reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Wlasnie nie wiadomo czy lepiej kiedy lekarz mowi o plci wczesniej czy im pozniej tym lepiej. Mocno sie przestraszylam w 3 t- gin powiedzial ze tu cos sterczy a ja w panike, ze chore dziecko nosze, cos mu tam sterczy. Dopiero po 5 minutach pomyslalam ze moze o plec mu chodzi a przeciez sie nie nastawialam na taka wiadomosc- wiem ze dzieci wygladaja tak samo w tym wieku. Moze czasami lepiej nie wiedziec.... 30 ide na wizyte a USG dopiero za kolejne 4 tygodnie.
Nareszcie rozrozniam ruchy malenstwa od jelit)))
Wy tez tak szybko sie meczycie? Nawet kiedy siedze mam zadyszke...
Pisze malo ale sledze kazde wasze slowo ;)
Pozdrawiam wszystkie)))

Też się tak męczę, nawet jak zmieniam pozycję do spania:-D

Hej dziewczynki!!!!!

Wyobraźcie sobie, że zyję i to nawet trzymam się całkiem nieźle. Po drodze przebyłam dwie potworne infekcje i anginę, oraz chyba ze 100 wyjazdów służbowych, ale już nigdzie się nie wybieram.

A propos płci, to mi lekarz w poniedziałek oznajmił, że noszę chłopca! :-D

Jednak moja intuicja poraz kolejny mnie nie zawiodła. Przełączył obraz na chwilę na 3D i widziałam dokładnie siusiaka, a był to dopiero 14tc. Potwierdza sie zatem, ze dobry sprzęt + dobry lekarz = dobre efekty badań. Przezierność karkowa w normie, kość udowa i nosowa również, wyniki ogólne super, więc żyć nie umierać! A brzuch roooośnie i rośnie. Na liczniku + 5kg już, ale co tam.

Buziaki dla Was!

Ps. Asiu dzięki za troszkę :tak:

Gratuluję Synusia:-):-)

Maarta cudownie że wróciłaś cała i zdrowa!
Reve...Ty tez wróciłaś, dobrze że trochę teraz wypoczniesz:-)Oj..coś sami chłopcy widzę nam się szykują:-)
23Marta a ten ostatni rysunek na samym dole to który to tydzień?Czy już w 16-stym tygodniu mogą być tak w pełni narządy ukształtowane, czy kszałtują sie jeszcze?

Do lekarza idę dopiero na 15:30..trudno..ale potem za to Mąż zabiera mnie na obiad do naszej ulubionej Karczmy w Janowcu..Dzisiaj nasza 3 rocznica ślubu...i 9 lat razem:-)...w Noc Świętojańską:-)Robie labę i nie przemęczam sie dzisiaj:-)Aaa..i ma niespodziankę od Męża..poduszkę ciążowa..tylko nie wiem, która wybrac, czy zreczywiście motherhood kojec C jest najlepsza? Mam się zastanowić i..zamawiamy:)

Gratuluję rocznicy:-)

Energia to rozpiera dziś moje dziecię :D pierwszy raz poczułam ruchy i to tak szleje, że szok... nie wiem, czy po wczorajszym koncercie dzidzi został taki zapał do zabaw, czy się stresuje przed dzisiejszym USG;-) ale uczucie super:) wygina się, brzuch aż mi się krzywi, bo leżę na plecach :D

Ojj tak, miałam to 19 czerwca:-) Tej daty nie zapomnę nigdy!!
 
reklama
My czujemy się dobrze. Znów koszmarek miałam o krwawieniu. Zacznę się zaraz martwić jak mi się to będzie częściej śniło:(
Jutro kończymy 15 tydzień. Ależ ten czas mknie!:)
Moje Maleństwo ma dziennie jakieś zachcianki. Wczoraj bardzo wyszukana bo kukurydze konserwowe:D Wrąbałam na miejscu cały słoiczek:D Dziś mam smaka na Wieśmacka, ale nie chcę jeść niezdrowego jedzenia.

Co do jedzenia słodyczy bo przy czytaniu napotkałam o tym, że pewne bratowe jadły słodycze i mają cudne córcie. Ja przez cały pierwszy trymestr wcinałam same słodycze, tylko słodycze, lody i chleb z miodem a w II półroczu, w którym obecnie jestem to jem ani słodkie ani kwaśne. I jestem wybredna, a raczej Dzidzia bo kiedyś lubiłam kotlety a teraz po jednym gryzie mi źle. O ziemniakach nie wspomnę jak je okropnie znoszę.
 
