reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

dzień dobry!
witam Was po długasnej przerwie. poczytałam troszkę co się działo, ale niestety wiele wiele stron mi po prostu umknie.
Rozalcia bardzo mi chorowała, najpierw angina z gigantyczna gorączką, zaraz po niej jakaś jelitówka, po tym przez 3 dni wymioty, dwa tygodnie to trwało. później dopadło mnie.
dzisiaj już wkońcu Rozalka poszła do przedszkola, ale po takiej przerwie awanturowała się i płakała okropnie.
tydzień temu byłam na wizycie u pani gin, wszystko gra, dzieciątko ma się dobrze ważyła 1800g. niestety z moich planów porodu sn mogą być nici, bo pani dr podejrzewa ze stan mojego ucha jest raczej wskazaniem do cięcia, bo istnieje ryzyko ze moge stracić słuch. cholera jasna, nawet nie pomyślałam o tym. no coż w środę jade do wyroczni, do pani laryngolog.
w piątek bez przeszkód jak było w planach zmieniłam stan cywilny :-) wkleje później kilka fotek.
od 4 nie spię i właśnie chyba się chwilę kimnę!

pozdrawiam i zyczę miłego dnia!

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia;-)oby wasza milosc rosla w sile:-)
Widze ze nie tylko u mnie choroba:-(moja cora tez ma angine,tez wymiotowala,miala goraczke,teraz troszke przeszlo ale ma kaszel:-(no i ja tez troszke przeziebiona.
 
reklama
Tunia, fajnie że w końcu udało Wam sie dotrzec do usc:-) Malutka chyba ładnie waży. Kurcze, to takie problemy moga być z tym porodem sn? Nawet bym na to nie wpadła...
Właśnie chciałam Cię Mea pytać jak to jest z ta kartą w innych częściach Polski. Głupia sprawa trochę....
Ale się objadłam, moje brzuszysko rośnie na potęgę- wczorajsze zdjęcie wrzuciłam już do albumu. Prawie metr na wysokości pępka- moja mama miała tyle jak szła nas rodzić a jest wyższa ode mnie i w moim wieku ważyła tez trochę więcej
 
Jakie grupy osób mają prawo do szczególnej opieki zdrowotnej?
- Zgodnie z art. 68 ust. 3 konstytucji RP państwo ma obowiązek objęcia szczególną opieką zdrowotną dzieci do 18. lat, kobiety w ciąży, w okresie połogu, osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku.
● Tyle teoria. W praktyce różnie było z zapewnieniem tego prawa. Czy kobieta w ciąży, która nie ma żadnego tytułu do ubezpieczenia, wciąż ma prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych?
- Oczywiście, że tak. To prawo wynika z faktu bycia w ciąży, a nie posiadania
ubezpieczenia. Jest zapisane w art. 13 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
Dlatego kobiety, które nie są ubezpieczone, również są leczone nieodpłatnie. Mają takie prawo, mimo że nie posiadają dokumentu ubezpieczeniowego. Wtedy funkcję taką pełni karta przebiegu ciąży.

takze NeSSi mozesz walic smialo i moga Cie cmoknac:)

witam się z wami z ranka tak strasznie duszno mi sie zrobilo az myslalam ze padne ale otworzylam okno holssa czarnego wziełam i luzik ... juz a co do ubezpieczenia tak wlasnie myslalam ,..... ze tak jest ale jakos jednak jezdze i podbijam to ubezpieczenie najgorsze ze to tylko miesiac wazne ,,,, i trzeba jezdzic i podbijac w tym tygodniu musze jechac a tak mi sie niechce ale widze ze nie tylko ja nie lubie sama jezdzic na miasto ......
 
u nas /na slasku/ nie trzeba miec ksiazeczki tylko specjalna karte chipowa z danymi ubezpieczeniowymi i niestety jest ona obowiazkowa bo inaczej nie dostanie sie slynnych juz "zoltych karteczek" do recept, skierowan itp ... no ale taka karta jest o niebo wygodniejsza bo nic nie trzeba podbijac, pamietac i wogole ... ma sie ja razem z DO i wszystko czego potrzebuja jest zapisane na chipie /z wyj danych do L4 ktore trzeba miec przy sobie/
Dobra sprawa z ta karta moze kiedys zacznie obowiazywac wszedzie... :-)
 
nic lece umyc włosy................ jeju wy tez macie problem z umyciem glowy ??? ciezko troche .... a bruszek z dnia na dzien co raz wiekszy,.,,,, :-)
 
reklama
Do góry