reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Witajcie! Wypuścili mnie ze szpitala, w sumie jest ok, najważniejsze ze z dzidzia ok, łożysko jest już czyste, żadnych plamek nie ma. Tylko troche wiecej białka w moczu i mała anemia. Biorę witaminy i lekarz kazał bardziej zdrowo się odżywiać;-) tylko trudno heheh jak ciagle na słodycze ciągnie:-D
A za tydz powtórka badan:-)

Co do płci to faktycznie lepiej sie nie spieszyć, teraz jak gin mi robił usg nie chciał powiedziec i potwierdził to co napisała Emwu. Za miesiąc będzie już widać, no oczywiście o ile dzidziuś na to pozwoli:-D bo pamiętam, że Antoś to zawsze się odwracal, chował te swoje klejnociki.
 
dziękuję Wam bardzo dziewczynki za tak wyczerpujące odpowiedzi i te wczystkie wiadomości, jesteście kochane :tak:,ja nie dysponowałam aż tak wyczerpującą wiedzą na ten temat, coś tam tylko słyszałam ale nie tak dokładnie a teraz już mi się rozjaśniło porządnie w główce:-)jeszcze raz wielkie dzięki.
Ja mam teraz wizytę za kilka dni więc jak będe miała usg to może coś tam sie podpatrzy jak się uda w którą stronę to się przemienia:-)to będzie już 16 tydzień więc już może:-)napewno dam znać jak coś więcej będę wiedziała.teraz jadę kupić jakiś ciuszek na ciążę bo brzuszek coraz większy i czas już,:-D
 
Witajcie! Wypuścili mnie ze szpitala, w sumie jest ok, najważniejsze ze z dzidzia ok, łożysko jest już czyste, żadnych plamek nie ma. Tylko troche wiecej białka w moczu i mała anemia. Biorę witaminy i lekarz kazał bardziej zdrowo się odżywiać;-) tylko trudno heheh jak ciagle na słodycze ciągnie:-D
A za tydz powtórka badan:-)

Co do płci to faktycznie lepiej sie nie spieszyć, teraz jak gin mi robił usg nie chciał powiedziec i potwierdził to co napisała Emwu. Za miesiąc będzie już widać, no oczywiście o ile dzidziuś na to pozwoli:-D bo pamiętam, że Antoś to zawsze się odwracal, chował te swoje klejnociki.

NO i Dzieki Bogu zes wrociła ,cała i zdorwa z malenstwem !!!!!!! Bardzo sie ciesze ze juz z Wami wszystko ok !!! :-)Ja wyniki mam 7 lipca ,sama jestem ciekawa jak wyjda :confused:.Marta moja bratowa jedna i druga ,objadały sie słodyczami no i maja teraz piekne dziewczynki ...ja nie objadam sie wogole słodyczami ....hymmm :confused:.Ciekawa jestem czy mi powie 9 lipca moj gin czy next jajka mam w sobie ....bo nie jest skory do tak wczesnego mowienia o płci ...bo mowil ze poznije go zlinczuje gdyby zle wypatrzyl ....BEDE NACISKAC ahhahah
 
Wlasnie nie wiadomo czy lepiej kiedy lekarz mowi o plci wczesniej czy im pozniej tym lepiej. Mocno sie przestraszylam w 3 t- gin powiedzial ze tu cos sterczy a ja w panike, ze chore dziecko nosze, cos mu tam sterczy. Dopiero po 5 minutach pomyslalam ze moze o plec mu chodzi a przeciez sie nie nastawialam na taka wiadomosc- wiem ze dzieci wygladaja tak samo w tym wieku. Moze czasami lepiej nie wiedziec.... 30 ide na wizyte a USG dopiero za kolejne 4 tygodnie.
Nareszcie rozrozniam ruchy malenstwa od jelit)))
Wy tez tak szybko sie meczycie? Nawet kiedy siedze mam zadyszke...
Pisze malo ale sledze kazde wasze slowo ;)
Pozdrawiam wszystkie)))
 
Hej dziewczynki!!!!!

Wyobraźcie sobie, że zyję i to nawet trzymam się całkiem nieźle. Po drodze przebyłam dwie potworne infekcje i anginę, oraz chyba ze 100 wyjazdów służbowych, ale już nigdzie się nie wybieram.

A propos płci, to mi lekarz w poniedziałek oznajmił, że noszę chłopca! :-D

Jednak moja intuicja poraz kolejny mnie nie zawiodła. Przełączył obraz na chwilę na 3D i widziałam dokładnie siusiaka, a był to dopiero 14tc. Potwierdza sie zatem, ze dobry sprzęt + dobry lekarz = dobre efekty badań. Przezierność karkowa w normie, kość udowa i nosowa również, wyniki ogólne super, więc żyć nie umierać! A brzuch roooośnie i rośnie. Na liczniku + 5kg już, ale co tam.

Buziaki dla Was!