23Marta a ten ostatni rysunek na samym dole to który to tydzień?Czy już w 16-stym tygodniu mogą być tak w pełni narządy ukształtowane, czy kszałtują sie jeszcze?

napewno to nie jest 16 tydzien, trzeba pamietac o tym ze kazde dziecko jest inne i nie mozna tak bezkrytycznie brac tego co pisza w ksiazkach. mnie sie wydaje ze to pewnie 3 trymestr jest. Niestety nie ma tam opisane przy zdjeciach ktore to tygodnie

Hmm zaczynam mieć wątpliwości, czy siusiak jest siusiakiem .... ale w 14 tyg? Co o tym sądzicie? Lekarz był pewny, a należy do tych co nie mówią, gdy pewnościnie mają. O Patryku mi powiedział w 18tyg ..
mnie sie wydaje ze w 14 tyg to tak an 100% moze to nie byc pewne, ale skoro lekarz tak powiedzial to moze widzial cos o czym nie wiemy i moze stwierdzic ze to wlasnie chlopak, zreszta doswiadczenie i tysiace wykonywanych takich badan tez robia swoje, i moze lekarz wie juz i w 14 tyg
 
Reve ...NO WKONCU !!!! Mam ochote ci nastukac po dupsku ale ....no i tak cie boli to podaruje.Super ze wrocilas ...i zes napisala co z toba ,bo sie juz zamartwialam !NO i masz next boya ...!!!! Kurde tez juz bym chciala wiedziec ...i ciekawe czy mnie intuicja nie zawiedzie bo tez czuje ze bedzie chlopak :)

Lilijka
koniecznie zdaj sprawozdanie jak wrocisz od lekarza ! Trzymam kciuki :)
Gogana ja tez jestam na etapie szukania w necie kalkulatorow ciazowych i wszedzie wyliczam termin porodu ,wagi mojej ,dziecka itp ahahahah
Georgina no i narobilas mi smaka na kukurydze !!!!!!!!
 
Ja dzisiaj tez mam szał pał w brzuchu i coraz bardziej zdaje sobie z tego sprawe ze to dzidzia! Bo jakies takie watpliwosci mnie zaczely ogarniac bo ostatnio nic nie czulam ,albo cos mi pyklo tylko od czasu do czasu.Zaczelam myslec ze moze nagadalam ginowi ze juz czuje a to moze tylko kiszki byly ahahahahah :) ...no ale dzis ....tak sie tam wierci ze ho ho !:-D
 
No to chyba naprawde chlopiec bedzie bo slodycze od poczatku odstawilam i nie moge na nie patrzec. Najlepiej w ogole umiarkowane smaki i o dziwo mleko - jedyne co pije z checia.
Na kregoslup robie cwiczenia. Siedze 7 godzin w pracy i to z noga na nodze - bo mi tak wlasnie wygodnie - i gdyby nie gimnastyka, wysiadlabym. A tak to nawet na ogrodku moge porobic i jest ok). Zachecam - 10 min dziennie i powinno byc lepiej.
A z tym kalkulatorem to nie ma co sie przejmowac - to nie jest istotne w ktorym tyg jestesmy. I tak dziwnie sie liczy, ze od ostatniej miesiaczki. I data porodu jest tylko orientacyjna, Jak dziecie bedzie gotowe (zupelnie dorobione - jak mowi moj synek))) to sie urodzi)
 
Ostatnia edycja:
Ja ze słodkiego to mam ochote na słodkie bułki ,paczki lub lody ...na tym koncze swoja historie ze słodyczami ...no i pamietam ze z Patrykiem tez nie chcialam slodkiego ....ALE odrzuciło mnie konkretnie tez od mieska ....a teraz hymmmm bardzo lubie !Sama niewiem ....ludzie rozie mowia.

Słyszałam tez ze płeć "niby" mozna rozpoznac po pierwszych ruchach ,ze niby z lewej na dziewczynke a z prawej na chlopaka ...ja pierwsze ruchy czułam z lewej i do tej pory je tam czuje ,a rano jak jeszcze lerze mam juz spora gulke z lewej strony! Czy to prawda ,niewiem .Bratowa czula pierwsze ruchy z lewej strony - i ma dziewczyne ,ale zapewne to tylko zbieg okolicznosci ..A wy cos słyszałyscie na temat tych pierwszych ruchow???????? Czy tylko mi takie bajki tu opowiadaja? az poszukam cos na necie zaraz!!!!
 
reklama
Do góry