej ciazy mialam wywolywane oksytocyna na sali porodowej wiec wiem jak one sa odczuwalne . Nie wiem natomiast jak sie zaczynaja kilka dni wczesniej w domku. Wtedy nie mialam zadnych akcji przygotowywawczych typu : braxtony, obnizony brzuch, biegunki, siusianie, wody plodowe, bole krzyza itp...
sama wiec jestem ciekawa jak to bedzie.

wiem jednak ze jak juz bedzie to bedziemy wiedzialy na 100% :)
 
ja tam się nie obraziłam ;-) dobrze napisane....obserwuję siebie ale myślę, że zachowuję zdrowy rozsądek i nie panikuję przy każdej niby oznace bo nie widzę w tym sensu....i też myślę, że chyba wyczuję, że to właśnie poród....
To idzie poznać która z nas sieje panikę a która sobie po prostu obserwuje organizm. Przeca jakby któraś zaczęła rodzić to by tu nie klikała hehehe:-)

Boooże ale mam dość. Pisałam tacie 2 długaśne doc. z tabelkami włącznie, masakroza.
 
Aaa. To chyba szkola 64.
Nie, moj syn chodzil jak napoisalam do collegium odkad skonczyl 5 lat . Potem wyjechalismy do Irlandiii zapisalam go tu do klubu. Lubi plywac ale mnie przeklina bo teraz ma 14 lat i ma 5 treningow w tygodniu po 1,5 h z tego w czwartki o 5,45 rano:eek:. Do tego zawody raz w miesiacu.
Collegium wysylam go co roku na obozy szkoleniowe. Bardzo sobei i ja i on chwalimy. Nie dosc ,ze sa fajnie zorganizowane to juz ma certyfikat zeglaza i patent motorowodny. Mimo to najwazniejsze ,ze ma kontakt z dzieciakami w polsce i swietnie sie bawi. Polecam :)
też bym poszła na basen ale nie mam z kim:-(nikomu sie nie chce a ja tak lubie pływac :rofl2:
 
reklama
Emwu zgadzam sie w 100 % tak sobie tu plotkujemy podpytujemy wspolnie czekamy i wypatrujemy porodu ale jak sie zacznie to juz bedzie grubo i czlowiek pojdzie szybko sie golic, pakowac i do szpitala fru:)
 
Do góry