Ps. Asiu dzięki za troszkę :tak:
 
Maarta cudownie że wróciłaś cała i zdrowa!
Reve...Ty tez wróciłaś, dobrze że trochę teraz wypoczniesz:-)Oj..coś sami chłopcy widzę nam się szykują:-)
23Marta a ten ostatni rysunek na samym dole to który to tydzień?Czy już w 16-stym tygodniu mogą być tak w pełni narządy ukształtowane, czy kszałtują sie jeszcze?

Do lekarza idę dopiero na 15:30..trudno..ale potem za to Mąż zabiera mnie na obiad do naszej ulubionej Karczmy w Janowcu..Dzisiaj nasza 3 rocznica ślubu...i 9 lat razem:-)...w Noc Świętojańską:-)Robie labę i nie przemęczam sie dzisiaj:-)Aaa..i ma niespodziankę od Męża..poduszkę ciążowa..tylko nie wiem, która wybrac, czy zreczywiście motherhood kojec C jest najlepsza? Mam się zastanowić i..zamawiamy:)
 
1) Rozwój prącia i moszny

  • najpierw jest okres niezróżnicowany jak widac na rysunku na tych pierwszych zdjęciach, po czym z tego wzgórka stekowego z jego przedniej części powstaje wzgórek płciowy z którego kształtuje sie potem prącie
  • a jeśli chodzi o jądra to rozwijają sie w jamie brzusznej (w 2 miesiacu jadro jest na wysokosci szóstego kregu piersiowego (górny biegun jądra) i kosci krzyzowej (dolny biegun), wraz z rozwojem plodu jądrta zstępują do moszny - lewe szybciej w 8 miesiącu zycia plodowego juz powinno zstapic, prawe nieco pozniej (moze zstapic dopiero po urodzeniu)
  • wiec wynika z tego ze te wyrostki ktore widac w USG to nie jajka tylko pisiorki ;)
2) Rozwój narządów płciowych żenskich - jajnik

  • u kobiety wspólny zawiazek ( ze zdjeica u góry) przeksztalca sie w znacznie mniejszym stopniu niz u mezczyzny
  • no i powstaje z tego co u chlopcow pracie u kobiet łechtaczka
  • a jesli chodzi o jajnik to on tez zstespuje tak jak jadro u mezczyzny tylko ma znacznie krotsza droge ze swego pierwotnego polozenia w okolicy piersiowo ledzwiowej do miednicy mniejszej
Do 9 miesiąca jest ten okres niezróżnicowany, i wg ksiazki do embriologii płeć mozna juz w 14 tygodniu ustalic na podstawe wygladu zew narzadów płciowcyh


Hmm zaczynam mieć wątpliwości, czy siusiak jest siusiakiem .... ale w 14 tyg? Co o tym sądzicie? Lekarz był pewny, a należy do tych co nie mówią, gdy pewnościnie mają. O Patryku mi powiedział w 18tyg ..
 
Maarta cudownie że wróciłaś cała i zdrowa!
Reve...Ty tez wróciłaś, dobrze że trochę teraz wypoczniesz:-)Oj..coś sami chłopcy widzę nam się szykują:-)
23Marta a ten ostatni rysunek na samym dole to który to tydzień?Czy już w 16-stym tygodniu mogą być tak w pełni narządy ukształtowane, czy kszałtują sie jeszcze?

Do lekarza idę dopiero na 15:30..trudno..ale potem za to Mąż zabiera mnie na obiad do naszej ulubionej Karczmy w Janowcu..Dzisiaj nasza 3 rocznica ślubu...i 9 lat razem:-)...w Noc Świętojańską:-)Robie labę i nie przemęczam sie dzisiaj:-)Aaa..i ma niespodziankę od Męża..poduszkę ciążowa..tylko nie wiem, która wybrac, czy zreczywiście motherhood kojec C jest najlepsza? Mam się zastanowić i..zamawiamy:)


Lilijka STO LAT !!!

My będziemy świętować szóstą we wrzesniu i w listopadzie siedem lat razem :-)

Właśnie też się zastanawiałam który to tydzień na ostatnim zdjęciu hmm
 
reklama
Widze, ze chyba jestem sama ze swoim bolem plecow, bo narzekacie na bole brzucha, glowy, omdlenia, bezsennosc, sennosc itp itd ale ja sama chyba mecze sie z tymi plecami. Zaczynam sie obawiac czy to od nerek nie jest. To moje siuranie tez chyba nie jest calkiem normalne.Wstaje 2 razy w nocy... lekarz powiedzial mi, ze macica po prostu na pecherz uciska, dlatego tak dlugo nie bylo widac brzuszka... bo wszystko roslo jakby do srodka... teraz brzuszek zaczyna byc juz widoczny... moze to ulge przyniesie :tak:

Nie jesteś sama, ja żeby zejść z łóżka kulam się z pleców na bok i z boku jakoś wstaję, bo mnie łamie w dupie tak, ze wyć się chce! Sorry za wyrażenie, ale ból jest potworny i łudziłam się, że tym razem mnie nie dopadnie.. jakże się myliłam :zawstydzona/y: W poprzedniej ciąży miałam identycznie! A aporopos siusiania, to ja jakoś nie zauwazyłam, bym sikała więcej od samego początku yyy :baffled:
 
Do góry