reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Kurde drugi raz juz mi zajdy wychodza w ciazy !!!!! Brakuje mi chyba jakiejs witaminy ...no ale przeciez biore witaminki dla ciezarnych! Juz sama niewiem.:confused:
 
reklama
Cześć Dziewczyny;) ;-)
dawno nie pisałam ale śledzę na bieżąco ( a przynajmniej się staram) natomiast nie za bardzo mam czas żeby napisać cokolwiek...
Gratuluje dziewczynom , które już znają płeć;) Ehhh...zazdroszczę.... Ja tez bym już chciała znać..., ale mam czuja na 2 synusia...Choć marzę o córeczce...ale- grunt żeby synus był zdrowy i żaby cała ciąża do końca przebiegała bez większych komplikacji...
Ja od tego tygodnia ( jestem w 15 tc) zaczynam odstawiać Duphaston ( i dobrze, bo gdybym dalej musiała go łykać to bankrut murowany :szok:) narazie mam zmniejszoną dawkę do 1 x 1 i powoli mam juz go odstawiać...Nie mniej jednak boję się żeby wszystko było dobrze...A dzisiejszej nocy to się najadłam strachu
...obudził mnie silny ból brzucha, myślałam, ze chce mi się siku więc chciałam wstać...ale nie mogłam ! Podczas prostowania nogi ból brzucha był tak okropny, że nie wiedziałam co się dzieje:szok:!!! Męża nie ma do piatku w domu- jestem sama z synkiem . Jednak jakoś sie zwlekłam z tego łóżka aby dojśc do kuchni po No-Spę forte ( od dzisiaj No-Spa będzie leżała w sypialnu- przy łóżku) ..myślałam, ze nie dojdę, bo z tego bólu( jak sądzę) zrobiło mi się słabo.... Jezu! Ledwo doczłapałam się do kuchni- otworzyłam okno...i tak siedziałam ze spuszczoną głową... Wzięłam tę No-Spę , zrobiło mi się lepiej, później ból przeszedł ale dzisiaj cały czas czuja takie pobolewanie w dole brzucha ...próbuje się dodzwonic do mojej gin, ale nie mogę...Będę próbowała dalej...Powiem szczerze...to było straszne...Nie mam pojęcia co to moglo być...

Jestem też spanikowana, bo w listopadzie straciłam ciążę ...więc rozumiecie...
Oby wszystko było w porządku....

Lilijko...
mi też zdarzyło się zemdleć w kościele- więc dlatego teraz już nie chodzę- tam zawsze duszno, okna pozamykane, często trzeba stać- a ja kicham na to po zdarzeniu jakie mialo miejsce w Boże Ciało....No i dzisiaj to omdlenie przy tym silnym bólu...

Jednak sprawdź sobie cukier czy masz w porządku- bo czytałam, ze może to być objaw cukrzycy ciążowej... Ja zresztą też muszę...
Poprzednie wyniki( z początku ciaży) wszystkie miałam bardzo dobre...
Jednak już trochę czasu minęło...
 
Witam cieplutko ze slonecznej Anglii.:-)
Joanna- zajady wychodza przy braku witaminy b6
Lilijka- warto zrobic morfologie. Moze przejsc sie do laboratorium i zrob te badanie prywatnie. Pamietam,z e placilam za to ostatnio 15 zl.Rozmawiajac z gin bedziesz miala juz jakis obraz tego co byc moze Ci dolega. A jak Twoj apetyt?
Emwu- gratulacje!! Ale bedziesz miala fajna, meska obstawe!!Super!! :-) Wiem, ze chcialas dziewczynke, ale na pewno synowe beda udane :tak: i nimi sie nacieszysz... a moze przy kolejnym dzieciaczku sie uda :tak::-D

Widze, ze chyba jestem sama ze swoim bolem plecow, bo narzekacie na bole brzucha, glowy, omdlenia, bezsennosc, sennosc itp itd ale ja sama chyba mecze sie z tymi plecami. Zaczynam sie obawiac czy to od nerek nie jest. To moje siuranie tez chyba nie jest calkiem normalne.Wstaje 2 razy w nocy... lekarz powiedzial mi, ze macica po prostu na pecherz uciska, dlatego tak dlugo nie bylo widac brzuszka... bo wszystko roslo jakby do srodka... teraz brzuszek zaczyna byc juz widoczny... moze to ulge przyniesie :tak:
 
