reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
No a teraz mozna pojsc zjesc sniadanko :-)

a mam pytanie do MAM wczoraj bylam swiadkiem jak odpadła pępowinka mojemu 12 dniowemu bratankowi .... i chcialam was zapytac jak odpadnie prawda to robi sie wtedy taka jakby dziurka taka ranka i czy ta ranke tez trzeba przemywac dalej spirytusem i czy mozna wogole bo to juz otwarta rana a nie zeschnieta pepowinka a i oczywiscie jak sie nawet obmyje to co dalej o jak sie zalozy na to bodziak czy cos to przeciez moze sie przykleic albo gazik do tej swiezutkiej ranki........... hmm /?>?????????
 
Udało mi się dobrnąć do końca, w międzyczasie mój mnie wkurzył, dzwoniąc i pyta i jak butelka i smoczek już wyparzone?Wyjechałam nieco na niego bo dopiero co skończyłam burdello po nim w pokoju i kuchni sprzątać i się chyba obraził, ;-), przejdzie mu...
 
a mam pytanie do MAM wczoraj bylam swiadkiem jak odpadła pępowinka mojemu 12 dniowemu bratankowi .... i chcialam was zapytac jak odpadnie prawda to robi sie wtedy taka jakby dziurka taka ranka i czy ta ranke tez trzeba przemywac dalej spirytusem i czy mozna wogole bo to juz otwarta rana a nie zeschnieta pepowinka a i oczywiscie jak sie nawet obmyje to co dalej o jak sie zalozy na to bodziak czy cos to przeciez moze sie przykleic albo gazik do tej swiezutkiej ranki........... hmm /?>?????????

Trzeba przemywac aż do zagojenia się ranki:tak:
 
Trzeba przemywac aż do zagojenia się ranki:tak:

no tak ale co zrobic jak jest swieza znowu zaraz po oderwaniu sie pepowinki poczekac az podeschnie troche bo jak sie zalozy bodziaka czy cos to moze sie przykleic hmm... taka swieza ,,,, moze poczekac chwile az podeshnie i dopiero zaloazyc ubranko .......hmmm
 
ja juz zaliczylam poranne sprzatanko i ogranelam kuchnie :)
teraz w kolejce jest prasowanko /troche sie znowu tego uzbieralo !!/ i wyprawienie mezulka do pracy :) a popoludniu do mami na golabki i do mojej przyjaciolki obgadac biznesy :)
 
no tak ale co zrobic jak jest swieza znowu zaraz po oderwaniu sie pepowinki poczekac az podeschnie troche bo jak sie zalozy bodziaka czy cos to moze sie przykleic hmm... taka swieza ,,,, moze poczekac chwile az podeshnie i dopiero zaloazyc ubranko .......hmmm

Jeżeli jest możliwośc przyklejenia można troszke poczekac. Zasada jest taka,że dopuki nie zagoi się rana trzeba ją cały czas przemywać i nie moczyć wodą. Nie powinna tez leciec krew, kilka kropelek krewki ok ale jak wiecej to trzeba dla pediatry pokazać.
 
reklama
Jeżeli jest możliwośc przyklejenia można troszke poczekac. Zasada jest taka,że dopuki nie zagoi się rana trzeba ją cały czas przemywać i nie moczyć wodą. Nie powinna tez leciec krew, kilka kropelek krewki ok ale jak wiecej to trzeba dla pediatry pokazać.

dziekuje za info :-)bo tak mnie to zastanawialo...
 
Do góry