reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

a ja dzis bylam na tym usg genetycznym :) z naszym malenstwem wszystko w najlepszym porzadku !! NT wyszlo 1.16 slicznie widoczna kosc nosowa i nawet maluch pomachal nareszcie do tatusia :)

To superowo! na pewno tatuś był w lekkim szoku. Ja nie mogę się doczekać jak swojego męża wezmę ze sobą na USG. Będzie miał oczy jak 5zł. Pozdrawiam
 
reklama
Mój Facet też jedzie ze mną 13 lipca na USG, chyba, że mu głupia zmiana w pracy wypadnie to nie będzie mógł, ale wierzę, że pojedzie:) Mam nadzieję, że płeć ujrzymy:)

Mężatko dobrze, że wszystko jest OK!!
 
a ja dzis bylam na tym usg genetycznym :) z naszym malenstwem wszystko w najlepszym porzadku !! NT wyszlo 1.16 slicznie widoczna kosc nosowa i nawet maluch pomachal nareszcie do tatusia :)


Ale SUPER ! Ja ide na 3/4D w tą środę ! Jestem cała w nerwach juz od paru dni ! Mam nadzieję ,że u mnie też będzie wszystko OK :tak:
A nie widziała lekarz czy to chłopice czy dziewczynka ? podobno juz można zobaczyć :)
 
Ostatnia edycja:
Nie był bo miałam do tej pory USG robione dopochwowo, a teraz będę w lipcu jechac na genetyczne 3D do Łodzi to zobaczy dzidzię.



Ja już miałam trzy razy dopochwowo i mój był przy każdym ! Jak za pierwszym razem zobaczył fasolkę i bijące serduszko to mocno trzymał się krzesła żeby z wrażenia nie zemdleć :-D
 
Ale SUPER ! Ja ide na 3/4D w tą środę ! Jestem cała w nerwach juz od paru dni ! Mam nadzieję ,że u mnie też będzie wszystko OK :tak:
A nie widziała lekarz czy to chłopice czy dziewczynka ? podobno juz można zobaczyć :)

maluszek tak szalal ze nie dalo sie poogladac :) poza tym mam dosc sporo tluszczyku na brzuchu i gleboko usytuowana macice co utrudnia badanie przez brzuch ... a dopochwowe mialam robione tylko 2 razy w 6 i 9 tygodniu teraz u mojego lekarza juz tez mialam robione przez brzuch :)
 
z jednej strony fajnie by było zobaczyć dzidzię jak najszybciej, ale z drugiej, jak np pójdzie do przedszkola, to będzie miało już 3 latka rocznikowo, a rozwojem będzie jak dwulatki z początku następnego roku,

No w sumie to racja. A tym bardziej, że teraz chcą posłać 6-latki do szkół, to by był praktycznie 5-latek :baffled:.
 
Hej:)
Mam pytanie czy wszystkie bedziecie mialy to usg genetyczne?
Ja ostatnio domagalam sie u lekarza,ale powiedzial,ze nie widzi potrzeby poniewaz jestem mloda i ani w mojej rodzinie ani meza nie rodzily sie chore dzieci.
Teraz na ostatniej wizycie pobrali mi krew z palca,zmierzyli cisnienie i wzieli mocz do badania.Dopochwowo sprawdzili czy z dzidzia ok bo nastepne usg przez powloki brzuszne(tu sie to nazywa ultraschale cza jakos tak)w 19-tyg lub gdybym chciala np.na tej wizycie co bylam musialabym zaplacic 30€.Refundowane sa tylko 3 takie badania podczas ciazy.
A wracajac do usg genetycznego to moja kolezanka ktora mieszka w Polsce i dzis urodzila tez nie miala tego badania...
Wiec zglupialam jak czytam,ze kazda z was o miala lub bedzie miala...
 
reklama
Każda ma robione USG genetyczne to jest po prostu to USG w 12 tyg ciązy, najczesciej w 12 tyg, a nazywa sie poprostu genetyczne bo sprawdza sie przeziernosc karkowa, kosc nosowa, pecherz , konczyny itp. A to dziwne ze lekarz tak powiedzial ze nie bedzie robil USG genetycznego kolezance. Bo wiekszosc dzieci chorych rodzi sie w rodzinach gdzie nie ma zadnych wad i mimo wszystko u kobiet <35 rż. Dlatego wykonuje sie te badania. Każda kobieta ma wykonywane w trakcie ciąży 3 badania USG minimum, wlasnie w 12 tyg (genetyczne) miedzy 20-22 tyg i w okolicy 30 tyg ciąży
 
Do góry