Kulaszusza - z tego co pamietam to ty chyba dosc aktywny tryb zycia prowadzisz. W takim razie slabe miesnie plecow nie wchodza w gre. Mnie pobolewaja plecy jesli stoje za dlugo (5, 6h w pracy) na plaskim. Musze nosic obcasy bo to odciaza kregoslup.
Moze faktycznie nerki? Ale jesli wyniki moczu masz w porzadku to chyba nie .
Nie wiem, szukalas w internecie?
 
dzien dobry

Co do peracetamolu to ja biore. Lekarka powiedziala ,zeby nie brac jak nie trzeba ale jak jest goraczka, choroba lub bardzo bardzo silny bol to mozna wziasc nawet do 3 tabletek na dobe - ale tylko peracetamol. Ja wiec biore jak mnie boli. Jak juz pol dnia nie przestaje to jedna wezme . Choc troszke ulgi to przynosi :).
I jeszcze zdradze Wam sekret , ze jak boli glowa w nocy to tuz przed snaem pomaga ...................:) orgazm:). Powaznie. Wtedy bol mija jak reka odjal :)

Kurcze no mi wczoraj orgazm nie pomógł:-( Dziś też boli głowa, ale jeszcze staram się ćwiczyć silną wolę i nie brać tabletki bo jeszcze nie brałam odkąd jestem w ciąży.
 
Emwu- ja po prostu staram sie ruszac troche po pracy... Co nie zmienia faktu, ze w pracy siedze przed kompem minimum 7 godzin i do tego dwa razy w tygodniu kurs po dwie godziny- tez siedzenia na tylku .Ma wiec prawo i od tego bolec. Cwicze sobie co prawda, staram sie duzo chodzic, cos tam w ogrodku pogrzebie, czasami na rower wyskoczymy... ale moze to za malo. Przed ciaza ruszalam sie wiecej. Siuski sprawdzalam na poczatku ciazy i bylo ok, nie mialam zadnych stanow zapalnych, infekcji itp. Moze jednak powinnam powtorzyc te badania. Upierdliwe jest to bieganie do toalety, a teraz jeszcze ten bol- jakby korzonki.:baffled:

Pytanko: mierzycie sie miara centymetrowa? Ja juz przybralam na wysokosci pepka 3 cm ! :tak: Mierze tez na wysokosci kosci biodrowych- tam tez jest ciutek wiecej. Obwod piersi ( +1) , tylek w najszerszym miejscu i bicol- ciagle bez zmian. Zaczelismy mierzyc w 5 tygodniu. Chyba doloze jeszcze uda zeby miec szerszy obraz :-)
 
Lilijka - jak wloski nie rosna to podobno dziewczynka.
Co do czuja to ja i cala moja rodzina miala czuja na dziewczynke :) hi hi.Bylam 100% pewna ze bedzie corcia :).
Tylko jedna babka spytala mnie o wlosy i powiedziala ze to na chlopca. Ja poprostu nie nadazam z goleniem :).

Co do włosków na nogach to rosną mi tak samo jak przed ciążą, więc niestety sobie nie powróżę z włosków hehe:-)
 
a teraz jeszcze ten bol- jakby korzonki.:baffled:


No więc okazuje się, ze jednak nie jesteś sama z takim bólem...
Ja mam dokładnie to samo ...
Choć ostatnio nie było ( odpukać) to jednak na ostatniej wizycie ( 2 tyg temu) powiedziałam o tym fakcie mojej gin...
Wyniki z moczu miałam dobre, jednak dla pewności zrobiła mi usg nerek...i wszystko jest w porządku...więc nerki wykluczyła...
narazie mam się poobserwować, gin zasugerowała, ze ciąża może uciskać na jakiś nerw i stąd takie bóle( jakby skurczowe na wysokości nerek ).

Póki co jest OK...
Oby się nie powtórzyło
 
reklama
Dzwoniłam do ginki: .mam zrobić EKG, elektrolity i hormony tarczycy, co do cukru..to u mnie może to oznaczać raczej za niski cukier...i jak zjem coś to mija to uczucie. Jutro do lekarza, a w czwartek na badania i do gina..zobaczymy..może płeć będzie widać?
 
Do góry